Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 39


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Raluci, din experienta iti zic ca trebuie sa pui pe prtea din san pe care o simti intarita suc de rosii sau bulion, in compresa. Eu mi-am pus, si am tinut cam jumate de ora acolo....e cam neconfortant, dar se inmoaie acolo...si da`i cu mulsul si pompa si cu Bubu dupa aia!Bafta!

 

RamoC, eu te astept oricand...si poti sa il aduci si pe Soricel cu tine![pup]

 

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!

(Lev Nicolaevici Tolstoi)

id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74
Of mai ANDRE ca ma facusi sa bocesc...asa tristuta cum sunt nu vroiam sa mai stau pe aici pe forum nicicum...si uite ca LAURAIRINA m-a scos din barlog.Lidia [majoreta]
align="right" id="quote2">Nici eu nu vreau sa stau pe forum asa tristuta cum sunt, dar uite ca fetele ne cheama si ne ajuta si asta asa va fi multa vreme. Hai, capsorul sus, traieste cat n-ai treziri din 2 in 2 ore noaptea, ia notite si mergem inainte. [pup] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lidia, nu mai fi trista...uite ai exemplul lui Andre...ce fetita frumoasa si inteligenta are...si iti dau si exemplul matusii mele...care dupa 3 sarcini pierdute...vreo 5 ani de zile de tratament si suparari...la 40 de ani a reusit sa pastreze, cu tratament desigur o sarcina, sa o duca la final...si sa nasca o fetita superba...care a implinit acum 3 luni 2 ani si care este sanatoasa si le umple viata de bucurie. Si ea este o mamica tanara...stii ce? Dupa parerea mea tineretea o purtam in suflete...am vazut o multime de pustoaice de 18 ani imbatranite inainte de vreme...cu sufletul batran...dar tu, cu sufletul si personalitatea ta vei fi mereu tanara...Asa ca...cheer up...si scoate capul din butoi!

 

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!

(Lev Nicolaevici Tolstoi)

id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74
Of mai ANDRE toata viata mi-am dorit sa fiu o mamica tanara. Asta e...tanjesc cu disperare la statutul de mamica dar cu siguranta DD stie mai bine. Of e tare greu sa accepti ceva cu ce nu te simti confortabil dar mi-am propus sa ma bucur de ce am, atat cat am.Va imbratisez pe toate.Lidia [majoreta]
align="right" id="quote2">[pup][pup][pup] si eu de cand ma stiu imi doream sa fiu o mamica tanara, asa cum ma mandream cu parintii mei, cand eram adolescenta, dar DD a avut alte planuri. Insa sunt asa fericita, chiar daca nu mai sunt prea tanara, ca sunt mamica si sunt convinsa ca daca la mine s-a putut, greu, dar s-a putut si tu vei fi mamica. Baftamami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lidia, primeste o imbratisare si din partea noastra.[pup] Imi pare rau ca dr nu ti-au dat vesti chiar asa bune dar asa cum spune Andre totul se intampla cu un scop. Si eu vroiam sa-ti spun de medic homeopat(merita incercat) si ceva tratamente naturiste. Rau nu fac.[pup] Bafta multa.

 

Andre, Licuriciule , solutia de care vorbiti e pt spalat gresie , faianta? Eu m-am cam saturat de produse gen Domestos(sotului nu-i place cum miroase) si chiar am spalat in ultimul timp cu apa si otet...sa adaug ulei de lavanda(sau ce uleiuri mai am prin casa) nu mi-a dat prin cap.[batcap] Pe langa astea tre' sa mai pun altceva in apa ? Stiu ca si bicarbonatul de sodiu, sucul de lamaie sunt bune pt curatenia casei, dar probabil s-a vorbit pe aici...

Lyly, cum e la mare ??

 

[pup] toate fetele. S-a trezit mandra mea si rupe cu foc revista cu programul tv.[alcool]

 

Floricik mami de [bebic] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

noi 3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Andre, Licuriciule , solutia de care vorbiti e pt spalat gresie , faianta? Eu m-am cam saturat de produse gen Domestos(sotului nu-i place cum miroase) si chiar am spalat in ultimul timp cu apa si otet...sa adaug ulei de lavanda(sau ce uleiuri mai am prin casa) nu mi-a dat prin cap.[batcap] Pe langa astea tre' sa mai pun altceva in apa ? Stiu ca si bicarbonatul de sodiu, sucul de lamaie sunt bune pt curatenia casei, dar probabil s-a vorbit pe aici...
Lyly, cum e la mare ??
align="right" id="quote2">

Pentru gresie trebuie apa, otet, alcool pur si o picatura de solutie de spalat vase (tot facuta de tine, daca se poate). In loc de alcool poti pune tea tree, dezinfecteaza. Bicarbonat si lamaie nu pana e bebe mic sau nu pe unde linge. [pup]

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Citat:
citat din mesajul lui floricikAndre, Licuriciule , solutia de care vorbiti e pt spalat gresie , faianta? Eu m-am cam saturat de produse gen Domestos(sotului nu-i place cum miroase) si chiar am spalat in ultimul timp cu apa si otet...sa adaug ulei de lavanda(sau ce uleiuri mai am prin casa) nu mi-a dat prin cap.[batcap] Pe langa astea tre' sa mai pun altceva in apa ? Stiu ca si bicarbonatul de sodiu, sucul de lamaie sunt bune pt curatenia casei, dar probabil s-a vorbit pe aici...Lyly, cum e la mare ??
align="right" id="quote2">Pentru gresie trebuie apa, otet, alcool pur si o picatura de solutie de spalat vase (tot facuta de tine, daca se poate). In loc de alcool poti pune tea tree, dezinfecteaza. Bicarbonat si lamaie nu pana e bebe mic sau nu pe unde linge. [pup]
align="right" id="quote2">hihi, iote ca mere si la gresie!![pk] Eu cu apa aia am spalat si parchetul si gresia din hol, din comoditate[:D]. Si vreau sa spun ca a fost ok!Deci retetele lui Andre rullz!![pk][pk][:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...