Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere fara tati...


Recommended Posts

Doamne[bang][bang] ce nu suport eu barbatii astia mierosi, care spun femeii numai cuvinte dulci, ca ea e cea mai frumoasa si mai desteapta din lume, ca e cel mai fericit si norocos barbat[:-@][:-@][:-@], si care cand se vad in fata unor fapte implinite baga coada intre picioare si fug ca niste lasi.Intotdeauna am zis ca genul asta de barbati, care ridica in slavi femeia(nu ca nu ar fi frumos, daca ar fi niste cuvinte spuse din inima si nu din prefacatorie), pana la urma o fac lata rau de tot.Cum a putut el sa-ti zica atatea lucruri frumoase in toti acesti ani si acum sa fie atat de egoist sa te lase cand tu mai ai putin sa o aduci pe lume pe fetita pe care el si-o dorea asa mult?Ce daca sunt probleme cu firma, mai ales ca tu chiar ai zis ca nu sunt probleme asa mari incat nu v-ati putea permite sa cresteti un copil.Si noi am avut probleme poate cand eu eram insarcinata si prima si a doua oara, dar sotul meu nu a dat bir cu fugitii, ba din contra stiind ca ne vine un bebe pe lume, se ambitiona si mai tare sa rezolve acele probleme.Doamne, auzi tu sa-ti lasi femeia aproape sa nasca, pt ca ai avea tu niste probleme cu firma si simti ca nu ai ce sa-i oferi copilului[alcool][alcool].In fine, asa cum te-au sfatuit si alte fete de aici, te rog sa te concentrezi acum numai asupra ta si a bebeului, nu-l mai suna, nu-l mai cauta....., asta nu-i barbat in care sa mai ai incredere pe viitor.Iti doresc sa te linistesti si sa ai o sarcina usoara in continuare! Monicel, mamica de doua printzese:Beatrice-Iulia(8.05.2003) & Sandra Luiza(11.07.2006) http://monydelcu.hi5.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Uite, eu o sa-ti dau un sfat contrar celor de aici: sa-l suni si sa-l cauti. Cum adica, sa plece asa, bine-mersi fara nici o explicatie? Si tu sa-l lasi??? Nuuu, sa faca bine sa-ti spuna ce s-a intamplat, pentru ca meriti pe deplin, dupa niste ani si un bebe gata sa se nasca. Incertitudinea te distruge nervos, mai bine sa afli ceva sigur. Crde ca i-ar conveni sa nu-l mai suni..ei, tocmai asta sa nu faci. Macar bruma aia de curaj s-o aiba si sa stea in fata ta, sa vorbiti. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bruma de curaj ii trebuie lui? Hai sa fim seriosi. A inventat o poveste lacrimogena-telenovelistico-idioata cum ca nu poate sa-si asume responsabilitatea fara a avea o baza MATERIALA. HAida de, astea sint texte de barbat care inseala, ca unul prost care se speria pur si simplu fugea mult mai repede, nu chiar inainte de nasterea copilului. Am cunoscut si eu un idiot asemanator, artist si scriitor de care n-a auzit nimeni, care a stat cu nevasta-sa 5 ani si cind s-a nascut fetita lor, la O SAPTAMINA!!! si-a dat seama ca nu o mai iubeste si ca plecat. Secretul era unul singur, el nu mai era centrul universului ei, fetita plingea ca orice bebe si el si-a gasit pe altcineva. Asa ca povestea asta am mai auzit-o, cauta sustinere la rude, la prieteni si stai linistita de dragul puiului din burtica. Domnul se va intoarce fals pocait ca si-a dat seama ce a pierdut (bla, bla, bla, ca la texte pare bun) doar daca ii da papucii cea noua si fetita va creste putin astfel incit sa nu-i strice somnul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa te duci la el la firma si sa stai de vorba cu el omeneste. Sa-i spui ca e si responsabilitatea lui in egala masura cum e a ta si alegerea asta nu-i mai apartine. E tarziu sa se descotoroseasca asa de propriul lui copil. Daca nici dupa discutia avuta cu el nu reactioneaza pozitiv, iati problema in serios si accepta. Nu o sa fie greu decat daca te autosugestionezi ca fara el nu poti. Io in locul tau as multumi lui dumnezeu ca s-a intamplat acum decat sa fi nascut si copilul sa-l fi cunoscut si sa fi trait cu el in casa si sa-ti plece de la usa si atunci sa vezi chin. Gandeste-te la tine si bucura-te de copil. Chiar daca in dreptul