Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (55)


Recommended Posts

Alinutza, eu dupa ce l-am nascut pe Alex de oboseala, stres...cine mai stie de ce...am intrat intr-o faza de miopie galopanta...ajunsesem la -5,75 la OS ochiul drept...nimik..si m-am operat de corectare de miopie..acum am-0,75 e atat de simpla operatia...te sfatuiesc sa o faci...am vazut oameni care se operau la ambii ochi, aveau ochelari ca fundul de sifon-13..si ieseau din operatie si citeau ziarul fra ochelari...asta m-a facut si pe mine sa ma operez...stiu ca in Floreasca e o clinica f buna...

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

bunaaaaaaaaaaaa fetele (am ezitat sa zic seara, noaptea sau dimineata intocmai pt.ca daca va uitati la ora o sa ziceti ca-s nebuna! ce caut pe net la ora asta?! [neand] iaca abia acum, dupa ziua mea, am mai ajuns sa am putin timp; de fapt nici acum nu am, dar mi-am facut macar din bunul simt de a va raspunde la mesajele cu urarile de "la multi ani" (muuuuuuuuuuuuuultumesc mult tuturor!)

 

alinutza sa te faci corista, canti tare frumos [:D]

vicky, offfffffffffff, ai grija de tine! tine-te de docotroi pana te scapa de fibromul ala! nu lasa timpul sa treaca! bafta multa!

monica ma bucur ca ati reusit atunci cu concertul toti 4.... dar de ce reguli noi pe parcurs? mai sunt copii care vin si sunt galagiosi? .... mama mama ce operatii, ce minuni cu ochii astia... mai stii la ce doctor te-ai operat tu? ma intereseaza pentru cineva. multumesc! si felicitari si pentru Alex campionul[flo]

vio multumim de teorie... lasa nu ne arata si practica! [:D] mai bine du-te mai incolo.... [neand] [box] [:D] [pup]

lexi multumesc ca ne alinti asa frumos, dar sa stii ca tortul a fost mititel si l-am papat pe tot! [:D] asa ca n-am ce sa-ti mai dau! [:I] karligugurutza daaaaaaaaaaa, am schimbat titulatura, dar tu vad ca n-ai uitat-o. [pup]

 

hai ca v-am facut pofta de tort, ziceti drept... adevarul e ca se rezolva repede, fuga la cofetarie si gata pofta... ca eu una daca nu treceam azi din intamplare pe acolo (si cu "cu totul" alte scopuri) nu ma alegeam cu tort chit ca era ziua mea si asa se face.... sampanie, tort.... vai de capu' meu, a fost o zi obisnuita azi [:D] (cu exceptia urarilor din partea voastra, a mamicilor din club si a prietenilor/rudelor care m-au sunat direct pe telefonul mobil)... ba chiar cu putine griji ca avem de tratat pe tati care sufera de dureri de cap constante! ... asa ca suntem inca in etapa de investigatii!

 

va pup ca deja canta cocosii! [nani]zzzzzzzzzzzzz

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no ziceti si voi ce mi-o iesit pe gura/tastatura... docotroi! [:-)))] adica doctori! valea la culcare ca-s dusaaaaaaaaaaaaaaaaa... sper sa ma lase adeluta dimineata sa dorm pana pe la 9 macar [alcool]... ma trezesc ii dau mancare si apoi sa stea cuminte; vorbiti si voi cu ea, va rog? [:D]

 

 

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumesc de incurajari, stiu ca totul se rezolva prin tratament, dar mi-e asa de urat de mers la spital/doctori. La felul in care esti tratat daca nu ai relatii/cunostinte. La faptul ca nu sunt in stare sa-ti dea un diagnostic corect[bang].

In fine, nu mai intru in detalii ca ma[:(!]de dimineata si nu e bine. O iau si eu cum zice Monica, com calma, com carinho, com amor, com amizada. E atat de frumos spus[olala]. Multumim, Monica[flo]!

Vio, ia lucrurile mai incet ca nu-ti ridica nimeni statuie. Taman EU mi-am gasit sa dau sfaturi[:I], rac tipicar ce sunt[bang].

Karli, multa sanatate sotului.

Alina, mii de [flo], esti o artista in adevaratul sens al cuvantului.

Va [pup], sa aveti o zi minunata.

 

Vicky

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] fetelor

azi n-am avut net jumate de zi...de aici lipsa mea [:D]

karli, eu m-am operat la praga dar am auzit ca-s f buni cei din Floreasca...parca Oculus e clinica

[pup]

vicky [pup] ai grija de tine

alex tuseste cam nashpa si mai rau e ca i-a pasat-o si ruxandrei raceala...de azi dim are si ea nasul infundat...asa ca ma astept si la ea sa apara tusea [bang]

in rest...nimik nou

[pup] pe toate

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat si cu oftalmologul, mi-a prescris alte dioptrii, sa iau niste pastile (Ocuvit) si sa revin la control peste 3 luni.

