Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La noi la Galati sa veniti (39)


Recommended Posts

Da Vilma, f bun raspunsul ... Cred ca la modul general e cel mai corect sa vb atata timp cat nu o doamna invatatoare reprezinta o intreaga scoala sau invers. De scoala 28 am auzit ca e o scoala de fite. La fel cica e si scoala 13. De liceul pedagogic am auzit ca trebuie sa te tina bine buzunarele daca ajungi acolo. Dar se pare ca nici 28 nu e departe. Eu am invatat la scoala 28 clasele 5-8. Dar pe acea vreme, nu se facea diferenta intre scoli. Cartea era carte, indiferent daca scoala era de cartier sau de centru ...

Poti sa-mi spui daca copilul mai are timp si de joaca? Sau teme, teme si iar teme...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 269
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Timp pentru joaca si extrascolare este, pentru ca temele si le face cam intr-o ora. Nu se lungeste el, cand se apuca, le si da gata, doar daca are neclaritati ma asteapta pana vin eu de la serviciu. Eu il controlez, daca sunt greseli, reface, daca a mai uitat ceva, baga pe loc. Exista si programul "Scoala dupa scoala" sau ceva de genul asta. Asta inseamna ca dupa terminarea orelor, pe la 12:30 mananca in clasa (catering) dupa care pana in jur de ora 15:30 isi fac temele pentru a doua zi cu doamna. Nu stiu sa-ti spun mai mult, pt ca nu a frecventat deloc acest program.

 

Cat despre fite vs. carte, eu cred ca poti sa faci carte oriunde, daca vrei, nu trebuie sa faci o anumita scoala. Cel putin la acest nivel. Fitele constau in: daca ai telefon mobil clasic, mai bine nu vii cu el la scoala, nu orice adidasi sunt adidasi, daca nu ti-ai petrecut vacanta in strainatate, mai bine spui ca te dor dintii si nu poti vorbi despre asta, daca nu ai nici un obiect vestimentar la moda pe tine samd...

 

Cam asta...or mai fi, dar nu le stiu eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca scoala 13 e foarte ok, am vazut ca participa la tot felul de concursuri, sunt activi, cu initiativa. Nu stiu ce nivel au cerintele doamnelor invatatoare de acolo. Scoala 13 a fost una din optiunile mele pentru Tudor, dar a picat deoarece imi era foarte departe de casa. Deci daca as fi mai aproape de ea, as vota fara ezitare pentru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ooo nu s-a mai scris nimic pe aici de un " car de ani".

Noi am intrat la Sc. 28 pana la urma.Nu stiam ca listele cu copiii inscrisi se afiseaza pe geamul scolii.

cand m-am uitat pe liste mi-am amintit de examenele mele de admitere la liceu...la facultate....cand ne uitam sa vedem suntem admisi sau respinsi.

 

Asta e..ne dam dupa vremuri....

 

Gitana, mami de Marina(4 ani) si Tania (7 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dragele mele..

[flo]

bun gasit in primul rand!

 

 

vin in vizita la voi cu o intrebare..propunere

 

Mamici inimoase ale acestui forum 'au infiat' (neoficial) cativa copii din familii sarmane din tara in sprijinul carora dorim sa venim prin campania Gestul care poate schimba un destin

 

Am fost la ei de cateva ori cu diverse lucruri de necesitate primara.

Va prezint acum o familie din Tg Bujor, la care prietena noastra Rall a ajuns de cateva ori. iata cateva detalii de la ultima vizita:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171278&whichpage=27

 

Ne gandim sa facem mai mult pentru acei copilasi, si pentru asta avem nevoie de oameni cu suflet mare care sa completeze efortul nostru.

 

aici (in postarea mea de la mijlocul paginii) erau cateva propuneri pt care avem nevoie de cineva din Galati sau imprejurimi pentru a le pune in practica

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171278&whichpage=28

 

 

va doresc zile frumoase [flo]

 

Alinukid="red">[copil]

si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

 

clip party 1 iunie

 

id="purple">

id="size1">

............................................................................

Nimic nu-i intamplator!id="size1">

............................................................................

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...