Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din IASI!


Recommended Posts

buna dimineata! mai jos este agenda de la gradinita de vara unde merge Vlad (asa cum am promis, revin cu amanunte): I've shared a document with you called "Gradinita de vara- Agenda": http://docs.google.com/Doc?id=dzgc985_4gpmk3gfd&invite=2113968959 It's not an attachment -- it's stored online at Google Docs. To open this document, just click the link above. sper sa functioneze link-ul. daca mai aveti prietene interesate, "feel free" sa-l dati mai departe.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neatza Herra, totul numai de pe 20 iulie??? Si pana atunci??? Eu am fost la AKi, e mai mult speciailzat pe copii mici , pana in 3-4 ani. Nu au nici o activitate pentru cei maricei. Merg azi - cred - la Doua fetite. Acolo au module de doua sapt. Unul de engleza si unul de dans si teatru. Vreau sa vad cu cine le fac, cum si ce vor face exact. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra
buna dimineata! mai jos este agenda de la gradinita de vara unde merge Vlad (asa cum am promis, revin cu amanunte): I've shared a document with you called "Gradinita de vara- Agenda": http://docs.google.com/Doc?id=dzgc985_4gpmk3gfd&invite=2113968959 It's not an attachment -- it's stored online at Google Docs. To open this document, just click the link above. sper sa functioneze link-ul. daca mai aveti prietene interesate, "feel free" sa-l dati mai departe.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Buna Herra. Desi mi se pare camd eparte Dancu.. si desi noi de pe 20 iulie plecam pana pe 5 a ugust la mare... as fi si eu interesata... Spune-ne despre unprogram - ca ore de la cat la cat - si preturi te rog frumos. Multumesc. PS daca ai scris mai in fata scuza-ma pur si simplu nu ma pot uita ... Multumesc[flo] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, ti-am raspuns si pe mail - asta e doar o chestie suplimentara, pe timpul vacantei. restul, adica program de gradi tot timpul anului, aici: http://www.hopscotch.ro/
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gradi asta de vara e o chestie suplimentara, nu e un tarif special, cel putin din cate stiu. pe Vlad oricum l-am inscris la program scurt, pentru ca functioneaza si in regim de gradi particulara. program: - scurt - 300 ron/luna; de la 7.00 - 12.30; inclus mic dejun - mediu - 450 ron/luna; de la 7.00 - 14.00; inclus mic dejun, pranz, gustare - lung - 600 ron/luna; de la 7.00 - 18.00; inclus mic dejun, pranz, gustare l-am dat pe Vlad la gradi si in vacanta pentru ca femeia care sta cu el sa-si mai gaseasca ceva de lucru, sa faca menaj de exemplu, dimineata de la 7 la 11,30 - daca stiti pe cineva interesat, chiar si 2 zile pe saptamana, femeia e chiar buna la chestia asta, pe mine ma ajuta mult si garantez pentru ea (e la noi de un an si jumatate).
