Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana(187)Bun venit Felix si Sebi!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana, ma bucur ca vii si tu la film.

Iselin, cum adica faci sarmalele in vin? Adaugi asa un pahar de vin (fac si eu citeodata la friptura) sau le fierbi complet acoperite in vin??? Nu ti se'mbata hota?[:D]

Ah, si poti sa-mi zici Dana. Nick-ul e numele de fata.

 

Cristina, chiar e bilet intreg ptr copil de 2 ani? In Quebec de abia de la 13-14 ani platesc bilet intreg (e considerat adult). la 2 ani in general se plateste numai avionul.Sau nu am inteles eu bine intrebarea ta?

 

Mai bine iei biletele cu plecare de aici , daca ai economisi mult.

 

Noi am cumparat deja manualele si uniformele de vreo luna si aseara am luat si rechizitele. (care au fost parfum pe linga restul)Luam numai de la Bureau en gros.

Doloress, sa stii ca si mie tot de hamsiile alea care le prajeai cu totul[pofta][pofta] imi e dor.

 

In rest noi mincam peste file de la Costco(somon, talapia) si conserve de ton. (mai mult eu).

 

N-am mincat in viata mea peste cu oase, si daca e vreun os pierdut in file, cu siguranta ca eu sunt aia care il gaseste[bang]

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin, sa stii ca pe travellastminute.com platesti numai un avans (in general de $250) si diferenta la 30-45 zile inainte de plecare. Chiar daca iei numai de pe net (ca si mine) poti oricind suna , ei actioneaza si ca o agentie . (iti gasesc vacanta in functie de preferintele tale).

 

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FILMid="size5"> Cinema Megaplex Spheratec Cote Vertu

 

Simonna si cu mine ne vedem maine la ora 17:00 in fata cinema-ului, luam bilete si apoi mergem sa ciugulim ceva!!! Va asteptam acolo: Casandra, Dana, Diana, Simi!!! Am uitat pe cineva??

 

Eat, Pray, Love:

Data: vineri, 13 august

Ora: 17:00 in fata cinema-ului

Locatie: Méga-Plex Sphèretech 14 Guzzo

3500 boul. Côte-Vertu, Saint-Laurent

tél. (514) 745-5566

Participante: Diana2007, casandra, pitilache, Podeanu, simi, Simonna.

 

Multumesc tare mult de urari, fetelor [pup]!!! Sunteti niste dragute! A implinit 11 ani, zboara timpul asta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit noilor canadieni! Dragaica, felicitari si putere de munca[:D][pup]

Doloress LMA si bun venit in clubul celor cu 2 flacai (si ce flacai[:D]) Si tie putere de munca in continuare[flo]

Piti, LMA pt baiat (da nu parca abia ieri ii uram?[:D])

Si daca au mai fost sarbatoriti le uram LMA si toate bune.

Khristin, ce vacanta mama? As vrea eu[bang]

Vacantele mele sunt pana in centru si inapoi[bang] ca vaz ca nu se mai termina cu plimbarile fortate[:D]

Apoi, in mare sunt ok, cam dezamagita cu nu sunt Pam, da asta e viata[:D]

De bine e mai bine asa, da nu mi se da ochiul cu noua dimensiune si pace, desi imi raneste retina dr cu poze vechi, din alte timpuri, sa imi treaca cheful.

Mana e tot prostut, da parca mai bine, drept urmare azi am inaugurat si un mri sa vada ce e pe acolo. Galagios nu gluma si eu care speram sa trag un pui de somn[:D]

Copii ma tin in forma, unu mai cuminte ca altul.. Ast mic, ca si cel cu vechime, argint viu si in plus cu nervi in poponet, ca sa fie tacamul complet.

Astept luna viitoare cand imi vin ajutoare si apoi mai stau nitel si ma duc la sv ca sa ma odihnesc si eu nitel ca asa nu se mai poate[:D]

Va doresc o intalneala placuta si o vara cat mai faina in continuare.

