Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din IASI!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata. Felicitari Adi pentru mica vedeta! [flo] E o scumpa. Noi am petrecut frumos vineri, cu mai putini copii decat au confirmat ca vin dar asa au avut mai mult loc. Alex a purtat costumul de dragon pe care apoi l-au mai imbracat si altii!! ca nu puteau rezista. Imi pare rau ca nu am luat mai multe costume sa fi avut pt fiecare ca erau tare scumpi. Nu stiu de ce Alex a fost un mare plangacios vineri, cu motive incepand de la: "eu aleg jocurile pe care le jucam" si continuand cu 'nu vreau sa mi se termine petrecerea!" a avut 3 reprize de plans ... nu inteleg prea bine de ce... am presupus ca era obosit dupa ziua precedenta petrecuta pe la spital... Vorbind de spital... duminica spre luni am petrecut-o tot prin spitale, intre spitale de data asta! Duminica am iesit pe terenul de sport de la liceul din apropiere si ne jucam langa o poarta de fotbal. Eu alergam in jurul terenului - de fapt de abia incepusem, iar Alex era langa taica-sau, care i-a aruncat o minge sa se duca dupa ea. Si copilul s-a intors in schimb spre taica-sau si a intrat literalmente in bara portii cu fruntea si cu ochiul intr-o sarma! sa innebunesc nu alta! Intai m-a pufnit rasul, a fost pur si simplu o scena de Stan si Bran dar apoi, la o secunda mi s-a facut rau! ii curgea sange de sub ochi - efectiv in mijlocul pleoapei inferioare... la 3 mm de marginea ochiului!Of. L-am dus acasa si apoi am mers la spital pt antitetanos. Acolo, la chirurgie, il intreaba dr daca il doare ceva - bine, l-a consultat si nu i-a facut nimic in plus fata de ce i-am facut noi doar ca s-a uitat obiectiv la el, ma rog e dr, noi eram doar parinti si speriati si subiectivi! (a se intelege bravo lui!) - si copilul raspunde: ma doare capul. Eu am vrut sa comentez ceva, tata-sau chiar a comentat si ii da parul de pe frunte: intre sprincene ditamai umflatura rosie!!! Am priceput, ca bine ca a dat cu fruntea ca ii intra altfel mai adanc, Doamne fereste! sarma in ochi! Asa ca am trecut si pe la Neuro si apoi la Oftalmologie... Of! E bine, n-are nimic...dar cum era sa petrecem noi doua zile in mai putin de o saptamana prin spitale! Am imbatranit duminica de la 8 la 10.30 pm! pur si simplu, am imbatranit, amandoi. Ce am aflat, ca explicatie, de la oftalmolog a fost ca ei inca nu au dezvoltat simtul echilibrului si ca nu apreciaza distantele corect... mai avem de asteptat pana o vor face. Corect. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce am reusit si o consider o realizare! Dr i-a interzis pt o perioada ciocolata - bine, nu a exagerat el prea mult la capitolul asta! - tv-ul si statul in soare... super, l-am ras de la tv si nici nu protesteaza... Ma rog, joi dimineata plecam la Disney, ma rog sa ne intoarcem cu bine ca de evenimente sunt satula! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui GabrielaG
Ia uitati ce am vazut pe un stalp: http://www.hopscotch.ro/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
multumesc, Gabi! stiti ceva de locul acela? chiar am sa trec pe acolo, pentru ca femeia care sta cu Vlad deja nu mai da randament, in sensul ca este mai potrivita pentru un copil mai mic. imediat cum a luat copilu vacanta a inceput sa se certe cu el, ca nu o lasa sa faca treaba (!!!), se baga cu tricicleta in fata aspiratorului etc... si Vlad care se pare ca e mai smecher decat ea ii zice ceva de genul "asa mi-a zis mami / tati" - iar femeia chiar il crede, adica e in mintea lui sau mai putin... si intr-un final apoteotic, a adus si vorba de bani, se pare ca o platesc insuficient, ca statul la mare la bunicul meu - pe gratis - nu s-a pus, ca imprumutul destul de consistent pe care i l-am acordat de azi pe maine il gasea foarte usor si in alta parte... of, nu stiu ce sa ma mai fac...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu mai multe despre subiect. directoarea de acolo e prietena cu mine. n-am fost pe acolo, inca nu m-a interesat gradinita [:)] insa ei sunt o familie serioasa si ea are experienta in domeniu. nu stiu ce altceva as putea sa va spun.
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...