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupacim dulce de tot si va multumim pentru toate urarile[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]! Din pacate nu am timp de nimic decit de serviciu non stop,copii,casa iar la scoala sint in comitetul de parinti si am de rezolvat diverse probleme,asa incit abia am timp sa-mi trag sufletul. Mihnea a terminat cu excelent clasa I ,este un copil silitor,speram sa ramina asa,ii place mult informatica si matematica si nu prea e amator de iesit afara la joaca[q]. Din fericire merge inca la scoala de vara,asa incit sint asigurata pina pe 17 iulie,dupa e problema,dar o sa sun la adresa herrei sa vad daca primesc si copilasi de 7 ani si jumatate.Spun din fericire pentru ca serviciul ne permite doar 2 sapt.de cocediu pe an,restul zilelor le luam asa sporadic cind avem probleme de rezolvat si e o mare problema vacanta asta luuunga.Pe vremea copilariei mele gradinitele cu program prelungit aveau vacanta 1 luna si jumatate 1 august-15 sept.,in rest erau deschise si reuseai altfel sa te organizei. Rares e inca bebelus,asa imi place sa-i spun,chiar daca a implinit 4 ani,dar s-a adaptat foarte bine la gradi.E vesel,nazdravan si foarte ambitios,nu se lasa pina nu obtine ceea ce doreste.De ziua lui a primit ce si-a dorit:un avion cu radiocomanda si un tort surpriza facut de mami,cu o masina dulce deasupra.[:D] Cam astea sint pe scurt vestile despre noi! Va dorim tuturor numai bine,o vara linistita,concedii frumoase, multa,multa sanatate si poate reusim sa ne vedem ! [flo][pup]Cristina,Rares si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Citesc cu interes discutiile voastre despre programul de vara pentru copii, ca de la anul... va trebui sa-i gasesc si eu ceva de facut... Anul asta la cresa e doar 6 saptamani vacanta si tot mi se pare un veac... Ca trebuie sa o mut la alta cresa si nici aia nu e deschisa prea mult timp... Iar eu acum chiar nu-mi pot lua concediu.... Lacramioara si [copil] Stefania Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...noapte. Nu ma intrebati de ce n-am somn, ca nu stiu. Cristina (Palmirah) bine ai revenit pe la noi. Ma bucur sa citesc despre nazdravanii tai. Si felicitari pentru scolarel de "EXCELENT", La ce scoala merge? Si unde exista in Iasi scoala de vara? Gabi, am fost azi la Doua fetite, dar nu m-a dat pe spate (ca sa ma exprin neacademic). Copii sunt numai scolarei si fac...lectii. lectii ca la scoala: mate, romana. Dimineata fac engleza acum, dar tot asa...cu scris, citit. Cica e posibil ca la modulul de teatru sa nu se simta diferenta intre copiii scoalri si cei de gradi, dar...Nu mi-a placut in mod deosebit nici spatiul. (dar sa stiti ca sunt cam pretentioasa) Am fost tot azi si la Hopscotch. Da. E de departe altceva. Doar ca tareee peste mana. Recunosc, nu mai fusesem niciodata in Dancu. Dar chiar imi place. (nu Dancu) Deocamdata nu functioneaza ca gradinita, ci ca centru educational, adica au copii de varste diferite, de...merge pe perioada vacantelor. E o doamna insa care se ocupa de cei mari, Alexandra ii zice. Eu, daca rezolv cu transportul, cred ca il duc pe Stefan dimineata, program scurt. Nu sunt inca decisa, dar daca ma hotarasc, am sa intreb mai multe despre activitatile ce le vor face. Lui Stefan i-a placut mult, nu se mai dadea dus. Iar agenda pentru lunile iulie si august suna super bine. Gabi, tu ai rezolvat ceva cu inimioara? Cu engleza...stii tu? Lacramioara, cum e singurtica? Cum te descurci? Lasa...o sa ne tinem reciproc companie. Asa...virtual. Si eu raman de vineri singurica. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, multumim de informatii...suna bine ce spui tu acolo despre hopscotch...la doua fetite n-am fost...dar ppoate o sa ajung, oricum nu saptamana aceasta. Eu am vb cu inimioara....dar scrisesem mai sus...ca nu se mai poate, invatatoarea care lucra cu ei pe metoda englezilor...e plecata cu servciul in Pitesti, iar ea locuieste in Bucuresti...deci...slabe sperante. Cred ca ar trebui sa facem asociatia DC din Iasi...cu voluntari mamici sau nu...si vara sa deschidem portile in locul gradinitelor. Se deschide targul olarilor, acus...acus...abia astept. O zi frumoasa si mult spor ca si pe mine ma asteapta azi si maine doua zile de munca strasnica...da-mi place...am invatat, de fapt invat singura sa lucrez in powerpoint si mi se pare atat de interesant. Omul cat traieste invata... Pupici, Gabriela si baietii PS Eu azi i-am promis lui Matei ca-i fac un jurnal care sa semene cu pisoiul din filmul shreck...avem revista, ne da acolo indicatii...azi tre sa ma tin de cuvant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...