Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din IASI!


Recommended Posts

Saluty! Ce mai faceti? Liniste...ca in we. Am intrat sa va spun ca am mai gasit un loc interesant pt activitatile de vara ale copiilor. Au tot felul de activitati: olarit, teatru... Sediul e in Barnova, la Casa Inculet. Se asigura transport din Iasi, plecare la 8.30 de la Palat. Costul, cu masa si transport, e 150 ron/sapt. Pentru alte informatii tel e: 0232.242610 Eu am vazut un afis intr-o farmacie si am sunat acum. Prin farmacie...cu treburi: Victor are angina pultacee. Asta inseamna tot tacamul: febra, nu poate manca, nici apa nu poate sa bea si, bineinteles, nici antibioticul nu-l poate lua. Acum incerc un remediu homeopat si daca nu merge...deseara sunt cu el la spital pentru tratament injectabil. [q]. Asta imi lipsea, nu? Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A! Am mai remarcat ceva tot in dimineata asta umbland cu taxiul prin targ: au aparut gradinitele ca ciupercile. Am vazut tot felul de banare, chiar si spre Visani (Gabi, stii ceva? au ceva activitati pe vara?) In Nicolina...nu mai zic. Cred ca sunt vreo 3 si am mai vazut un afis undeva vis-a-vis de Petrom, nu am retinut numele. Eu am intrebat si la Aki si la Hopschotch, nu functioneaza inca ca si gradinite, ci ca centre de joaca, deci nu au autorizatie de la Ministerul Educatiei. Asa ca...atentie, in cazul in care vreti sa inscrieti copiii acolo. Asta inseamna ca nu urmeaza o programa sau...Oricum, desi-s multe...tot neinovative sunt. Se limiteaza la kids parking si atat. daca cel de la Mini Chitibus era asa uimit ca eu vreau sa faca copilul si ceva activitati!!! Cum??? Activitati?! Dar sa stea la tv nu e ok? (ma rog, exagerez, dar era ceva de genul) Singurii Hopschotch care au proiectul acela de pe 20 iulie. Ei...pentru mine e imbucurator, oricum, poate imi gasesc si eu un loc de munca e la atatea gradinite. Tebuie numai a imi fac timp sa incep sa adun numere de telefon Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, imi pare rau pentru Victor. Rea boala angina asta! Si T. a avut in vacanta din februarie, intr-adevar, cel mai bine raspunde la tratament injectabil. Gradinita LONGAVIT este chiar langa mine, in Nicolina, vis a vis de Belvedere. Este la mezaninul blocului de pe colt. Par sa aiba mult spatiu, dar nu au unde iesi copiii in curte, ceea ce este un mare minus din punctul meu de vedere. Sa stea 8 ore intre patru pereti, vara-iarna, nu-mi place. Ioana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana multa sanatate la micut! pentru mine programul lui Vlad de acum e destul de variat, spun eu, si in acelasi timp e exact cat imi permit in vremurile astea - tinand cont ca trebuie sa pun si bona la socoteala. la centrul educational fac si activitati, ii imparte in 2 grupe de varsta; lucreaza (desen, constructii, etc), iau stelute; danseaza; fac gimnastica si engleza... a fost si in excursie in oras - la muzeul de stiinte ale naturii si in parcul expozitiei. si mai ales sunt multumita ca au unde iesi, au curte cu leagane. luni vine si un teatru de papusi. am mai vazut si eu niste afise pe la servici, tabere de vara cu invatat echitatie - in jur de 7 milioane, dar cum spuneam, pentru mine e suficient. aveam nevoie de ceva constant, nu numai cursuri ca sa-i mai gasesc ocupatie, ci un loc unde sa mearga zilnic..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dau buzna ma scuzati.Am nevoie de o informatie.Stiti vreo firma de transport cu plecare din Iasi care sa treaca prin Botosani si sa asigure insotitor pentru copii? Prietenul meu e de loc din Botosani acum sta in Timisoara si ne-am gandit sa o aduca pe surioara lui ,e clasa a2a un pic la noi in vacanta.Nu isi poate lua concediu sa mearga dupa ea si parintii nici atat...Cum facem sa ajunga in Timisoara..?Aveti vreo idee?Solutie? Excludem avionul ca ii este frica... O seara buna[flo] deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cam greu de gasit o asemenea firma de transport; microbuze de obicei merg pe distante mai mici, si oricum eu le consider cel mai periculos mijloc de transport in Romania. iar trenul face foarte mult, se perinda tot felul de oameni... (am inteles bine: aveti nevoie sa plece din Iasi, sau va intereseaza ruta Botosani - Timisoara?)
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,multumesc pentru raspunsuri[:)]. Herra ne intereseaza Botosani -Timisoara.Da cu trenul e tare periculos nici cu autocarul ca cine stie peste cine da.Off si daca ati stii cum intreaba"V-ati mai gandit cum ma aduceti la voi?"[:D] deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui deya Da cu trenul e tare periculos nici cu autocarul ca cine stie peste cine da.Off si daca ati stii cum intreaba"V-ati mai gandit cum ma aduceti la voi?"[:D] deya
iti dai seama ca n-ai de ales decat avionul. [:)]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...