Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele, Ma confrunt cu o problema si nu pot ajunge la Bucuresti decat abia saptamana viitoare cand am programare la MedicalCity, sper sa nu fie prea tarziu. De vineri-sambata m-a luat o durere de burta cu tot cu spate, asa ca la ciclu, desi pana atunci in ultimele 2-3 saptamani nu ma mai duruse chiar nimic... Durerea a inceput initial cu intepaturi chiar in zona uterului apoi s-a transformat in durere ca la cm. Azi de dimineata parca ma dureau incheieturile de la bazin-femur si putin si osul pubian. Durerea trece la no-spa. Este cazul sa ma ingrijorez? Ati mai avut careva asa dureri bruste? Ma tot gandesc ca in we mi-a fost cam frig la picioare... O sa merg la un medic care m-a luat in evidenta la mine in oras dar parca nu am incredere 100%, mi-ar place sa ma vada Haiducu. Mersic, Felix [gravired] 16+ mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felix, eu zic ca poti merge cu incredere si la medicul de la voi din orash. in fond a facut si el o scoala, are si el un ecogaf [:D]. ar putea sa fie contractii ce povestesti tu deci continua oricum sa iei no-spa cand simti din astea. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 31 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinushca, multumesc de raspuns. Ma voi duce la mine in oras ca nu am de ales, macar vad daca e totul in regula. Astea-s contractiile, eu imi imaginam ca sunt altfel? Am gasit povesti cum ca se intareste rau burta si de tuguie sub contractii. Probabil ca astea de le am eu sunt mai usurele, ca nu vad manifestari externe. Felix [gravired] 16+ mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felix, imi pare rau n-as sti sa iti zic concret cum sunt contractiile. mai ales ca am citit mereu ca fiecare femeie le simte altfel. eu am facut cezariana la rece. iar braxton-hicks-urile nici nu le-am bagat in seama ca nu mi s-au parut de vreo importanta. avand in vedere ca unele femei au senzatia ca le vine numaru' 2 si de fapt alea sunt contractii si ele nasc... nu as exclude prea multe senzatii de pe lista celor cu posibile cotractii [:)]. mie mi s-a parut suspect la tine mai degraba durata senzatiei "ca la ciclu" si intensitatea ei cat sa te faca sa iei no-spa si de aia am zis posibil contractii. fetele cu cine ma vad maine la curs? Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 31 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, mai explica-mi si mie, te rog, pe unde vine amfiteatrul. pe la camera de garda? Vin si eu maine la curs, dar sunt curioasa cum vom sti care cine e. Voi poate va mai stiti, dar eu... Felix, si eu simt cateodata ce ai descris tu, inclusiv durerile de bazin. am avut momente cand intepaturile m-au luat practic prin surprindere, m-au sculat din pat instantaneu de m-a bufnit plansul.acum sunt in faza in care mi se intareste burtica. banuiesc ca sunt contractii... Am inteles ca ai programare la cabinet pe 17. Si eu la fel, la 17.10. Tu la ce ora ai? Poate ne gasim pe acolo. [gravi] 31 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinushca [pup] multumesc muuult! Probabil ca fiecare avem pragul propriu de durere si simtim contractiile in felul nostru. Din fericire ce am simtit eu a zis dr. ca nu sunt contractii. Ieri la echo, chiar daca eu aveam senzatia aia neplacuta, bebe era ok, nu parea a se misca uterul ca o contractie. Colul era lung si inchis si bebe dormea linistit. Sa nu mai spun ca sunt fericita de nu mai pot, suntem mai mari cu 2 zile desi acum cateva saptamani eram in urma cu 4... M-a palpat si la rinichi dar pe mine ma doare mai jos decat sunt ei. Oricum nu era nimic nici acolo. Mi-a zis dr. ca daca nu trec senzatiile astea, sa ma duc in spital sa ma interneze si sa ma puna pe litice dar azi ma simt mai bine. Albu de la Medlife, mi-a spus o pacienta de a lui, considera ca durerile astea bruste sunt pusee de crestere ale lui bebe, sa pun Uscosin daca persista. Anca [pup] eu am fost la dr. la mine in oras pentru ca Bucurestiul e departe. Am pe cineva aici, la indicatia lui Haiduc, in caz de urgente din astea. Ma bucur ca i-am ascultat sfatul, altfel ar fi fost complicat sa ajung la Buc la fiecare senzatie ciudata pe care o am. Tu ce ai facut la Haiducu? Abia astept sa ajung si eu la el, pe 17 am programare sa ne vedem la MedicalCity. Felix [gravired] 17 fix mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, momentan nici eu nu cunosc personal nici o fata de aici de pe forum, desi mi-as dori. As vrea sa cunosc o burtica care sa si locuiasca in zona apropiata cu mine, poate ne imprietenim si mergem impreuna la plimbare cu bebeii. eu stau in 13 septembrie Anca, ca sa ajungi la amfiteatru: intri pe la camera de garda, mergi putin si vezi ca e "garderoba", langa e o usa pe care scrie "ginecologie". Intri pe acolo, mergi pe culoarul ala si cand se termina faci stanga, apoi mergi in continuare pana se termina si acel culoar si ai ajuns la amfiteatru [:)] -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 34+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga, Ionela sunt bine, doar ca nu am mai avut timp sa scriu de la birou. Eu de acasa nu prea apuc sa citesc pe forum. Am avut si 2 nunti in weekend, plus niste prieteni in vizita din Danemarca care pleaca maine. Azi as vrea sa ajung si eu la curs. Cand ma gandesc la nastere si ingrijirea lui bebe ma simt foarte nepregatita si chiar as vrea sa ajung azi la Filantropia.[pup] Poate ne vedem! [gravired] 23+ viitoare mami de [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...