Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (55)


Recommended Posts

Vio, in jur de 15 iulie o sa raman si eu in concediu. Abia astept, chit ca stau acasa.

Soclul? Nu vrei sa-l impartim frateste[:D]? Mai bine il luam, la cum anunta astia cutremur peste 7 grade[bang][q], sigur soclul nu se darama.

Nu mai pleci cu Marius la mare? Nu te lasa zodiacul?

 

Vicky

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D]nu ma lasa zodiacu' si nici constiinta[pk]

 

si apoi ce-mi trebuie mare?

eu sunt deja in antigua...pe urma vin in Jamaica,dupa 15 iulie...

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

Monica, am primit interdictie la dulce pt ca cica mananc prea mult si risc sa fac diabet.[bang]

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

PENTRU SEBIid="purple">[ruga]

 

AMR 11 zile id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

 

am niste nervi de abia pot sa mai stau intr-un loc... imi vine sa plang de nervi si asta din cauza copilului, va vine sa credeti? m-a enervat adeluta! [:-)))] na ca acum imi vine a rade uitandu-ma cum apare scris "m-a enervat adeluta" cand stim bine ca adeluta n-are decat aproape 2 ani! .... offfffffffffff, ce m-a enervat! e ceva de neconceput fetita asta.... plange pana vomita! de unde e plecat drama ei? de la pocoyo ca i l-am inchis fortat si am (vrut practic sa o determin) determinat-o astfel sa faca nani de pranz abia la ora 18... ii era somn de la ora 13-14, insa proasta am fost eu ca nu i l-am inchis pe pocoyo la ora aia! acum na, am obligat-o cica sa se culce inchizand pocoyo si punct. A inceput plansul, urletele, vomatul, eu tipatul, m-a scos din pepeni! ii spuneam intruna "termina, termina adeluta!", iar ea si mai tare! [alcool] [bang] in fine, m-am calmat eu prima, ea a doua.... a adormit intr-un final dupa ce a mai scancit ca vrea pocoyo dar vazandu-ma de-acuma suparata pe ea ca a vomat, a facut mizerie pe parchet, iar eu am sters pe jos sub ochii ei mirati si cuminti deja ca m-a suparat.. a incetat si cu scancetele.... nu mai stiu ce sa-i mai fac sa inteleaga ca plansul exagerat al ei duce la voma! [q][q][q][q][q] bineinteles ca daca nu o cert in timp ce face scandal, face si mai tare, daca o ignor, face si mai tare, daca plec pe hol si inchid usa, face si mai tare.... deci nu am ca solutie decat sa o las sa vomite si eu sa nu ma mai framant, dar nu pot! cand vad ca plange pana vomita mi se face parul maciuca! [neand] [:(]

 

 

acum doarme, iar eu incerc sa ma calmez caci chiar sunt foarte suparata pe toanele astea ale ei! [:(]

 

 

 

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karli [:D]

acum tot mai poti sa o faci sa doarma,sa vezi cand o fi mai mare![:D]

daca nu vrea sa doarma las-o si nedormita 1 zi....ca si la ora 18 daca o culci la noapte ce mai face?

mai bine iesiti afara,o alergi putin si sa vezi ce somn i se face pe urma [:)]

eu zic ca e prea mica si are si ea personalitate [olala]

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oftez si merg mai departe, ce sa fac altceva.. acum, gata, m-am calmat.... mi-e mila de ea, mi-e drag de ea de nu mai pot, doar stiti senzatiile, insa as vrea sa nu mai repete figurile astea... si asta probabil ca face parte din arta de a fi parinte; trebuie sa mai invat cum sa ma port cu copilul meu! e greu?! dar e frumos?! cum vine asta? [:D]

 

iata ca acum s-a starnit furtuna si afara! [:D] s-au adunat niste nori negri si bate vantul... in curand o sa ploua iar torential.... voiam sa ies afara cu ea cand se trezeste, de-acu' o sa vedem ce vreme e! oricum inca doarme....

 

si daca se culca la 18 tot doarme si noaptea neintrerupt, numai ca adoarme pe la 12 noaptea.. iar sotul e azi de dupa-amiaza, vine rupt frant pe la 22, iar maine dimineata la 5 trezirea ca incepe la 7.. asa incat gandidu-ma sa o culc totusi mai devreme ca sa nu ne tina pe amandoi treji pana la 12 noaptea si sa fac un bine unuia, fac rau altuia!

 

dar te cred si pe tine VIO cand imi spui ca mai tarziu e si mai nasol in unele situatii... asa incat sa incerc sa ma calesc si sa nu ma mai supar asa tare.