tatalui, pe certificat va scrie natural sau linie sau cum s-o scrie nu e o nenorocire. Pupiutul tau va ramane la fel de minunat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa multumesc tuturor celor care mi-au raspuns la mesaj. Conteaza mult sa ai pe cineva alaturi, care sa nu te judece, ci doar sa incerce sa te inteleaga si sa iti dea sfaturi sincere si dn suflet. Multumesc tuturor! Acum sa va povestesc ce s-a mai intamplat in ultimele doua zile. Am decis sa plec din Timisoara momentan si sa vin acasa la ai mei. Aici macar nu stau singura in casa, o am pe mama, pe sora mea, in general toata familia. Dar surpriza, chiar in ziua in care am plecat, m-a sunat!!! Era disperat ca nu stia unde sunt, mi-a spus ca in fiecare zi venea pana in fata blocului si se uita le ferestre, macar sa ma vada. In acea zi a vazut ca geamurile sunt inchise (ceea ce este imposibil daca sunt acasa) si s-a speriat ca poate am patit ceva. In fine, m-a sunat si mi-a zis ca e disperat, ca nu vrea sa ne piarda pe niciuna, dar se simte nefolositor si ca simte ca innebuneste pentru ca nu poate sa iti intretina copilul asa cum ar trebui. I-am spus ca cel mai bine este sa incerce sa isi puna ordne in ganduri si in viata si sa decida ce are de gand sa faca mai departe, ori ne lasa singure sa ne descurcam asa cum putem, ori este alaturi de noi si o sa incercam sa trecem impreuna peste toate. Sunt curioasa ce se va intampla mai departe... s-a nascut o mare iubire [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=livia&year=2009&month=7&day=12&babycount=1="]sufletul meu[/url] [gravi] +34 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamilivia... poate intradevar e inebunit si ingrozit. Poate nu ar fi rau sa stati de vorba, ca un cuplu care se sfatuieste intr-o problema dificila. Poate are nevoie de incurajare sau de timp a se lamureasca. Cred ca nu ar fi rau sa stati de vorba si sa ii explici ce poate sa insemne un copil, cu bune si cu rele. Daca e un om bun poate nu ar trebui sa te grabesti sa il lasi asa din mana. Eu l-as intreba simplu: Inebunesti ca ti-e frica ca nu-i poti oferi tot ce are nevoie, dar nu innebunesti cu gandul ca ii furi si familia, tatal de langa el, viitorul? Sau motivul pentru care dai bir cu fugitii e altul? Eu i-as cere explicatii. Cum adica i-e frica. Si tie iti e, dar asta nu insemna ca fugi de responsabilitate si i-o pui lui in carca. Io niciodata nu am inteles de ce se sperie asa de tare barbatii de ideea de copil. Poate cineva sa imi explice ce simte un barbat de se sperie asa ca un iepuras si-l transforma intr-un fel de carpa? Ca genul asta nu au barbatie in ei. Cum pot sa-si priveasca copilul ca pe o nenorocire, ca pe o problema care ii innebuneste?.... Ma depaseste in gandire. Poate nu pot eu sa pricep si sa inteleg, dar mi se pare de toata rusinea. Ce naiba, are cinci ani. Nici la cinci ani nu reactionezi asa infantil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci sincer...o sa ma banez singura dupa mesajul pe care il voi da, dar nu pot sa ma mai abtin. eu l-as scuipa fix intre ochi, minim 6-7 luni pus pe liber, oricat m-as chinui.eu n-as putea ierta asa ceva si nimeni n-ar fi capabil sa-mi ia suferinta si chinui pe care le-ai simtit tu zilele astea.... prb eu am o fire ff razbunatoare, dar sa mor dc asa .....fiinte umane nu merita taxate. scuza-ma, cum ziceam, ma auto-banez pt 3 zile. dar NU exista explicatii ca ai innebunit inainte sa-ti nasca nevasta. NU exista asa ceva. cand te-a lasat gravida nu stia ca nu are cu ce-l creste? dar la nebunia ta ca urmeaza sa nasti si esti speriata si ingrijorata nu se gandeste? dar la ce=a fost in sufletul tau cand a plecat de acasa NU se gandeste? dar la copilul ala nu se gandeste? dar la familia ta si ce=o fi in sufletul lor cand aud ca fiica lor le vine acasa cu burta la gura, nu se gandeste???? dar la lumea de pe strada, din bloc, care te judeca, ca te vede gravida tarand singura plase de macare si burta dupa tine, nu se gandeste???????? hai mah... nu cumva se considera, acest sot al tau, o fiinta atat de sensbila, incat n-a rezistat el saracutul, psihic la ideea nasterii....vai vai... sincer vorbind, nu te vad bine. ca va impacati acum, ok..e f probabil. dar ce-a facut el spune multe despre caracterul sau si iubirea fata de tine si capacitatea de a-si asuma responsabilitatea....etc. sa nu te mire, dc peste cativa ani, vei suferi la fel de mult. si sa nu-mi sariti in cap, ma banez singura si ma pedepsesc, 3 zile nu intru pe forum. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a si inca ceva...(cum ziceam, dispar apoi) eu nu pricep o chestie, poate imi explicati voi: dc pe barbati ii tin nervii si au atata "sange" in ei, incat sa loveasca sub centura in halul asta si sa bage cutitul in rana si sa faca gesturi extreme, socante...pe voi de ce nu va tin nervii sa-i pedepsiti la fel de socant si de dur si de cutin in sange? mkr ca sunteti justificate!!! de ce voi va gandati cum sa=i iertati mai repede, nici mkr n-au fost formulate cererile de iertare si voi va ganditi cum sa i iertati??? cand ei n-au avut nici un scrupul si v-au SOCAT cu gesturi extreme???? eu as face si eu un gest la fel de extrem si socant si l-as pedepsi in ultimul hal. de ex: nu i-as mai raspunde la telefon 6 luni, as refuza categoric sa apara la nastere, l-as da afara cu politia din spital, as trece copilul fix pe numele meu si as refuza categoric sa-l recunoasca. sa-l doar mah si pe el, sa-l socheze. ce, pe tine nu te=a socat gestul sau extrem??? n-am inteles, de ce trebuie sa fie femeia mai inteleapta, iertatoare, adika mai fraiera???? sa-mi explicati va rog. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, desi pana acum am considerat si eu, la fel ca alte fete, ca ai o atitudine usor extremista si f dura, acum iti dau dreptate. Ceea ce a facut sotul Liviei este un semn foarte ingrijorator si ar trebui tratat la modul serios. Chiar daca se impaca acum (iar "acum-ul" asta este indicat a fi putin mai tarziu, individul trebuie fiert putin) este clar ca Livia se poate astepta la surprize atunci cand ii este mai greu. Un om care te lasa la greu...hmmm... nu as mai avea incredere in el si nu l-as mai privi cu ochi buni decat dupa mult timp in care mi-ar demonstra ca s-a schimbat. Ideea este ca Livia trebuie sa profite de momentul asta pentru a-l "educa" pe zapauc. Si spun asta avand si eu ceva experienta in "educatia" celui de langa. Din pacate un simplu "iarta-ma" nu va sterge suferinta pe care a trait-o. Livia, repet, fierbe-l la foc molcom cat poti tu de mult. Asigura-te ca ii va fi o lectie invatat si redu la maxim riscul de a mai repeta ceea ce a facut. Explica-i apoi ca viata ofera multe greutati (daca el pana acum nu si-a dat seama), ca a fi parinte implica si sacrificii si nopti nedormite de grija, si stres ca poate nu ai intr-o zi bani de pampers si lapte, si uneori ganduri ca poate nu esti in parinte suficient de bun...si multe altele. Asta pe langa toata bucuria si fericirea de a avea un ghindoc al tau. Sper din suflet sa va fie bine si sa ai o nastere usoara, bebe sanatos si tatic cu mintea venita la cap (ala care trebuie [:D]). Alina, mami de Ana Antonia [copil] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [pk] (14 Feb 2003) [url="http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/Botez%20Ana%20Antonia%20-%202%20martie%202008/?start=all"]Poze botez Ana 02.03.2008[/url] [url="http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/Mamaia%2015-16%20iunie%202007/?start=0"]poze Luca nazdravan[/url] [bonjovi] [url="http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/?start=all&paginator=top"]poze Ana mica [/url] [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113377"]Povestea nasterii Anei[/url] [bibe] **************************
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"]Emma este iubire! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...