Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Infidelitate.......din nou


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
1. pentru ca ti-a confirmat chiar "impricinata", anunt-o foarte ferm ca nu o veti mai cununa; nu ai de ce sa te simti jenata, dimpotriva, ea este cea care trebuie sa-si ceara scuze fata de voi, ca s-a gandit sa va puna intr-o astfel de situatie; tot ea trebuie sa-si rezolve problemele cu logodnicul si gasirea rapida a altor nasi, daca se va mai casatori, desigur 2. dupa ce va mai linstiti un pic cu totii, anunt-o sa-si caute de lucru in alta parte; a dat dovada de prefacatorie si minciuna, atat in viata personala, cat si in cea profesionala (spuneai anterior ca il tot recomanda pe fotograful-amant clientilor vostri, desi voi colaborati cu altcineva) o astfel de persoana cu "doua fete" nu cred ca e bine sa stea in preajma ta, cine stie ce alte surprize iti poate face pe viitor... eu, daca as fi in locul tau, as verifica discret daca nu cumva viitoarea ex-finuta a bagat mana in banii firmei...e posibil orice in ziua de astazi, oameni pentru care ai putea sa bagi mana in foc se dovedesc a fi uneori adevarate lichele... si nu-ti mai face atatea procese de constiinta, atat in privinta faptului ca ai deschis subiectul de discutie pe forum (puteai foarte bine sa discuti exact aceleasi detalii cu prietenele sau rudele tale), cat si in privinta renuntarii la calitatea de nasa - nu ai nimic de pierdut, nu esti tu cea cu probleme de "duplicitate"... Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Ce are viata personala cu cea profesionala? Treaba ei daca isi inseala barbatul, este viata ei si nu santem in masura sa judecam pe nimeni atata timp cat nu santem deranjate personal. Pe vremea lui Ceausescu se mai duceau la sv.la secretarul de partid cu plangeri, ca unii barbati/femei, nu sant de casa si isi inseala sotii/sotiile [alcool] Oricum nu cred ca este adevarat subiectul asta, culmea culmilor sa fie tipa vecina chiar nu nu stiu care verisoara sau prietena[alcool][alcool][alcool] de-a Lanei[:-@] Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 183
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

maraki, lana a spus clar intr-un mesaj anterior ca angajata ei ii cam sabota afacerea (dupa ce ca e criza si afacerile merg prost in ziua de astazi) prin faptul ca una-doua il recomanda pe fotograful-amant clientilor, desi firma lanei are alt colaborator pe parte de filmari/fotografii. tu cum te-ai simti daca cineva te-ar dezamagi si ca persoana si ca salariat ?!? si de ce ar fi obligata lana sa poarte povara secretelor angajatei ei, sa zambeasca de complezenta la nunta si in fata logodnicului acesteia, sa mentina si sa intretina o relatie bazata pe minciuni, neincredere si dezamagire ? dezamagirea lanei este cu atat mai mare cu cat tipa respectiva i-a facut o foarte buna impresie la inceput, ca mai apoi sa constate ca totul e o "spoiala" si ca sub aspectul unui om placut, caruia ea i-a acordat un mare credit (incredere, in primul rand), se ascunde un caracter mai putin integru, ca sa fiu mai blanda in exprimare... tipa respectiva nu este loiala nici logodnicului, nici firmei la care lucreaza, probabil ca nu are nici-o "apasare" sau mustrari de constiinta pentru felul in care intelege sa-si duca viata...de aceea presupun ca, si daca ar fi avut acea discutie cu preotul, inainte de nunta, tot nu ar fi putut fi convinsa ca nu-i bine cum procedeaza, cu atat mai mult daca nu este o persoana (foarte) religioasa sau cu frica de D-zeu... in fine, se pare ca lana a luat deja decizia finala, cu sau fara ajutorul mesajelor scrise aici P.S.: maraki, scuza-ma, dar nu am inteles ce ai vrut sa spui in ultima fraza, de la "culmea culmilor..." incolo Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maraki Oricum nu cred ca este adevarat subiectul asta, culmea culmilor sa fie tipa vecina chiar nu nu stiu care verisoara sau prietena[alcool][alcool][alcool] de-a Lanei[:-@]
Oooo...ba da, maraki, e prea posibil sa fie pe bune, dracu' nu face pomeni, am vazut (auzit) unele si mai si... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca Lana a descoperit infidelitatea finei, ducandu-se sa viziteze noul apartament al verisoarei sau prieteni( nu retin exact) Culmea a fost ca propietara apt a inceput sa se planga de zgomotul facut noaptea de catre vecina de sus, si faza tare a fost cand a descoperit Lana ca de fapt vecina este angajata ei. Cam asta e..... Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus mi-ai adus aminte de o faza [:D] Ne mutasem in casa noua,stand la balcon si admirand peisajul, vad in blocul de vsv pe balcon, pe vecinul din blocul mamei mele( unde am crescut ) Toata lumea il stia serios si de casa, eu il vazusem la amanta dar uite ca nu am batut toba la nimeni. Nici macar mama nu a aflat, am zis ca nu trebuie sa ma bag in casele altora. Ca si-a facut omul de cap, asta a ramas secretul lui, in ziua de azi este tot cu sotia lui. Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Maraki e normal ,dar nici nu te-ai oferit sa ii cununi la nunta de argint,nu? Lana ,cred ca ii faci un bine refuzind sa o cununi,poate pricepe si ea ca e vital sa nu te casatoresti cu cineva pentru care n-ai respect,sentimente ,etc.Pai pe ea cine o forteaza sa-l ia? Chiar nu poate lua in serios casatoria?In primul rind ei isi face rau!Intr-un an o sa-l urasca sincer si pentru ce? Mai bine mai mediteaza putin ...viata-i scurta si divortul ia mult timp ,nervi si bani .[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]hmmm, maraki, dar daca domnul respectiv era pe acel balcon cu treburi de serviciu, sa zicem ? sau in vizita la un prieten ? de ce esti sigura ca era in vizita la amanta ? era dezbracat, l-ai vazut pe balcon, in momente de giugiuleala cu presupusa amanta sau cum ? rufus, ar fi si mai si daca tot subiectul este de fapt o inscenare, pusa la cale de lana pentru a pune mana pe logodnicul viitoarei ex-finute (asta da telenovela adevarata) ! lana, fara suparare [flo]! glumeam si noi pe aici, e cald, e vacanta, forumul lancezeste de zile intregi, ne mai dezmortim si noi fruntile un pic, ok ? a fost o mica glumita nevinovata ![:D] Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina mi-am dat seama ca era amanta pt ca acolo statea o tipa singura si mai tanara decat el. Vecinul a fost director la o mare fabrica de confectii, statea linistit si fuma pe balcon, avea camasa descheieta cu un nasture mai mult decat trebuia[:D] Reactia mea a fost sa intru repede in casa pt ca nu vroiam sa ma vada si sa il pun intr-o situatie stanjenitoare, habar nu avea ca ma mutasem acolo. Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maraki, iata cateva intrebari care ma macina: 1. cate grade erau afara la momentul cu pricina? 2. care este numarul regulamentar de nasturi inchisi versus deschisi la barbati? 3. dar la femei? 4. de ce crezi ca fuma individul? de nervi sau de preaplin sufletesc aaaa, pardon trupesc? 5. la ce fabrica de confectii era director? 6. cati angajati avea fabrica de confectii? 7. ce sanse ar fi fost ca doamna singura de vizavi sa fi fost sor'sa? Scuze, glumesc, ok? [:D] Lana, cand ai timp spune-ne si noua deznodamantul. [:)] Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...