Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana(187)Bun venit Felix si Sebi!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doloress, La Multi Ani fericiti, o sarcina usoara sa ai si un bebelus sanatos [flo]

 

Simi, superbe pozele de vacanta, au asa un aer de epoca [il], iar tu arati de nota o mie!!!! Si noua ne-a placut tare la Gananoque, ultima data cand a fost intalnirea, si am zis ca mai mergem. Poze cu "baietelul" tau nu mai pui? [:D] Stiu ca era tare frumusel acum ceva anisori si nu-mi amintesc sa-l mai fi vazut de atunci. Data viitoare cand mai esti in Ontario, give me a shout [pup]

 

Miki, din pacate de data asta din cauza 'renovarilor' nu cred ca ajungem in Montreal, desi ne-ar fi placut tare mult sa fim cu finutele noastre [olala]

 

Daiopri, ai venit din vacanta? [pup]

 

Ati inceput cumparaturile back-to-school? [8D]

 

Mai dati-mi si mie va rog idei de gatit, caci cel mic al meu e un mare picky eater [alcool]. Ii pregatesc pe putin 4-5 feluri din care cu greu alege unul cu chiu cu vai. Sper ca il caleste pe el daycare-ul din septembrie [:D]

 

Cristina

 

Yasmineid="purple"> et [copil]Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DOLORESS - multi ani fericiti![flo]

 

 

Acuma tirul:

 

Si eu, si eu mai vreau idei - ce as mai putea gati. Nu am apucat sa fac sarmalutele cu varza creata - aveam azi in plan, dar s-a amanat din diverse motive. Incerc maine.

 

Varza acra de unde se cumpara?

 

Am facut un gem bestial cu nectarine si "prune" (care numa' prune nu sunt astea de aici, dar na [:D]).

 

Parca as pune si cativa castraveciori. Nu am pus niciodata, dar nici gem nu am facut vreodata, asa ca pentru orice exista un inceput.

 

Conservele de peste - am nimerit numa' aiurea, ba chiar am luat Rio Mare (de ton), care in Ro sunt bestiale, iar aici sunt naspa complet. Care e secretul cu conservele (de ton sau sardine)?

 

Mai am in plan niste ciuperci (imi plac tare Portobello), eventual facute cu putin sos de rosii, usturoi si busuioc.

Mie imi place la nebunie o ciulama de ciuperci, dar nu am cu cine ma intelege aici acasa. CIULAMA DE CIUPERCI

Imi mai place mancarea asta: FRIGGIONE (pe care eu o fac cu carne de vita, nu de porc)

Si ceea ce are succes garantat in permanenta OREZ GHIVECI CU LEGUME Asta e grozav ca merge cu orice. Noua ne place cu gratar de piept de pui sau cu snitele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor de urari, sunteti minunate! [pup]

 

Intalneala placuta la film, azi am auzit la radio numai despre filmul asta si tot m-am gandit la voi. Din pacate se termina cam tarzior si piticul meu mai nou se culca si la 8.

 

Ankaid="red"> varza murata noi luam de la magazinul Bucuresti. Prunele alea bune apar in toamna, mai incolo putin. De obicei fructele cele mai bune le gasesti cand e sezonul lor, in rest, multe sunt cam surogate asa. De exemplu mie imi place pepenele rosu, insa ala care il luam iarna nu prea are nici un gust, fata de ala pe care il luam vara tarziu.

 

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] -13+ cu posibil [baietel]

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!

id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">

id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...