 

 

 

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karli,exista o expresie"copii mici probleme mici,copii mari probleme mari"...

eu nu credeam,dar cam asa e...

o sa ai tot felul de situatii de scos la capat....si sigur ca fiecare mamica invata sa-si cunoasca copilul si in timp sa il mai tempereze [:)]

sunt unele pareri care spun ca tb sa-l lasi liber pe copil,sa se exprime cum vrea el si cum simte el....porbabil ca tb sa ai educatia de asa natura ca sa faci asta(eu stiu de la o prietena din Suedia)...

 

sigur ca noi nu mai facem cum faceau unii parinti ,bunici pe vremuri....de ex chestia asta cu mstecatul si apoi sa-i dai copilului imi face greata numai gandindu-ma [bang]dar sunt si lucruri impamantenite pt ca e vb de cultura [:D]adica suntem prea mamoase de ex. [:D]

 

gata,v-am tinut teorie...la mamicile mai mici[pup]

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat...azi le punabsente pe Monica si pe Alinutza [:D]

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prezent [:D] vio [pup]

rodicutza...incearca sa o pacalesti, programeaza tv-ul sa se opreasca la ora aia la care vrei tu sa o adormi...cauta, ia uite domne' nu mai merge, etc...eu asa faceam cu amandoi cand erau mai mici si tot asa rau se suparau ca nu vroiau sa se culce... [:D]

[pup] printesa mica si pe mamica ei sa fie mai rabdatoare [:D]

 

eu azi am facut niste bombonici(pe care le ia alex la scoala maine) si o praji pe care o sa o duca ruxi maine la gradi [:D] au o festa la "cafeaua de dimineata" asa zic brazilienii la masa de dimineata [:D] toti aduc cate ceva si gata festa [:D]

in rest...m-am invartit pe-aici..pe-aproape si m-am tuns eu si fata mea... [:D] inca mai behaie dar parca mai putin...Doamne ajuta!

va pup pe toate

[pup]

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Prajituri si papa bun 2

Papa de post

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor de sfaturi... chiar imi prind bine! este evident ca sunt inca mica si ca mamica, si ca omulet pe acest pamant (eh, nici prea tinerica la 29 ani), poate ca de aceea odata cu inaintarea in varsta capatam si intelepciunea, rabdarea si asa mai departe... oricum eu incerc sa ma corectez acolo unde (stiu ca) gresesc!

 

de exemplu cu mamosenia, asa e, sunt foarte mamoasa cu ea, dar tot eu sunt cea care o cearta (sotul nu o cearta deloc, eventual ii face mici observatii - el cum poate? [:D] - )... apoi cu libertatile sa stiti ca eu o cam las sa faca ce vrea ea, nu conteaza ca se murdareste, ca imi pateaza lucruri/covor/pat etc.. totul se spala, se schimba, numai sa fie copilul liber, evident intre toate actiunile ii marchez asa in mare si cateva reguli de baza cum ar fi "nu desenam pe husa de pe canapea, ci pe hartie!" "nu mancam in pat, mancam la masa deasupra farfuriei!" etc... insa azi cred ca a fost ceva in atmosfera de n-am mai avut rabdare cu ea sa ii las pocoyo pana cade din picioare de somn! si daca i l-am inchis fortat de aceea si criza ei a fost asa "violenta" ......

 

oricum data viitoare asa fac! programez laptopul (ca nu ii pun pocoyo pe TV) sa se inchida la ora 14, si cu asta inchei discutiile..... trebuie sa fiu radicala [:D] asa mi-am propus si eu asta seara, ca numai dimineata sa se mai uite la pocoyo, in restul zilei deocamdata sa nu mai existe! pana cand va creste si va intelege ca "pocoyo si alte chestii INCEP dar se si TERMINA".

 

 

alinutzaid="red"> parca vad ca vine si ne spune ca a vandut toate decoratiunile si obiectele pe care le creeaza ea si acum numara banii! [:D] ce bine ar fi, asa-i alinutza? te-ai bagat in vanzari directe? ce faci acum? lucrezi la comenzi noi? [:)] sa stii ca ar fi chiar bine sa iti mearga afacerea! mai ales ca acum vrei sa mai stai un an acasa, fara indemnizatie e mai greu, dar daca vin niste banuti in plus e chiar "la fix"! Succes! [pup]

 

 

 

kid="limegreen">aid="pink">rid="green">lid="orange">iid="purple">gid="blue">uid="red">tid="limegreen">zid="yellow">aid="blue">

sunt mamica Adelutei [bis]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...