Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din IASI!


Recommended Posts

Oana, ti-am trimis mail. Gabriela - noroc de tine, din nou tin sa amintesc si sa-ti multumesc, ca am aflat de acest centru educational. eu am cunoscut-o pe "teacher Alexandra", cea care se ocupa de copiii mai mari; e o persoana deosebita, iubeste ceea ce face, lucreaza cu ei cu entuziasm si are si un incantator accent britanic (eu sunt "englezo-fila" [:I]) cand ne mai vedem si noi? as merge la Livaki sau cum se cheama, daca e cu tot cu copii. o zi minunata sa aveti!
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt treaza si pe drumuri de la 6,30 asa ca azi sunt si tare de cap si nu am rabdare![:D] Asa ca, sa inteleg mai bine, prg in Dancu incepe de pe 20 iulie? Si pana atunicc efacem cu copiii? Eu l-as duce in ideea de a face ceva in aceasta vacanta... nu canu ar avea cu cine sta... insa noi plecam de pe 20 iulie in concediu si ne intoarcem in jur de 5 august... asa ca prg nu prea se potrivetse ... in ideea ca Alex ar intra mai tarziuin prg si nu stiu daca i-ar fi usor sa se adapteze... desi la varsta lor... Mai tare ma enerveaza fiu-meu. E asa un lasa-ma sa te las de vreo cateva saptamani... a tras tare sa intre in grupa de avansati la tenis si de la inceputul lui iunie nu mai colaboreaza de loc, parca e mai slab decat cei de la incepatori, nu stiu ce e cu el. Erama sa mandra de el si profesorul l-a remarcat si apoi pleosc![bibe] In fine, ieri i-am spus ca ma suapr pe el, dar nu stiu cat l-a impresionat. E mereu cu okii dupa jaoca si nu se concentreaza deloc. Imi vine sa il mananc. Sa vad daca are efect joi nu voi sta sa ma vada am sa stau in asa fel incat sa creada ca e singurel pe teren... Poate il distragem noi... Gata, pa. O zi buna. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la centrul educational din Dancu poti sa il duci si de maine daca vrei. bine-nteles daca o sa-i placa si lui si tie activitatile de zi cu zi. "gradi de vara" se desfasoara incepand cu 20 si nu stiu cat iulie, e ceva suplimentar. cat despre tenis - Vlad e inca incepator; abia a invatat "reverul" :) si pe mine ma enerveaza cateodata ca nu e atent, nu se repede primul sa ia racheta, si cand o ia se mai joaca cu ea de gard in loc sa asculte la antrenor/-oare. se mai joaca cu vreo doua fetite... dar apoi imi amintesc (,) ca l-am dus pentru miscare in aer liber, nu pentru performanta, si ma bucur doar ca ii place si de-abia asteapta sa mearga. am inteles ca pentru copiii care devin foarte buni cresc pretentiile, participa la concursuri, dar va creste si tariful si probabil numarul de ore de antrenament - nu ca as vrea musai sa ajung acolo. nu e chiar un talent nativ. [:I]
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh Cristina... problema la Alex nu e sa faca performanta ci sa il asculte pe profesor si sa faca ceva organizat si corect. Si miscare. Nu are chef si gata, nu il pot scoate din ale lui. Am incercat si cu santaj: "nu iti mai iau pesti..." nu merge. "Te spun lui Mosu si nu mai primesti jucarii..." degeaba. Ba, chiar i-am spus ca ma supar pe el... dar a mers doar putin, cateva minute. NU E ATENT. Nu ii pasa... nu stiu ce sa spun. Ii merge mintea brici la prostii dar atat. Cred ca va trebui sa il pun iar sa doarma la pranz in week end si poate daca ar fi mai odihnit... nu ma deranjeaza ca e in urma ci ca poate si nu se concentreaza. Nu vreau concursuri. Vreau sa inteleaga ca lucrurile se fac BINE si nu repede. La el totul e sa termine primul. OF. Am de lucru. Ii spun ceva acum si peste 2 minute a uitat. Ce e cu tine copile? Am uitat. Ce ma fac cu el? Am sa il las in pace sa se odihneasca si gata. Il tai de la tv total - sa stiti ca se pare ca tv-ul are vina lui cu lipsa de concentrare - si introducem iar muzica la greu... dar nu ma duce capul ce sa fac in plus. Gta, chiar pa. