Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Infidelitate.......din nou


Recommended Posts

  • Răspunsuri 183
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Rufuz, zau...oribila exprimare...[vom] Pana la urma Dulcetica are perfecta dreptate, daca persoana simte sa nu cunune, atunci sa nu o faca. De la asta la a judeca niste oameni pentru ca a zis vecina de jos nu stiu ce (poate a inventat si ea o poveste ca sa para mai interesanta?)..e cale luuungaaaa. Uite d-aia nu scriu eu la sectiunea asta, ca e mai mult de dat cu pietre si scuipati in san, e ca sa vorbim vorbe ca si cand fiecare dintre noi am fi fecioara Maria cat si Chivutza-de-la-poarta 2in1 promotional. [recevere] Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si [url="http://lbdf.lilypie.com/XdoJp3.png"] buburuza[/url].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui inaioana
Eu nu m-as baga in niciun fel. Pur si simplu nu ai de unde sa stii care e adevarul si nu poti judeca ce e in familia/relatia altuia. Poate ca nu e nimic si fina se uita la filme deocheate cu sonor, tocmai pentru ca ii e plecat iubitul cam de mult. Poate ca vecina minte sau zgomotul e de la alta apartament. Poate ca prietenul stie ca e inselat si e ok cu asta (din cine stie ce motive, poate medicale etc). Poate ca e un pact intre ei de genul pana la nunta/cat suntem despartiti face fiecare ce vrea. Poate ca ea e mai... "vesela" de fel si nu poate sa stea fara o perioada indelungata, dar odata ce omul se intoarce acasa va fi cea mai buna sotie. Poate a imprumutat apartamentul unei prietene/prieten in astfel de scopuri aia neavand unde sau fiind la randul lor amanti, deci nu e ea cea in cauza. Sunt milioane de posibilitati inafara de asta dedusa de tine. Si chiar daca e adevarat si vorbim de pozitia de parinte spiritual, cine esti totusi sa judeci. Daca copilul meu si-ar insela partenerul sigur ca nu l-s aplauda , dar nu mi-as permite sa il judec drastic. l-as sfatui sa aleaga etc etc dar fiecare le stie si le plateste pe ale lui. Mai este posibilitatea adevarului franc in lipsa supozitiilor. Spune-i cum ne-ai spus si noua ca xulica ti-a spus ca din apartamentul ei se aud zgomote de felul asta si ca te intrebi sincer ingrijorata daca relatia lor e in regula, daca o poti ajuta cu ceva etc.Inainte de a da cu piatra. Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si [url="http://lbdf.lilypie.com/XdoJp3.png"] buburuza[/url].
Subscriu si eu 100%. Si mai am o intrebare...angajata pe care o cununi nu iti este si prietena? Pentru ca din felul in care judeci toata situatia nu mi se pare, si atunci nu inteleg de ce ai fi vrut sa o cununi oricum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buli
Citat:
citat din mesajul lui Rufus cum guita doamna sub fotograf.
e cam cartierista exprimarea. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
E pe masura comportamentului respectivei, daca se adevereste supozitia cea mai probabila. Cam greu sa te exprimi poetic despre o situatie promiscua spre abjecta. Inteleg ca trebuie sa fim toleranti, "politically correct" etc, dar cine tradeaza sau minte sau fura (vorbesc de adulti, teoretic responsabili) se cheama tradator sau mincinos sau hot. Punct. Pot intelege cauzele care au dus la un comportament reprobabil sau altul, pot compatimi persoana respectiva, dar asta nu anuleaza starea de fapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, si la subiect: un amic de-al meu si-a cunoscut actuala sotie cu 2 saptamini inainte de nunta cu alta. au innebunit ambele familii, tipa care s-a bagat a fost evident catalogata in muuulte feluri [:D] - dar pina la urma s-a dovedit a fi true love si-s binemerci fericiti. pina la urma te bazezi pe ce a auzit vecina prin perete [xx(] si pe diverse indicii subiective [:-/] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lana, inainte de a lua o decizie, ar fi bine sa verifici daca situatia este intr-adevar asa cum banuiesti tu; chiar daca spui ca ti s-au confirmat niste banuieli si ai confirmari din alta parte, cel mai bine tot de la "sursa" poti afla adevarul... ai putea, de exemplu, tu sau mai bine sotul tau, sa-l abordati pe tipul care va filma la nunta, sa-i spuneti ca lumea este mica si ca intamplator ati aflat ca el si viitoarea fina au o relatie; spuneti-i ca nu vreti sa-l judecati sau sa dati in vileag povestea, ci doar vreti sa aveti o confirmare, astfel incat sa va puteti retrage elegant si discret din angajamentul luat, acela de a le fi nasi, lasandu-i pe viitorii soti sa-si lamureasca situatia in primul rand, si sa-si caute alti nasi in al doilea rand. daca tipul recunoaste, cu siguranta ii va spune si ei despre discutia avuta cu voi, si in felul acesta, cand o vei anunta pe ea ca nu mai puteti sa le fiti nasi, va intelege fara sa ceara prea multe detalii, daca are un pic de rusine/respect pentru tine. sub nici-o forma insa nu-i scoate "pe nas" greseala, nici la serviciu, nici in timpul liber daca veti pastra oarece relatii de prietenie, explica-i faptul ca tu nu esti in masura sa o judeci sau sa o condamni pentru alegerile facute, ci doar ca nu esti de acord cu ceea ce face si ca nu vrei sa fii prinsa la mijloc daca ea se va casatori totusi cu actualul logodnic. las-o pe ea sa decida ce va face, daca anuleaza casatoria sau renunta la amant si ramane cu actualul logodnic... eventual, poti s-o intrebi, cum s-ar simti si cum ar reactiona ea, daca ar fi pusa in situatia si in locul tau...explica-i faptul ca a ta constiinta nu te lasa sa-i cununi, DACA intr-adevar toata povestea e adevarata...viata bate filmul, inca o data... toata aceasta discutie ar trebui sa aiba loc cat mai curand (spui ca mai este o luna pana la nunta, teoretic mai au timp sa-si gaseasca nasi, daca se vor casatori in final), intr-un loc unde sa nu va deranjeze nimeni, sa aveti parte de liniste, sa puteti discuta de la om la om, de la femeie la femeie. Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lana
Ea nu-i genul asta [bang][bang][bang] Am stat apoi si am facut niste corelatii(eu aveam niste banuieli)si intradevar toate indiciile duc intr-o singura directie: fina mea are o relatie cu tipul care le va filma la nunta lor. Asta e o certitudine pentru ca stiu si din alte surse acum. Ea nu ar recunoaste nici in ruptul capului, imi spune incontinuu ce norocoasa e ca are un asa bun baiat langa ea si cat de mult il iubeste.
