Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc (5)


Recommended Posts

Fetelor, am vorbit la Filantropia. Cursurile incep pe 1 septembrie, miercuri la orele 17. Se tin la amfiteatru (ne indruma de la camera de garda), nu se platesc si mi-au zis sa vin cu sotul, pentru ca se da o diploma. din cate stiu, pe baza acestei diplome sotul isi poate lua niste zile de concediu. Ce ziceti, ne vedem acolo? Pt. Beatrice75: merci mult pt PM. Spre rusinea mea, este prima oara cand ma inscriu pe un forum, nu prea ma pricep si fac lucrurile pe dibuite. Asa ca daca mai am nevoie de ajutor va spun. [gravi] 29
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felix, daca ai placenta posterioara si esti atenta si pe faza cand misca el, poti sa il simti si mai devreme de 15 saptamani. La prima sarcina l-am simtit pe la 13-14 saptamani, si aveam placenta posterioara. Se simte ca ceva mic care racaie pe acolo. Mie mai degraba asa mi s-a parut decat ca niste "fluturasi". Multe femei simt foarte devreme si multe simt mai spre 20 de saptamani. Eu cred ca depinde mult de nivelul lor de atentie. Ce sa mai zic ca acum la a doua l-am simtit clar la 12 saptamani desi am placenta anterioara de data asta. Eu am citit pe program ca are eco 5 zile pe saptamana de la 9 dimineata pana pe la 2. Ce face dupa nu stiu. Ar merita intrebat daca nu practica cumva pe undeva si obstetrica.

 

 

Mami de [avion] (28.10.2008)id="blue"> si [gravi] bb2 28+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ancag, repet ca poate va foloseste. sotul poate lua "diploma" de la medicul de familie. medicul de familie o poate da pur si simplu, sau este "acreditat" la nevoie sa tina cursurile de puericultura. da, ne vedem acolo pe 1 septembrie! [:)] Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] 28+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noua nu ne foloseste la nimic diploma asta, pt ca sotul meu este liber profesionist. dar vreau eu sa vina cu mine, sa vada si el ce se discuta si ce se arata pe acolo. el nu e asa de incantat cand vede ace, sange etc, dar cred ca va rezista[:)]

intrebare intrebatoare: eu pe 1 septembrie intru in prenatal, iar medicul de familie mi-a zis ca imi face vaccin antitetanos. voi v-ati facut sau va veti face? Dr H a zis ca e ok sa-l fac...

 

[gravi] 29 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, vin si eu pe 1 sept la ora 17 fara 10 sa fiu acolo [:)] Cate zile tine cursul? E de la 5 pana la cat? -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 33+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinushca, eu credeam ca e invers, ca daca am placenta posterioara il simt mai greu... Daca tu la 2 sarcini ai simtit asa atunci cu siguranta ca si eu ceea ce am simtit a fost bebe. A miscotit un pic si de dimineata cand am baut cafeaua, asa mi-e de drag!!! Fetele, va "invidiez" in sensul bun ca locuiti in Bucuresti! Puteti merge la cursuri, aveti echografisti buni si daca, Doamne fereste, e o urgenta puteti merge la un spital cu medici competenti. Noi astia din provintzie mai greu dar ne descurcam si noi cum putem... Poate primiti si ceva materiale educative pe CD, insist, daca se poate, sa imi trimiteti si mie! [flo][flo][flo] Ionela, si eu dormeam pe burta cu mare placere! Acum s-a zis cu asta, incerc sa dorm pe stanga pentru ca asa am citit ca e bine pentru bebe insa ma mai trezesc si pe spate sau pe dreapta... Mi-am pus si perna pentru sustinerea piciorului, am constatat ca e extraordinar de comoda pt mine chiar daca burtica e mica. Sotul nu prea e multumit ca l-am inghesuit de tot. L-am anuntat ca in curand o sa vreau inca o perna pentru spate, saracu m-a intrebat daca el va mai putea dormi in pat sau se muta pe jos [:D] Fetele, tati cam cand va putea simti miscarile lui bebe??? Anca, eu voi refuza cu fermitate orice fel de vaccin care mi se propune. Apai nu nastem pe camp ca sa fac antitetanosul iar antigripalul, hmmmm, mai bine mananc usturoi sau iau oscillococcinum care e permis la burtici. Scrie repede 10 mesaje ca sa te "vedem" in timp real. Felix [gravired]15+ mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felix, tati il va simti pe bebe atunci cand si burtica ta va tresalta la fiecare lovitura (asa se poate simti si cu mana). La noi, tati nu a putut sa simta tot timpul, deoarece bataile erau neregulate si cand punea tati mana se potolea si bebe.[:D] [gravired] 23+ viitoare mami de [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...