Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Anamaria, superb canta!!! Imi place tare mult pianul ca instrument!!!![:I] De abia astept sa culeg si eu "rezultatele" dupa David[:I]...hihi...in sensul sa poata canta mai "legat"[:I]

Azi dimineata a reprodus si el dupa ureche o melodie pe care a auzit-o la recital: http://good-times.webshots.com/video/3029771600087737923Sthexx

Hahaha!! Il mai duc la concerte de pian, poate intr-o buna zi reproduce de acolo o bucata[:D][:D]

 

Edit: soacra-mea e lesinata de placere, ca inafara de ea, toti suntem afoni vreo 5 generatii[:I]...haha!!! Cica numai cu ea seamana si asta e dovada!!!![:D]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim de aprecieri...meritul este in totalitate al lor si al dnei profesoare!!!

 

Si mie imi place pianul si cind eram mica mi-am dorit...dar cum nu aveam pian, mi s-a oferit vioara (la care am renuntat dupa vreun an jumatate ca nu ma atragea). Mai stau cu mama la cafea sau seara la un pahar de vin si ne cinta serenade baietii[olala][olala][olala].

 

David e nemaipomenit cum reproduce "dupa ureche"...asta da talent!!!

Imi plac degetutele mititele pe clape si cum se gindeste!!!

Dulce foc!

 

Anamaria

 

"With sufficient thrust, pigs fly."

id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocebine, intr-adevar excelent!! Multe succese pe toate planurile si de acum inainte!

 

Bogdan acum canta si el piese putin mai complicate (nu chiar ca ai tai), unde tb sa isi mute mainile dintr-o parte in alta pe clape. Cu profesoara acum invata folosirea pedalei. Acum vom pleca in vacanta trei saptamani si cred ca va fi jale cu pianul la intoarcere, ca nu mai exersam:) Kumonu' il luam cu noi [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana
Fetelor, m-a bagat soacra in sperieti...cica pe otopeni se fac analize celor care vin din US sa depisteze o eventuala gripa porcina...o fi adevarat??????????????? Mi se pare o asa tampenie!!!
align="right" id="quote2">Huh ! Parintii mei pleaca peste o saptamana ... si mai zboara si din zona NY ...adica in fine, poate scapa ca pleaca de le Newark-NJ.VENELEAcum ca tot vorbesc despre asta, va rog sa faceti loc venelor mele, pe care o sa mi le scot, le lungesc pe masa si o sa pun lama pe ele.Pleaca parintii mei si ramanem SINGURI, pentru prima data de cand avem copiii. Noi suntem familie din aia in care amandoi muncim si bunicii au facut ture de cate 6 luni si au avut grija de copii. Desigur ca au aparut si discutii, de la soacra evident, ca mvai, efortul vietii ei, in fine, ne-a ajutata dar mi-a scos pe nas ajutorul asta de imi pace rau dar efectiv nu m-a lasat sa ma bucur de el. Deh, soacra, baiatul ei cel mai bun si briliant barbat de le fatza pamantului si nora izvorul tuturor nemultumirilor ei.Acum am hotarat sa nu mai vina, sa stam toata vara singuri si eventual sa vina in sept-oct ...PLANULPlanul este cam asa - Marius se ocupa de ei dimineata (sculat, imbracat, mancat, impachetat si dus la gradinita), eu venit la 5:30 P.M. de la serviciu, ridicat copii si continuat programul pana la culcare. TEAMA- mi-e teama ca Marius n-o sa se descurce dimineata asa cum trebuie- mi-e teama ca o sa se imbolnaveasca pe rand si o sa trebuiasca sa stau mai tot timpul acasa cu cate unul dintre ei- mi-e teama ca n-o sa mai fie timp pentru Alex sa faca "temele" pe care acum le face cu mama, adica adunari si scaderi pana la 10.- mi-e teama ca n-o sa mai am timp sa ma duc la gym si sunt intr-o campanie de slabire fortata la care nu as vrea sa renunt.In fine, prostii ... de fapt, nu vreau sa plece ai mei, ii iubesc si m-au ajutat atat de mult si neconditionat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, sa te faci scriitoare, ce subtitluri ai pus lol

 

Nici o problema ca nu mai face Alex, la 4 ani, adunari timp de 2-3 luni:))

De gym cred ca nu vei mai avea timp in cursul saptamanii, dar poti sa iesi cu ei prin parc si compensezi.

Nu e usor, dar o sa va descurcati f. bine dc colaborati intre voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Daca tot suntem la capitolul "sa ne laudam puii:)), noi inca nu cantam la pian, dar am invatat sa ne taram pe coate, ca o omiduza sau un viermisor:))http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/3598443028/Elena, observi outfit-ul, da:))? Baby GatorFineArt gallery
align="right" id="quote2">Aidan este cel mai dulce bebe!!!Imi place ce vesel e mereu si are niste ochisori superbi!Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea daca cel mai mic are 4 ani n-aveti de ce sa nu va descurcati. A

 

PS noi am fost la polul opus. N-am lasat pe nimeni sa stea cu copilu ca sa nu ne scoata pe nas. Mi-amintesc ca la un moment oarecare chiar le-am spus ca a sta cu Marcu e un privilegiu nu o obligatie[:D] si ca il ofer io cui merita.

 

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, e mortal Aidan!!!!!!!!!!![olala] Oau!!!! Super precoce la nici 5 luni sa poate merge tarash!!!! Buna combinatie: good looks si brilliance[:I]

 

 

Buflea, si eu spun la Ruxij...va fi bine!!! Inceputul e greu...apoi intrii in rutina!!! Si nu e cazul sa iti faci griji cu adunarile[:D]...daca ii vor lipsi le va face singur!!!![flo]

Am inteles pana la urma ca se cere doar completarea unor formulare si nu cum ma speriase soacra cu analize[bang][alcool] si io mai si crezui!!!!

 

 

Ruxij, ceva poze/filme cu Bogdan? Si noi plecam 4 sapt in vacanta!! Uf...abia astept!!!

 

Anamaria, multumim[:I]...nu stiu daca e talent sau memorie[:D]...Eu asa am invatat sa cand la pian, memoram pur si simplu ordinea clapelor...de aia acu nu mai stiu nimic, si nici atunci nu eram stralucita[:I] absolut deloc!!!!

 

Pumba, da!!! Poate face switch-ul de la fi-su la nepot[:D][:D][:I]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...