Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din IASI!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s]Cosmin Cristian [s]! pui de Rosa Sinensis! o copilarie frumoasa si fericita! G_Ioana (Ioana) sa iti traiasca printesa, sa creasca mare si fericita! [s]Maria-Raluca[s] numai impliniri! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu incerc sa dau lectii... dar relativ la chestia cu gripa porcina. Pe asta se si bazeaza isteria asta globalizata: se induce frica. Miharo, ce ai sa faci? Ai sa iti tii copilul sub cheie? ascuns in casa? E deajuns sa nu lasi copilul langa acele persoane care par bolnave, pe care le vezi ca au ochii congestionati, tusesc sau le curge nasul... sa nu il lasi sa atinga hartii de pe jos etc si sa eviti aglomerarile... dar prin aglomerari inteleg concerte, isterii colective de genul celor organizate in perioada Sarbatorilor Iasului etc... daca se spala pe maini des si nu baga in gurita orice eu cred ca inca mai putem sta linistiti: nu iti poti tine copilul sub un glob de sticla. Mai devreme sau mai tarziu va iesi de sub el si va fi mai rau. Ideea mea ar fi ca virulenta virusului gripal e scazuta acum vara si imunitatea pe care copiii si-o pot forma vara nu o inlocuieste nici un vaccin antigripal - de care eu personal ma indoiesc, dat fiind faptul ca de cand nu il mai facem nu ne mai imbolnavim de gripa!!! Daca sta la soare si in aerul asta mai mult sau mai putin curat de Iasi tot e mai bine decat sa stea in casa... Repet, imi dau cu parerea si, nu dau lectii... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru urari...[pup][pup][pup] de la mine si Matei. A fost o zi frumoasa, a implinit 7 ani, a fost umbrita de un mic incident, de fapt accident: Matei a cazut peste un copil, care la randul lui s-a intepat intr-un vf dintr-un gardulet...si a ajuns la spital...pana la urma s-a terminat cu bine...doar ca n-a mai fost fericirea aceea sublima si atmosfera de sarbatoare. In schimb a fost surprins de tortul primit...si o sa va pun poze, dar spre sfarsitul saptamanii cand le descarc...A avut un tort masinuta de curse facut de doua maini dibace (de aur)![flo][flo][flo] Alexpa...multumesc de info pt ortopedie, acvi..la fel multumim de vestile despre teatrul din copou...baietii mei au fost la cursuri de teatru Bon Ton...e superb, se joaca, invata miscari, intr-un cuvant LE PLACE. Va doresc sa aveti o saptmana linistita, racoroasa si sa va mearga toate din plin!!!!!!!!!!!! Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ai perfecta dreptate, cred si eu ca nu poti sa-i tii sub globul de sticla, dar frica tot frica ramane, iar eu sunt foarte fricoasa de felul meu. In plus, Albert nu a "ratat" niciodata nici o viroza dintre cele care au circulat prin Iasi, asa ca de data asta trebuie sa luam masuri de paza suplimentare [:D] Astazi insa mi-am dat intalnire in parcul cel aglomerat cu o alta mamica, sa plimbam copiii (ptiu, am uitat pur si simplu ca eu trebuia cica sa evit parcul [:-)))]) Mihaela - mami de [bonjovi] cuminte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si o saptamana placuta! Poate mai racoroasa ca m-a dat peste cap caldura asta. La multi ani Cosmin,Matei si Mariuca! Si eu sant putin cam speriata de gripa respectiva.Tot din cauza copilului meu care prinde din zbor tot ce se poate insa n-am ce face,decat doar sa incep iar sa-i dau un imunostimulator..sau ceva si sa sper ca daca totusi se prinde de ea,sa faca o forma mai usoara. Voi cum va descurcati cu caldura? Cand va mai plimbati (la ce ore) si pe unde,cu ce va ocupati copiii cat stau in casa ca eu am sta saptamana asta si m-a terminat Catalina..nu mai stiu ce sa mai jucam si la ce sa ne mai uitam. Gabi,ce teatru in Copou? Si unde au luat lectii de actorie? Vrem si noi.. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, si noi avem probleme cand stam in casa, o vreme se uita la desenele cu Mickey Mouse [ttv], se mai joaca cu masinutele dar la un moment dat incepe sa maraie si pana nu-l scot afara nu se opreste din marait. Asa ca incerc sa-l scot si sa-l obosesc bine ca altfel ma oboseste el pe mine [:D] Mihaela - mami de [bonjovi] cuminte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, cursurile au loc in Gradina Botanica, luni, marti, joi si vineri intre 10,00 si 11,30 si daca maine esti acolo la poarta principala te preia doamna de acolo. Si noi voiam sa venim dar nu cred... Avem o problema ajunsul la ora 10 in Gradina... mai vedem... Noi pana una alta ne facem veacul pe terenul de sport la alergat si jucat badminton si tenis si de asemenea am descoperit pisicinile din Iasi. Deocamdata. Miharo, trimite-mi daca vrei pe PM datele, nu cred ca sunteti in listuta iesencelor. Lacramioara ce face Stefy? Cum se mai simte? "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003 Noi pana una alta ne facem veacul pe terenul de sport la alergat si jucat badminton si tenis si de asemenea am descoperit pisicinile din Iasi. Deocamdata.
care piscine? zi-ne si noua te rugam. [:)]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...