Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din IASI!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Saluty! Multumesc de cafea. Chiar aveam nevoie, ca am avut o noapte!!! Eu zic ca e de la ultimele maselute, desi imi cam fac griji. Prea a plans Victor. Maine merg la Receanu sa vad ce mai zice. Lacramioara, de ce tr sa mergeti la alta cresa? Si unde anume? Carmen, Herra...stiti cumva, gradinita "noastra" e deschisa? Stefan m-a pus sa intreb ca el vrea la gradi. Se plictiseste, desi e zilnic cu verisorul lui. Poate ii lipseste Miruna?[pk] Zic si eu...e clar, ii lipseste o activitate organizata. Gabi...ai mai vb ceva cu tipa aia de engleza? Dar la Palatul copiilor sunt ceva cursuri pe vara? Caremen, am citit cu drag ce ai povestit tu despre Paris. Frumos! Excursia noastra la Viena s-a anulat. Pleaca sotul singur acum, pe 26 si se intoarce abia pe 14, ca sa plece iar. La Barcelona. Chiar...nu vrea nimeni sa mearga pe 26 undeva pe traseul Oradea, Budapesta, Viena, Leipzig? El e singur in masina si iar prinde bine companie. Poate aveti drum. Nu ratati ocazia, spuneti. Va las acum. ma bate Stefan la cap cu un dragon nou cumparat si care, evident, se tot rupe. Of!!! ba sa ii lipesc capul, ba unde ii sunt piciorele, aripile...Frate. ma dispera cat vorbeste. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, dar de ce nu faci tu un efort sa mergi cu sotul sa-i tii de urat? Gaseste pe cineva de incredere pentru copii(parinti plus inca cineva ajutor..o bona part time) si go for it! E pacat sa nu te duci, mai ales ca nu se stie daca vei mai avea ocazia...E gratis, e cu sotul tau, traseul e superb...Ia gandeste-te..plus ca povestea Carmen in unul din anii trecuti, ca daca ar vrea sa locuiasca un deva in afara tarii in Spania s-ar duce, la Barcelona. Profita acum cat poti..e un tren care s-a ivit prin gara ta si nu-l rata.(parere proprie) Pupici, Gabriela si baietii[pup] PS Maine ma vad cu tipa, caci ieri am avut musafiri de departe si am anulat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui GabrielaG
Oana, dar de ce nu faci tu un efort sa mergi cu sotul sa-i tii de urat? Gaseste pe cineva de incredere pentru copii(parinti plus inca cineva ajutor..o bona part time) si go for it! E pacat sa nu te duci, mai ales ca nu se stie daca vei mai avea ocazia...E gratis, e cu sotul tau, traseul e superb...Ia gandeste-te..plus ca povestea Carmen in unul din anii trecuti, ca daca ar vrea sa locuiasca un deva in afara tarii in Spania s-ar duce, la Barcelona. Profita acum cat poti..e un tren care s-a ivit prin gara ta si nu-l rata.(parere proprie) Pupici, Gabriela si baietii[pup] PS Maine ma vad cu tipa, caci ieri am avut musafiri de departe si am anulat.
Pai...nu ma ia![:D] merge la conferinte, la scoli de vara, la...studii. Nu ma poate lua si pe mine, nu acum, cica la anul (asa a zis si anul trecut cand a fost in Franta [alcool]) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, musai sa gasesc pentru Stefan o activitate pe vara, pe bune. Ma dispera, aseara a facut o criza de plans. (cred ca se plictiseste). Am sunat la "douafetite", dar tipa de mi-a raspuns nu m-a impresioant cu nimic. Poate trec pe acolo sa vad ce si cum. Herra, nu ne-ai mai povestit de locul dein Dancu. (desi pentru mine e foarte peste mana sa ajung acolo). Dar macar sa stiu ce si cum se poarta prin alte locuri. Carmen, tu ce faci cu Alex? Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

locul din Dancu e minunat pentru mine. scuze ca nu am mai povestit, am fost plecata 2 zile de acasa. au si un program minunat pentru perioada de vara, urmeaza sa mi-l trimita pe mail si il pun si aici. dar nu stiu cat de satisfacator va fii pentru Stefan, care e mai mare cu un an ca Vlad.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, dar ce treaba ai tu cu conferintele si scolile lui de vara? El se duce in treaba lui si tu cu Stefan sau fara mergeti sa vizitati. Eu cand am fost la Paul in Franta doua saptamani cu Otto (avea otto vreo 5 ani), ne ducea dimineata in cate un parc si apoi pleca la scoala. Il sunam daca musai voiam ceva...dar ne descurcam. Era departe de casa, dar dupa parc mergeam prin magazine de copii, la librarii cu tot felul de carti si jucarii,...si se juca copilul o gramada...apoi ne mai plimbam. Mai luam si ceva de papa sau plecam cu un sandvich de acasa. A fost superb...sa fi vazut in luna ianuarie cum umblam in pullover si ce fericit era Otto. Pupici si incearca sa-l convingi...cu toate armele. Merita...sincer... Gabriela si baietii [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare1 O [cafea] pentru doritori... Oana, cresa ei se inchide de la 1 iulie si nu am cu cine sa o las. Si cresa 2, de langa Racovita mai e deschisa pana pe 20 iulie... Si am sa o duc acolo....Nu am alta solutie. Nu am pe nimeni in Iasi... Si sper ca intre 20 si 24 sa vina mama mea sa stea cu ea, ca de pe 25 intru eu in concediu, dar mai devreme nu se poate ca am audit ISO pe mediu si calitate .... Si colac peste pupaza... de duminica pana pe 10 iulie sunt si singura cu ea ca sotul e plecat....Si sa ma vezi cum alerg de la cresa la servici si invers.... [url="http://good-times.webshots.com/photo/2501496870103074785ZkhRba"] Poze din mai 2009[/url] Lacramioara (08.12.1975) mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...