Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut

doar vroiam sa va salut! citesc zilnic desi is ocupata cu copii. 3 cu tot cu ai mei

de scoli ma ingrozesc si eu, aci iti pot distruge copilul pe viata un anturaj de prieteni nepotriviti, decit asta, mai bine sufli si in iaurt. atitiea violuri, incesturi, droguri,nu stiti ce fel de copii sunt aia, incit noi nu vom lasa slepover niciodata, doar la rude si nici acolo.

vreau eu sa ii tin curati cit se poate. doar is lumina ochilor mei! stiu ca vor fi plingeri dar astea sunt regulile si nu trebuie trecute peste ele.

 

avem un caz in familie negativ cu slepover si ne-a linistit! complicat cazul nu detaliez. pe mine nu ma lasa sa dorm decit la verisori si acolo cu mari rugaminti.

 

eu as zice sa nu-i lasati. dar fiecare face cum vrea! doar daca vor sa vina la voi, atit.

 

cit is mici nu te gindesti la asa ceva. la 5 ani si deja dupa o ora de joaca s-a cerut sa doarma la noi. bine ca nu am paturi! hi hi!

 

dar vroiam sa intreb cit platiti pentru orele de muzica? eu intoteauna is cu pretul. ce sa -i faci?

 

la inot noinnu am mai gasit locuri. [q]

 

pasaport Am facut fara tata dar cu procura cu apostila de la Haga trimisa de aici din USA. trecut pe pasaportul meu. si parca declaratie de la sot ca e de acord sa calatoreasca insotit de mine. adica tot aia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, nu stiu sa explic, dar am vazut la fi=miu ca dupa 3-4 sec profa il ciocanea pe cap sa ridice capul din apa. Cred ca e cea mai grea chestie sa coreleze respiratia cu miscarile. Nu le iese din prima si cel mai bine invata practicand. Poate sanzi sa explice mai multe.

 

Am si eu o intrebare [:D]:

masina de spalat vase vad ca le fleoscaie mai mult, de ce nu mai spala bine? Trebuie schimbat ceva la ea? Are vreun filtru?

Si cum o curat de resturile cazute acolo?

 

Cenia, noi la pian dadeam $20 pe jumatate de ora..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona stiu ce zici dar la ce posibilitati financiare au (cei de pe pozitia 4 sute si) ar trebui sa poata mai mult. Cei de pe poz. 44 sunt f modesti dar cu capul mai mult la studiu. Mie varianta asta mi place [:)].

 

Cenia depinde ce muzica!!! De ex vioara e mai ieftina flautul te cam rupe... Depinde daca s unul la unul sau grupulete.

 

Don't throw with stones if you live in a glass house.

 

corina mama Ralucai

 

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, dar cica flautul e pentru fete. asa se practica, nu stiu de ce! in comunitatea romaneasca de aici avem fanfara. dar au zis ca dela sase ani sa incepem. de ce? ca nu are forta sa sufle in trompeta asa de mici. si numai fetele fac aici flaut.

 

la trompeta si-ar gasi mai usor locul intr-o formatie decit la pian. mi-ar place chitara sincer, dar si aici is in ceata.

 

la noi e mai racoare doar vreo 87 F. nu mergem a piscina stam pe acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAi, am facut o pozna. am calcat pe celularul blackberry lua cadou de sot si e pref displayul. nu pot vedea nik, doar aud ca ma suna s pot vorbi.

 

acuma ne uitam sa reducem economiile si sa alegem alt abonament la telefonul de casa. am gasit Tmobile ca au o oferta buna dar noi avem unitatea in garaj, deci ar trebui sa stam cu telefonul in garaj sa cica solutia lor sa ne mai luam o base. ha ha ha!

 

avem doua celulare si telefonul de casa. deci ala de casa renuntam daca nu gasim o oferta mai buna decit Cox.

 

parca mai cauta cineva solutia asta de economisire, oare o fi gasit-o?

 

la foreclosure, o sa evitam, facem deal cu Chase-ul, trebuie sa platim 3 luni sa aratam ca nu vrem foreclosure, apoi ne modifica rata. ar fi de platit 1600 pe luna 3 luni. daca ne-am muta in chirie am plati 1200, deci e bun si asa, desi ne-am fi asteptat la o scadere mai mare. singurul lucru bun e ca nu vom plati doar interesul cum am facut acesti 2 ani ci o parte din suma va merge si la principal. a inteles cineve ceva? tocmai s-a trezit un copil si gata cu forumeala mea!

 

am vorbit cu mama copilului, avocata si a zis ca cineva in Florida a terminat dreptul in ROmania (cum is eu) si a trebuit doar sa faca 3 ani law school in State. ar fi super sa fie asa. chiar daca difera de la stat la stat, tot ar fi ceva credite acolo. dar o intrebare buna ar fi de unde 30 000 pe an? sa joc la loto!

 

o salut pe Ramona vecina mea, hi hi, parca ar fi la strada cealalta, s-a mutat cineva acolo si zicea ca ii super in Texas, cica is multi tarani, dar asta nu e ceva sa o deranjeze. ca vorbeati de fitze. si aici is multi, dar ce ne doare capul de ei? numai sa nu imi ceara fiica-mea Vuitoane ca i le dau peste nas!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

cenia- 87F? racoare? ce zici de 55?[:D]am avut si 47F luni[bang][bang]

-pt pian noi platim 56$ pt 30 minute.abia am inceput in martie.

sleepover - nu vede ,am mers cu ea la petrecere, am stat la piscina de la 3 la 9 si la somn acasa.

 

am cumparat rosii si castraveti sa plantez - abia astept sa mananc peste vreo 3 luni[:D]hi,hi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...