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, mie mi se pare ca esti ca prea exigenta. nu te supara, dar daca acum nu se joaca si nu face ce-l taie capul, atunci cind? chiar numai reguli si ordine toata viata? poate sint contra curentului, nu stiu, dar eu sint total de acord cu cei care spun ca pina la 6 ani ocupatia exclusiva trebuie sa fie joaca. restul de activitati, doar daca le face din placere. votez si eu cu Livaki, cu tot cu gindaci. problema e ca saptaminile astea aam o singura seara libera pe saptamina si se poate sa ma sincronizez greu cu voi :( Cristina suna super programul dde la scotch, ma bucur ca ai gasit ceva ok. cu intirziere La multi ani, Rares Stefan [s] nu va suparati daca va reamintesc de mexxa, da?[:I] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Oana, saptamana asta, merge, de la 1 cand schimb cresa imi e groaza. Intai ca nu stiu cum se va acomoda si apoi ca e si departe de casa... in comparatie cu asta unde merge acum, care e peste drum.... Si eu la 7.30 trebuie sa fie la serviciu.... Sper sa ma descurc, ca altfel ziceam pas... Pai atunci.. sa ne tinem de urat... Am fost la plimbare, si dupa ce nu mai puteam de picioare... ne-am oprit in curte la Cantemir..... Am adus-o acasa si am bagat-o direct la spalat... daca vedea careva ce apa a iesit de pe ea... ziceai ca am spalat o satra de tigani.... Alearga, transpira... praf e din belsug si numai bine se aseaza pe ea transpirata... se mai aseza si pe jos... De muci vad ca nu mai scapam.... In seara asta i-a spus tati poveste la telefon si asa a adormit. A zis ca ea vrea sa doarma cu tati... Se vede ca ii simte lipsa... Carmen, poate e doar o perioada... si apoi ii va trece... Dar daca el e iute din fire... s-ar putea sa se fi plictisit deja de activitatea asta... Cel putin asa mi se intampla mie cand eram de varsta lui... zice mama mea. La inceput eram foarte interesata si apoi... o lasam balta, ca nu mai stia ce sa-mi dea de facut, care sa si fac de placere.... [flo2] Lacramioara si [copil] Stefania Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti, Va urmaresc cu interes discutiile despre activitati pentru prichindei ca si eu sunt in mare suferinta..apropo maine merge cineva la Carturesti..ca ma bate gandul sa ma imbarc cu copiii in maxi si sa merg . La Alex au liber la karate vara asta asa ca ma gandesc sa-l dau la tenis ..ca am aici aproape de mine un club de tenis...si la inot as vrea...dar...am intrebat la Super-chititus(ca ar fi aproape de mine) cand a avut Alex serbarea si spuneau ca fac inot doar cu cei care vor frecventa scoala de vara (vor face la motel Bucium). As semna si eu prezenta [:D]la Livaki ,am fost odata dupa serbarea lui Alex si pana si Timeea care e lipita de mine de obicei acolo nu o mai puteam "recupera" de la locul de joaca..deci e super pentru copii. Dupa indelungi discutii,reveniri..si nu in ultimul rand consultarea copilului....ne-am hotarat si l-am inscris pe Alex la scoala..asa ca din toamna suntem bobocei de clasa I....iar Timeea grupa mica la gradinita..deci o toamna plina de ..premiere[:D]. Gabi,Alex si Timeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...