Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere fara tati...


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ankank8686 Dar parca am ramas tot cu teama...aceeasi teama ca si a ta, de a nu avea o liniuta in dreptul tatalui.
SO WHAT??? Mai fetelor, zau daca inteleg ce naiba e cu teama asta, de a avea o liniuta in certificatul de nastere in dreptul numelui tatalui [bang] Ar conta mai mult daca ar avea trecut numele tatalui dar acesta e un betiv sau un nenorocit care isi neglijeaza sau isi bate copilul? Sau daca copilul ar fi bolnav? Nu spun ca nu e dureros pt o mama, dar nu e o tragedie! Concentrati-va mai degraba asupra sanatatii voastre si a copilului, e felului in care vreti sa va cresteti copilul...un tata al carui singur rol in viata copilului e acela de a figura in certificatul de nastere, nu inseamna NIMIC in viata copilului, dimpotriva, va poate aduce mai tarziu multe neplaceri(ex nu puteti calatori in afara tarii fara acordul tatalui, va poate sicana cu custodia numai asa ca sa isi arate muschii, etc) si cand poate mai tarziu, veti intalni un barbat care va va iubi pe amandoi si care va juca de fapt rolul tatalui in viata copilului, va veti impiedica de numele idiotului care e trecut in certificatul de nastere. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui fulger_irina
Bravo bayblue. Foarte bine spus totul. Lumea in ziua de azi nu se gandeste decat la azi si la propria persoana. Un egoism feroce. Iar pentru ankank8686, eu nu inteleg de ce te ai incapatanat sa faci un copil cu un om care nu vrea. Nu spun ca avortul e ceva bun. E de preferat sa te feresti, decat sa ajungi sa faci avort. Dar, risti ca peste catva timp sa vii si tu aici si sa te plangi ca tati ne-a parasit. Barbatii sunt foarte egoisti, si un copil nu iti garanteaza ca il vei avea langa tine. Nu stii cand i se pune pata si pleaca, mai ales unul care initial nu si-a dorit un copil. Mamalivia iti doresc o nastere usoara si un copil sanatos. Si ai incredere in Dumnezeu, pentru ca El stie de ce se intampla tot ce ni se intampla.
1. Eu una sunt perfect de acord cu babyblue. De ce sa te lasi calcata in picioare?? Cine iti merita lacrimile nu te va face niciodata sa plangi! 2. Ankank8686 a facut copilul in primul rand pentru ea avand in vedere faptul ca si-a asumat riscul de a-l creste singura (personal o felicit pentru aceasta decizie). Daca ai cauta pe google imagini avort ai vedea lucruri ingrozitoare si iti garantez ca nu ai recomanda asta nimanui (mostre [url="http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/index.html"]aici[/url]). Lasand la o parte faptul ca avortul e o crima (stiu ca unele dintre noi nu vad lucrurile asa) si lasand la o parte trauma pe care un avort il reprezinta pentru o femeie (stiu ca unele dintre noi folosesc avortul ca metoda de contraceptie), nu poti stii ce geniu ar deveni copilul respectiv daca nu i-ai refuza dreptul la viata. Este de preferat sa dai copilul spre adoptie decat sa il omori. Sunt atatea cupluri infertile care doresc sa adopte si sa iubeasca un copil nedorit de parintii naturali.... Emilia M Copii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce ma enerveaza site-urile astea care arata poze cu copii mutilati, avortati la 7 luni ... pai cine face nene avort la 7 luni ? Organizatiile astea impotriva avortului profita de nestiinta oamenilor si apasa pe butoanele sentimentale ascunzandu-se dupa minciuni... si uite asa se naste un curent impotriva unei decizii care ar trebui sa fie individuala si personala. Un avort sigur din punct de vedere medical se face pana in 10 saptamani, cand sistemul osos nu este format, cand "fatul" este in formare, stare de molusca ... ce sare de 10 saptamani deja prezinta risc avansat de infectie si alte probleme pentru mama ...pozele alea din mesajul Emiliei sunt toate cu copii (nu cu embrioni) sariti de 5 luni de evolutie ... nimeni nu recomanda o intrerupere de sarcina atat de avansata si cine o face isi asuma un risc major ... Nu militez pentru avort, nu sunt nici impotriva lui, dar ma deranjeaza extrem de tare exagerarile si minciunile in scopul obtinerii a cat mai multi adepti ai unei idei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt anka ( si scuze de off topic) eu cred, desi nu iti doresc asa ceva, ca dc "tati" nu a realizat el insusi ce comori are langa el, un copil in plus sau in minus nu il va face.. e poate entuziasmat acum de ideea ca va fi tatic, dar 5 luni a putut sta deoparte..poate acum s-a resemnat, poate e putin curios cum va arara copilul..dar tu vrei sa fii VALORATA si tu si copilul, de aia speri ca el va vedea ce comori are. te inteleg perfect...e firesc sa vrei sa fii valorata. doar ca acest fenomen nu il poti induce cuiva..:( mi-e f teama pt tine. sper totusi, sa ai noroc. [flo] _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK, deci sa inteleg ca daca o femeie ramane insarcinata neplanificat si tatal e las si nu vrea copilul, femeia e de vina si etic ar fi sa faca avort? Ca bietul barbat, uite ce i se baga pe gat, saracul! Pana la urma e corpul femeii, e decizia ei (nu sunt impotriva avortului, dar sunt pro liber arbitru) si barbatul are si el o contributie la sarcina aia, nu? [URL="http://community.webshots.com/user/popescudoradomnica?vhost=community"] POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un copil inseamna si bucurii si responsabilitati pentru ambii parinti. In situatia in care unul dintre ei fuge de responsabilitati e de la sine inteles ca fuge si de bucurii. Nu sunt de acord cu femeile care isi doresc un copil, au posibilitatea de a-l intretine singure dar aleg sa faca avort doar pentru ca barbatul e prea egoist si nu vrea sa isi complice existenta fiind tata. Nu sunt de acord nici cu taticii de ocazie care vin sa-si vada copilul la aniversari si nu dau nici un semn de viata cand bebe e bolnav sau are nevoie de ceva. Ori esti tata si la bine si la rau ori nu mai esti deloc. Nu se poate cu jumatati de masura. La fel cum nici intr-o casnicie nu e ok sa fii cu omul de langa tine numai cand va e bine, cand lucrurile se complica intorci spatele si cand redevine bine te intorci iar. Emilia M Copii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt in aceeasi situatie cu tine crede-ma ca nimeni nu te poate intelege nu e nimic de inteles sunt deplasati si totusi ii vrem inapoi dar oare daca s-ar intoarce am mai putea sa fim noi cele de pana acum nu le-am reprosa ca nea lasat cand ne era mai greu ma numesc mona si sunt aproape moarta dar trebuie sa merg mai departe [pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...