Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Sinzi, cumnatzeii n-au pool...nici un luciu de apa...e doar tema petrecerii[alcool] La tine in curte am vazut din poze ca se lasa cu fun mult!!![:D][:D][:D] Noi n-avem prea mult programat de lucru in vacanta...Nicholas are la matematica cica un teanc de teme de vacanta si inca unul la science. De citit, ai mei citesc pe cont propriu asa ca nu mai am ce sa-i imping prea mult. Alex vad ca de vreo 2 luni a inceput sa tina jurnal zilnic...scrie de zor inainte de culcare...a umplut o jumatate de caiet. Eu am mare slabiciune la hirtii, hirtiute, scrisorele (orice tine de stationary) si i-am cumparat un jurnal la gluma, dar vad ca s-a "prins". Nu am nici un chef de munca azi...sa vad pe unde ma preumblu la lunch ca n-am nici un spor. La sleepover nu i-am lasat nici pe ai mei inca...iar la hotel...hmmmm chiar ca nu m-as incumeta. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Sinzi, cumnatzeii n-au pool...nici un luciu de apa...e doar tema petrecerii[alcool]
"With sufficient thrust, pigs fly."
Poate au cumparat un pool din ala mic gomflabil[:D]...hihi!!! Noi ne cam plictisim in prima zi de vacanta...dar lenea e mare...nu am chef de iesit pe nicaieri[:I] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi luam vacanta abia pe 26 iunie...mai avem nitelus. Nick are finals in fiecare zi saptamina viitoare asa ca inca sintem "in focuri". El nu se agita deloc, eu respir adinc in private si ma bucur ca n-are emotii. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Adica voi sa veniti in costume de baie "just for kicks"? Cumnatu tau are thrill issues[:D] ca sa citez "dude turtle" din Nemo A L’amore che move il sole e l’altre stelle.
ding-ding-ding...Andrada a ghicit ofu' meu!!!! Adica musafirii sa fie pe post de entertainment...mie mi s-a parut culmea idioteniei sa inviti o groaza de lume la petrecere in driveway la garaj si sa fim in costume de baie PE USCAT!!! Daca facea un themed party gen Roaring '20 sau altceva mai intelegeam...dar asa??? Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, cred ca tot cartile alea, dar noi dc nu ne pune cineva, nu facem singuri asa sistematic. Dc. voi puteti, cred ca e ok sa cumperi cartile. Le explica, dar ce mare chestie e de explicat la adunari si scaderi. Doar faza cu tinem una si imprumutatul. Azi are test, a trecut la nivelul C, asta e ala cu inmultiri. Ar fi tb sa invatam deja tabla inmultiirii acasa, asa ne-au zis, dar nu am facut-o:D
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom
Fetelor cu copii talentati, felicitari si keep up the good work! Oana C la multi ani fericiti! [flo] Fetelor ati avut vreodata soareci in casa? La noi tot apare cate unul cam o data pe saptamana, vine pe sub casa cred, apare sub masina de spalat vase in bucatarie, il vanam (pune sotul curse din alea cu arc si branzica), e liniste, apare altul si tot asa. Pana acuma, in 3 ani jumate de cand stam in casa asta, nu a fost urma de rozatoare, nici insecte, nici un fel de pests, insa acuma deja nu mai stim ce sa facem... Radu saracu' e grossed out de cate ori ii spun ca iar am vazut urme"... Nu vreau sa pun otrava desi poate o sa recurg si la asta in ultima instanta, sub casa unde nu intra pisica vecinii, dar ma gandeam sa va intreb daca v-ati lovit de problema si ce ati folosit? Am vazut ultrasounds repellent? sunt eficiente? Am mai citit ca peppermint oil, naftalina, cat litter ar goni rozatoarele. Daca v-ati confruntat cu problema asta, spuneti-mi si mie, va rog, cum ati scpat de ea si va raman recunoscatoare forever. Alina, Mama to Luc 3/08
Da, noi am avut problema asta cand stateam in Queens ... solutia este sa astupi nu sa-i prinzi ... soarecii traiesc in colonii, deci daca este unul, in mod sigur sunt mai multi. Prinzi unul dar dar n-o sa prinzi niciodata toata colonia. In 3 ani nu ai avut pentru ca nu descoperisera locul ... noi in Queens, dupa ce am facut ca si voi, am stat cu toata casa plina de glue si capcane, s-a apucat barbata-meu si a dat toti cabinetii de la bucatarie la o parte si a gasit tataie niste gauri de bagai pumnul ...bulevard era . Am cumparat de la hardware store wool steel, adica un fel de shpan de metal si am bagat in gaurile alea si apoi am astupat cu ghips. De atunci, 5 ani nu am mai avut picior de soarece in casa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij Cu muzica, eu am ales muzica pt. Matt pt ca el de mic a fost un copil f. muzical. I-a placut muzica. Am vazut ca nu pe toti baietii ii intereseaza, dar cum pe el l-a interesat, am mers pe inclinatiile lui. Si la sport merg pe inclinatii. Poate nu ati observat, fi-miu nu face sporturi gen fotbal sau soccer sau alte din astea de echipa, desi se zice ca ar fi bune. Dar am observat ca: 1. nu ii place deloc sa se lupte pt. o minge si pierde intotdeauna 2. nu ii plac impins/lovit/contacte fizice brutale. 3. Aleg sporturi cu mai mici sanse de accidente; 4. Nu vreau eu sa ma duc la meciuri de soccer toamna pe terenuri [:d] prefer sa stau la caldurica in sala de inot:))
Acum m-am lamurit ... se pare ca pompam in copiii nostri exact ceea ce ne place noua adultilor ... [:D] Eu chiar ma ingrijorasem ca vad ca toti copiii vostri fac muzica, piane, viori, flaut ... mie nici nu mi-a trecut prin cap sa il dau la asa ceva, pentru ca Eu nu am nici un fel de atractie pentru instrumentele muzicale si nici pentru muzica in mod special si nici Alex nu pare sensibil la asa ceva. In schimb noi cu alergatura - orice sport care implica alergare este bine venit. Alex al meu face soccer, patinaj si inot ...si toate ii plac la fel de mult. Acum este pasonat de atletism, ne cara in parc in fiecare weekend si ne roaga sa fugim cu el pe pista ...fetelor, nu vreau sa ma laud, dar ma laud (voi cu pianele, eu cu fuga [:D])- are 4 ani si face 4 ture de pista fara sa se opreasca [:-/].. eu cu barbata-meu facem cu randul ca sa-l insotim - o tura eu, o tura barbatul.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...