nimic nu e certitudine aici si mie mi se pare ca te si contrazici. de la "ea nu e genul asta" la "aveam niste banuieli" ajungi la "asta e certitudine" bazata pe "surse" [:-@] si mai presupui ca ea n-ar recunoaste. poate n-ar avea ce sa recunoasca (vezi variantele descrise de inaioana), da' tu oricum nu-i vei acorda credit pentru ca tu te-ai hotarat deja care e adevaru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ellej
Citat:
citat din mesajul lui buli
Citat:
citat din mesajul lui Rufus cum guita doamna sub fotograf.
e cam cartierista exprimarea. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
E pe masura comportamentului respectivei, daca se adevereste supozitia cea mai probabila. Cam greu sa te exprimi poetic despre o situatie promiscua spre abjecta. Inteleg ca trebuie sa fim toleranti, "politically correct" etc, dar cine tradeaza sau minte sau fura (vorbesc de adulti, teoretic responsabili) se cheama tradator sau mincinos sau hot. Punct. Pot intelege cauzele care au dus la un comportament reprobabil sau altul, pot compatimi persoana respectiva, dar asta nu anuleaza starea de fapt.
Ellej, comportamentul dnei respective nu e cert. Nu a prins-o nimeni in exercitiul functiunii, ca sa ma exprim asa. E vorba de vecina care aude gemete, care la randul ei ii povesteste prietenei care prietena zice ca avea banuieli(???) si care banuieli i s-au confirmat NU de ce a auzit vecina, nuu, ci din alte ´´surse´´. Surse care, ma intreb, or fi fost de fata in dormitorul ala? Ai dreptate, cine tradeaza se numeste tradator, dar cine acuza, pe baza uneor zvonuri, cum se numeste? Eu cred ca prea ne insusim roluri care nu contribuie cu nimic la fericirea proprie. Rolul asta de justitiar in viata altora, ideea asta de a ´´face dreptate´´ sub masca ´´ajutorului´´ si corectitudinii, s-a constatat ca face mai mult rau decat bine. lana, daca ai retineri, nu merge ca nasa pentru acest cuplu. Explica-i angajatei tale de ce ai retineri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui inaioana
Rufuz, zau...oribila exprimare...[vom] Uite d-aia nu scriu eu la sectiunea asta, ca e mai mult de dat cu pietre si scuipati in san, e ca sa vorbim vorbe ca si cand fiecare dintre noi am fi fecioara Maria cat si Chivutza-de-la-poarta 2in1 promotional. [recevere]
N-am vrut sa va oripilez, nu cred ca e cazul. Daca, insa, am facut-o, imi cer scuze. Este pur si simplu imaginea creata in mintea mea de viitoarea soata a fraierului. buli, chiar nu vreau sa va supar... dar nu sterg. Nu suntem sfinti, daca ne dam cu parerea. Poate, sub un aproximativ anonimat, putem face pe sfintii si putem da un sfat, asa cum ne dicteaza sufletul, chiar daca, in realitate, n-am fi in stare sa facem cum ii sfatuim pe altii. Sau este vorba de spectacolul care se vede mai bine de la balcon decat de pe scena...in fine, cred ca putem spune ce ne trece prin cap. N-as da cu pietre...dar chiar mi-as scuipa in san, daca asta m-ar ajuta sa nu intalnesc vreodata una ca asta, sau vreuna din fetele mele sa se comporte in acest fel. Fara indoiala, sfatul ca lana sa se asigure ca e reala situatia, este bun; eu, insa, presupun ca situatia e adevarata asa cum o expune ea, ca nu-s vreun dectectiv sa pun la indoiala asta; de altfel, rubrica asta n-ar exista daca n-am lua de bun ce spune autorul subiectului si i-am intreba pe toti: mai, dar esti sigur ca nu visezi? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...