Karli, pot sa-ti recomand cabinetul unde m-am tratat si operat eu, sunt numai medici de la sp, Militar si toti f.buni, preturile nu mi se par exagerate. Pot sa-ti dau nr. de telefon sa te interesezi daca vrei. Imi scrii pe PM. Bine, mai pot sa-ti recomand o dr. f.f. buna, dar asta in cazul in care ai chef (si posibilitatea) sa te plimbi pana la Paris[:D].

Monica, [pup] si multa sanatate copilashilor. E clar, nu ai timp sa te plictisesti, mereu apare ceva. Mai cunosc pe cineva care pateste la fel. EU! Acum Dani a facut o alergie la ceva si s-a umplut de bubite[bang], asa ca ia Claritine si il ung la greu cu mixtura mentolata sau fenistil.

Vio, [pup] si tie. Am vazut ieri prin oras o masina, plimba un soclu[:D]. Cred ca se pregatesc sa-ti ridice statuie[pk]. Sau era pt. mine, ca nu m-am uitat in curtea scolii[?]

[pup][grup], sa aveti o zi buna, un wk minunat. Eu voi fi si maine pe baricade[q].

 

Vicky

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna

Vicky,astia cred ca voiau sa puna doua busturi pe soclu [:D]

azi am intrat in greva,n-am mai lucrat acasa ca deja nu mai pot [alcool]

ieri din cauza oboselii am plecat la birou cu doua ceasuri la mana [:D]

pe primul l-am vazut dar nu stiu cand l-am pus la mana,l-am cautat si nu l-am mai gasit,asa ca am pus pe al doilea dar fara sa vad ca mai e unul la mana [:D]

in maxitaxi cand sa ma uit la ora am vazut dublu [alcool]

nu stiam cum sa scot unul ca deja lumea facuse loc in jurul meu [:D]

 

monica voi azi raport nu dati?

[pup]

Alina ?[pup]

karli? [pup]

lexi?

[pup]

mire? [pup]

 

maine imi vine puiutul acasa [olala]dar duminca o sa-l trimit la bunici ca eu tot mai tb sa ma duc la birou 1-2 zile [bang]

 

sa aveti un weekend frumos....ca la noi vad ca o tine numai in ploi [alcool]

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

vio...esti de belea...cu ceasurile [:D]

vicky, ai grija de tine, sanatate lui dani sa treaca bubitele

eu ce sa raportez ca-mi vine sa o iau pe tiganeste de cand ma uit la "telenoveaua" aia ruseasca [:D]

azi noapte alex a behait da' nasol de tot [bang] n-am dormit prea mult nici eu si nici saracul alex ...ruxi e deocamdata tot in faza de nas infundat si ceva muci...poate scapam de tuse...Doamne ajuta!

maine avem 2 feste...tre' sa ne impartim cumva sa nu suparam nici pe ruxi nici pe alex [:D]

in rest...nimik nou...cam atat...

aaa...si am primit pachet de-acasa...au tot fost persoane care au venit aici si mama a profitat si inca mai avem de primit...astia mici abia asteapta....

gata...raportai tot [:D]

pupici si un we minunat tuturor [pup]

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola

 

Si eu pe aici

 

Monica eu nu ma gandesc inca la operatie la ochi. Am zis ca mai intai sa imi fac norma de copii si dupa aia. Ca mi-e teama ca ma operez, mai fac un copil, imi cresc iar dioptriile, o sa vreau sa ma operez din nou si cine stie daca s-o mai putea a doua oara. Plus ca nu o sa mai astept mult pana la urmatorul bebe. La anul mi-ar placea sa il tin in brate.

Sanatate multa piticilor.

Vicky sanatate multa si weekend usor.

Vio eu nu iti mai spun dar cand o sa vrei sa ne intalnim sa iti dau ramele sa dai un semn.

Eu zic bine ca a fost vorba de ceasuri si nu de cine stie ce altceva. [:D]

 

Noi nimic nou de raportat. Eu "creez" cum prind un pic de timp liber, ca in rest mi-l mananca Tudor pe tot.

Maine dimineata plecam la Fetesti, ca fac socrii mei pomana. Nu imi vine sa cred ca au trecut deja 2 ani de atunci. Uffffff, iar o sa fie greu

 

Un weekend frumos va doresc

[pup] pe toata lumea

 

Alina

 

Creatiile mele

 

Un pici pe nume Tudor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...