A, si trebuie sa zic ca daca o tineti tot asa, nu mai citesc subectul ca ma complexez rau de tot[alcool]

Auzi tu, calcat mai trebuia dupa ce inghit in sec cu bucatareala[:D]

Mai am putin si ma inscriu la vreun curs de gospodarie, ca asa din senin nu se prinde nimic, nimic[:D]

 

Numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Hai sa sustin si eu coasta de vest, ca numai Daiopri ce ne mai reprezinta [flo]!

Azi sint acasa, asa ca m-am pus la curent cu ultimele noutati.

Ce de vesti bune am citit in ultima jumatate de ora [pk]!

 

Felicitari duble Dragaica! Ce bebici mari ai copt tu acolo! Si zici ca doctorul vroia sa incerci nastere naturala ? Laptic mult si refacere rapida!

 

LMA Sebi de pitilache ! 11 ani? Doamne ce mai trece timpul...petrecere frumoasa[flo]!

 

LMA Doloress!

 

Khristin, sa stapiniti sanatosi noua casa! Aveti o vara ocupata, bag de seama.

Cu vacantele asa e, peste 2 ani te incarca pret full la avion si taxe, cazarea e in multe resorturi gratuita pina la 12 ani, dar pretul total al biletului nu difera prea mult de pretul total/adult in mare parte a cazurilor, ceea ce...sucks big time. Daca afli vreun tip, please let me know, eu am incercat diverse variante dar tot acolo am ajuns. Puteti iesi mai avantajos inca daca puteti zbura din state, undeva pe linga granita, aveti ceva aeroport in zona?

Interesant site-ul dat de tine Dana (podeanu), nu-l stiam. Cit pe aici sa fac booking[:D].

 

La cocotte & co nu ma bag pina luna viitoare, ca n-am acces la bucatarie, dar nici ca-mi pare rau. Fain mai e fetelor sa gasesti mincarea in farfurie, asa, nici prea calda, nici prea rece, cind vii acasa.

 

Fiindca aveam ajutoare pe vara, am fugit in lume in doi citeva zile, pina in Las Vegas. Intrucit n-am cistigat milionul propus, ne-am intors, desi tare as mai fi ramas asa...vreo luna. Desi fusesem avertizata ca o sa mi se faca rau de caldura si ca iulie nu e cea mai buna luna de mers acolo, vreau sa zic ca pe mine cele 40 de gr. zilnice nu m-au deranjat. As fi luat de acolo piscinele si vreo doi palmieri, dar nu m-a lasat CBSA-ul[:D]. Ne-am relaxat si ne-am incarcat la maxim bateriile.E un loc impresionant, incredibil ce au facut oamenii in mijlocul desertului.E fain sa traiesti o fantezie, fie si numai ptr citeva zile. Merita vazut macar o data in viata. As vrea sa mai mergem, daca mai vin bunicii. Am fost si la Grand Canyon, am ramas fara cuvinte si acolo, a meritat drumul de 5 ore de la Las Vegas. Ne-a prins insa acolo o fortuna teribila.O sa incerc sa pun niste poze zilele astea pe contul comun.

In rest, ma gindesc cu groaza ca vara e pe sfirsite si ca mai avem doar 3 saptamani de vacanta. Copiii profita din plin de rasfatul bunicilor, Julia a mai fost prin camp pe ici pe colo, in rest vara asta am avut numai activitati sportive si in aer liber[:-@].

Luca e din ce in mai independent si ii merge gurita non-stop. Un an de daycare a facut minuni pe toate planurile.

 

Daiopri, lasa ca esti bine cum esti. Trebuie numai sa se obisnuiasca retina cu noul look. Hai, ca mai e un pic si vin ajutoarele.

 

Zavalita, am citit ca incepe sa-ti placa viata pe aici. Ma bucur, ia-o incet, bucura-te de vara si de soare, ai timp ptr altele si mai tirziu.

 

Nu mai stiu ce vroiam sa spun, insa va urez tuturor o vara de vis, in vacanta sau acasa, si sa auzim numai de bine!

 

Ma duc si eu sa vad poze de vacanta !

 

 

Roxana, mami de Julia ( 10 oct. 2003) si Luca( 31 mai 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci gata sarmalutele (cu varza creata) - revin cu pozele nitelus mai tarziu.

