Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cite sapt. ati nascut si cit a cintarit BB? (2)


Recommended Posts

Pe Ana am nascut-o la 40 de saptamani fix, natural cu epidurala, travaliu 6 ore, suportabil, dar aplicatie de forceps; a avut 4300 gr si 52 cm; pe Maruca am nascut-o la 41 de saptamani si 2 zile, natural, cu epidurala, travaliu 12 ore, insuportabil....doar ultimele doua ora sub epidurala, dar fara forceps...si a avut 4400 gr si 53 cm. Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vlad-Alexandru s-a nascut la 37 saptamani prin cezariana, dar cu travaliu !!! A cantarit 2,700 kg si a avut 41,5 cm, apgar 9 [mamica]Lilina si [bibe] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_suruceanu/my_photos"] Vlad - Alexandru (23.09.2006)[/url] www.totsites.com/tot/lilina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
pe Andrei l-am nascut pe 26 dec cu greutate de 4,500,gr., normal travaliu de 4 ore, acum are 10 ani aproape e cit mine, iar pe Matthew l-am nascut pe 22 feb, nastere provocata datorita greutatii,(aici in florida nu m-au lasat sa nas al doilea copil cu o greutate de 4,500, deoarece era riscul ruperii umerilor ) cu o greutate de 4,250 gr, acum are 5 ani si are24 de kg. gabriela mama lui Andrei si Matthew gabrielagheorghe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...