Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana(187)Bun venit Felix si Sebi!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Inca o data multumim tare mult de urari pentru Seba! A avut parte de o zi si o petrecere grozava!!!

 

Ana ma bucur ca ajungi si tu maine!!! Simonna nu are internet momentan, daca vrei sa va intalniti dai un telefon mai bine [pup]

 

[hippi] Bijoux by Mitziad
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ai inteles foarte bine. La toate site-urile cercetate de mine pana acum aka sunquest, sunvacations, itravel se plateste pret integral pt. copil de 2 ani. De ce o fi in ON altfel decat in QC beats me [alcool], dar o sa incerc si site-ul dat de tine si de Anka. Azi am mai avut o revelatie de ultima ora asa, cand mi-am dat seama ca totusi am putea pleca in urmatoarele 2 saptamani cu pret de 3 persoane in loc de 4, ca sa realizez nitel mai tarziu ca nu ne vin pasapoartele copiilor in timp util [bang]. Ia spune mai multe de pasta de peste, ouale cum, fierte tari sau cum? Si ce-s rapurile ?

 

Pitilache, cum ti-ai sarbatorit pre-adolescentul ?

 

Daiopri, eu zic ca tu arati de 1000 ori mai bine decat Pam, lasa comparatiile astea total neelocvente. Esti hotarata sa pleci la scarbiciu ? Ooo, ce determinare [:D]…pe mine ma apuca depresia cu cat mai trece o zi de vacanta [q]. Dar ai dreptate, ca la serviciu e mai usor decat acasa. Problema e cand tre' sa le faci pe amandoua anyway, asta-i mai nasol…stii tu vorba aia curaj gaina…[:-@]

 

Rocs, frumos ai povestit despre vacanta [olala]. Si noua ne-a placut Las Vegas-ul, si mai ales Marele Canyon. Am ales sa mergem pana acolo cu un avion din ala de 15 locuri, cu cate 7 locuri pe fiecare parte si un zgomot infernal, cand ne-am intors pe la 11 seara era o bezna deasupra Canyonului de-ti varai degetele-n oki de-am murit de frica [:I], ca apoi sa zarim luminile orbitoare ale LV, dar s-a meritat din plin [olala]. Poate om mai ajunge si noi o data pe la varsta pensiei, sau cand om mai avea aici bunici dispusi de babysitting. [8D]

 

 

Mai dar retete din alea de peste stuffed cu legume inauntru stiti ? [pofta]

 

Cristina

 

 

 

Yasmineid="purple"> et [copil]Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Seba![s] Rox, sa va incante zilele, cu precadere in urmatorii 7 ani.[:D]

La multi ani, Doloress![s]

 

Am fost sa vedem perseidele pe campii, dar n-am prins decat vreo 4/ora. Era plin de masini pe coclauri.

 

Mtl, iar va-ntalniti?? Daca lasam copila 2 saptamani in tabara aia, I could have made it [:D], asa, distractie placuta.

 


pepitid="teal"> id="size1">id="Trebuchet MS">
Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la vacante, eu am vazut multe oferte in care numai primul copil 2-12 ani are gratuit, deci probabil din cauza asta Khristin ar trebui platit aproape intreg pentru junior.

 

Eu zic sa cauti oferte in care toti copiii au gratuit.

 

Si noi suntem legati de vacantele copiilor,ca daca ne luam concediu in alta perioada, apoi trebuie sa platim camp de jour pentru amandoi de Craciun si tot acolo ajungem.

 

O zi buna,

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim si [pup] inca o data pentru frumoasele urari! Un brat de [flo] pentru fiecare dintre voi!!! Si voua sa vi se indeplineasca toate dorintele!

 

Khristin Seba a avut cativa prieteni invitati si au avut parte de o vreme superba asa ca pe langa jocuri de wii, etc, s-au si jucat si balacit la piscina o zi intreaga!!

 

Daiopri o prezenta incantatoare ca de obicei! [pup]

 

[hippi] Bijoux by Mitziad
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor, mi-e si rusine sa scriu avind in vedere ca trec pe aici din joi in paste. vreau numai sa share ce am citit azi in Ottawa Citizen. uite aici, asta da curaj!

articolul se numeste: "At 100, woman finally ready to immigrate"

 

http://www.ottawacitizen.com/news/woman+finally+ready+immigrate/3392073/story.html

 

Si sa zic Bine ati venit pe lume Sebi si Felix!!!id="red">id="size2"> si La multi ani!! sarbatoritilor pe care i-am scapat peste vara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit![flo]

Trag de multa vreme cu ochiul la subiectul vostru, dar abia de putin timp ne-am hotarat sa incercam sa emigram si noi. Pe scurt (vor urma si detalii, dar nu vreau sa scriu prea mult de la inceput[:)] ). Sotul meu are un frate care a emigrat in 2008, locuieste in Vancouver, asa ca cel mai probabil vom incerca sa ajungem tot acolo. El a aplicat pt Quebec si a aterziat in Vancouver si n-au fost probleme, sper sa putem face si noi la fel.

Deocamdata suntem la faza de 'recherche' - as vrea sa va cer parerea: stiu ca sunt informatii foarte pretioase de-a lungul capitolelor, si voi incerca sa citesc cat mai mult, dar sunt atat de muuulte pagini... nu stiu cat de mult s-a schimbat sistemul din 2003 (primele postari) oare mai sunt de actualitate? Sau sa incep cu subiectele de prin 1008-2009?

Na, ca tot m-am intins![:I]

Dragaica, te-am urmarit de mult la alt subiect [:)], te felcit din inima pentru comori! Sa fiti sanatosi, voiosi si norocosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da Lorelai, am vazut si eu la stiri si am vrut sa zic ieri[:D]

Dar ce ma mir eu e cum de nu a fost vreun indian ceva ca vezi unii asa batrani.

Chiar ma gandeam daca nu o fi bunicuta draga a cuiva de pe forum. Oricum mare lucru ca a venit. Ca stiu eu unii si mai tineri care nici in vizita nu vin ca cica sunt batrani[q]

Khristin, ei si tu acuma[:I]Eu asa eram la origini, nu ca ma compar. Numai nu eram asa teapana[:D]

Ma obisnuiesc eu nu e bai. De dus ar cam tb sa ma duc ca e mai mult de un an jumate, si sa zic drept nu mai imi stiu mintile in cap, apoi mai e ca e cineva drag in stand by pt mine si nu pot sa o tin asa degeaba.

[pup]copilasi frumosi

Oana, simi [pup][flo]

Oana cat are fetita ta? Ca is in cautare de fetite cuminti si frumoase sa imi potoleasca macar pe ametitul al mare[:D]

Anka, hotaraste, vii tu la mine sau eu la tine?[flo]

Ana, i-a placut la mama ta aici? Mai vine?

Maru cum mai sunteti?

Donia, laura? Nelia tu mai vii si inapoi?:))

DanaP daca tot ai fierul gata hai si tu la mine;)

mqqm da nu vine vreun copilas de al tau in tabara pe aici?[pup]

Pucku te-au dovedit astia mici?

Hai ca ma stradui sa ma intalnesc cu rocs azi, ca ieri o cautam la treaba si ea isi facea de cap pe aici, sa ii aduc aminte cum e cu bb cu obraznicaturile mele[:D]

 

Wk placut si sa ne ziceti de e frumos filmul.

Numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...