 

Edit:

THE SARMALE

 

Zavalita - ooo, da' crap de la Bucuresti ai mancat? Ala de la Constanta era absolut delicios. Ala de la BUcuresti, ziceai ca e crescut in baltile alea obosite de aoclo, maloase si oribile. zau ca pestele avea gust de mal! (mal cu i din a)

 

Aici am gasit gustos somonul. Congelat nu am luat niciodata pana aici, unde am luat mahi mahi si ton file, gustoase drept sa spun, mai bune decat ma asteptam. Am mai luat proaspat o chestie piticoata, am sperat sa inlocuiasca hamsia, dar n-are nici o legatura (eperlan am luat) - phii si ce coloana ca in desene animate are [:D] Deci o sa ramanem la somon in principal, pana cand nu descoperim ceva mai gustos.

 

Rechizite - noi n-avem lista de rechizite, nu stiu ce imi trebuie, deci nu am luat nimic. Cum adica se golesc rafturile? La ce produse??

Ca mai bine ma apuc sa iau. Dar ce?

(fie-mea o sa fie tot la accueil, are 7 ani)

 

Diana - ce ma bucur ca aniversarea lui Victor a rezultat un succes! Ceva poze?

Varianta fara zahar n-am, sorry - de-aia nici nu suntem mari consumatori (eu ca ma ingras, sotul ca e prea dulce cica, la el orice desert e prea dulce... mai bine fumeaza o tigara [bang])

 

Khristin - nu, aia e toata smecheria pe site-ul asta, booking.com, asa e sistemul. Plata o faci la hotel. Nu online. Online pui nr cardului de credit, pentru motivele blablabla. Dar de platit platesti la hotel. La hotel poti sa platesti cu ce vrei tu, cash, debit... Nu trebuie sa folosesti cardul declarat online. Asa e sistemul lor, n-are legatura cu Romania [flo]

 

Dana - ce marca iei conservele de ton? Si cu ce sos? Sau fara sos?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am folosit booking.com si-l recomand, nu stiu cum o fi aici in americi insa. sunt bune si review-urile de pe site, sunt reale, cautati mai ales pe cele negative, de multe ori e un sambure de adevar acolo. trebuie sa ai grija sa anulezi rexervarea daca nu mai ajungi in timpul cerut, ded obicei 1 zi, altfel platesti prima zi de cazare de pe card. eu am platit o data asa, ca nu mi-a convenit zona in care se afla hotelul si am cautat alt hotel la fata locului, mi-au luat banii de pe card si am primit factura acasa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anka, nu stiu exact marca dar eu merg numai la Costco si Maxi. Iau numai in apa, amindoua sunt gustoase dar alea de la Costco cam miros...

 

Eu imi pun ton in salata, fac pasta de peste (cu oua, ceapa si maioneza ) si apoi fac rapuri alaturi de salata.

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, LA MULTI ANI lui Seba cu intirziere de la mine!!! ai un baiat fain, sa fiti sanatosi si fericiti toti!Vin si eu la film, fetelor [pup] [pk] (ai mei m-au scos fortat din casa cind am pomenit cu juma de gura de programul vostru, ori sunt ei de gasca ori vor sa scape de mine juma de zi [:D]) Simonna, sa vin sa te iau? vrei sa vii cu mine?
Citat:
citat din mesajul lui pitilache
FILMid="size5"> Cinema Megaplex Spheratec Cote VertuSimonna si cu mine ne vedem maine la ora 17:00 in fata cinema-ului, luam bilete si apoi mergem sa ciugulim ceva!!! Va asteptam acolo: Casandra, Dana, Diana, Simi!!! Am uitat pe cineva??Eat, Pray, Love:Data: vineri, 13 august Ora: 17:00 in fata cinema-uluiLocatie: Méga-Plex Sphèretech 14 Guzzo 3500 boul. Côte-Vertu, Saint-Laurenttél. (514) 745-5566Participante: Diana2007, casandra, pitilache, Podeanu, simi, Simonna.Multumesc tare mult de urari, fetelor [pup]!!! Sunteti niste dragute! A implinit 11 ani, zboara timpul asta!!!
align="right" id="quote2">http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...