Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc (5)


Recommended Posts

ionela eu nu mai vin la curs. partea care m-a interesat a fost saptamana trecuta. iar la drept vorbind, de acolo de unde au iesit ideile alea barbare despre nastere probabil vor iesi altele si altele. no thank you. celule stem nu recoltez. succes maine la ecografie! sa ne spui cum a fost si daca ti-a mai dat analize. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 32 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pe mine m-ar interesa faza cu celulele stem, dar nu cred ca ma duce buzunarul. Referitor la curs, parca nici eu n-as mai veni saptamana asta. Daca nu vedeam faza cu epiziotomia, poate era mai bine... Am fost la eco de trim III la Medlife la dr. Steriu. IN principiu bebita mea e ok, are 2060 de grame, doar ca dr. m-a pus pe ganduri cand m-a intrebat daca iau tratament pt tensiune. Adevarul e ca am palpitatii mai mereu si obosesc foarte repede chiar daca nu fac nimic, dar medicul de familie m-a asigurat ca tensiunea e normala. Acum, ce o fi vazut dr. la eco de m-a intrebat nu stiu, mi-a zis doar sa vb cu dr. Haiduc. Sau poate eram eu prea obosita, fiindca avusesem reuniunea de 10 ani de la terminarea liceului si un botez. Si la ambele topaisem putin... Va confruntati vreuna cu o problema asemanatoare? [gravi] 32 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca, eu cred ca doctora cu pricina avea si o diploma de macelar pe undeva pe acasa. o epiziotomie in general este mult mai mica si mai finutza. unde mai pui ca tipa careia i se facuse fereastra avea o constitutie atletica din cate s-a vazut si nu era vreo miniona. chiar nu m-as ingrijora ca dr nostru face ferestre din alea... despre tensiune, e f probabil sa fi fost de la zbantzuiala. despre obosit repede ... cred ca toate obosim f repede si e normal. palpitatii nu musai in programul normal. dar o sa stie dr ce sa-ti zica daca e nevoie. pe eco va putea citi eventuale note de la ecografist. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 32 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ancag1981
Pe mine m-ar interesa faza cu celulele stem, dar nu cred ca ma duce buzunarul. Referitor la curs, parca nici eu n-as mai veni saptamana asta. Daca nu vedeam faza cu epiziotomia, poate era mai bine... Am fost la eco de trim III la Medlife la dr. Steriu. IN principiu bebita mea e ok, are 2060 de grame, doar ca dr. m-a pus pe ganduri cand m-a intrebat daca iau tratament pt tensiune. Adevarul e ca am palpitatii mai mereu si obosesc foarte repede chiar daca nu fac nimic, dar medicul de familie m-a asigurat ca tensiunea e normala. Acum, ce o fi vazut dr. la eco de m-a intrebat nu stiu, mi-a zis doar sa vb cu dr. Haiduc. Sau poate eram eu prea obosita, fiindca avusesem reuniunea de 10 ani de la terminarea liceului si un botez. Si la ambele topaisem putin... Va confruntati vreuna cu o problema asemanatoare? [gravi] 32 +
Anca, in ce saptamana a sarcinii ti-ai facut eco morfofetala de trim III si cu cat timp inainte ai facut programarea la dr. Steriu. Multumesc[pup] [gravired] 25+ viitoare mami de [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[flo] Am fost la spital azi. Bebelina e ok, are 2.700 g, a ramas tot cu capul in jos [:D] Mi-a dat sa mai fac niste analize si mi-a recoltat pt secretie la spital. In rest, toate bune si frumoase. Bebelina e ok, asa cum trebuie [:)] -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 36+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinushca, [pup] si merci pt raspuns. lore, eco de trim III se face la 32 de saptamani, cu vezica plina. La dr. Steriu m-am programat cu 2-3 saptamani inainte, dar sincer, nu mi s-a parut a fi aglomerat...dr. a fost draguta, dar am fost putin dezamagita fiindca nu mi s-au dat fotografii, ci doar cd-ul cu ecografia. si mai costa si vreo 410 ron.[bang] ionela, felicitari! sa ne tii la curent cu evolutia lucrurilor. banuiesc ca eu sunt urmatoarea... [gravi] 32 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mai am o dilema: trebuie sa avem la noi si o camasa de noapte "de sacrificiu" pt nastere sau ne-or da ei de acolo? iar halatul cum sa fie, mai gros, mai subtire, ca m-am invartit astazi sa-mi cumpar si am venit acasa tot fara. camasi de noapte pt alaptat mi-am cumparat, dar cand am ajuns acasa am constatat ca au niste maneci imense (ce-i drept, eu n-am decat vreo 55 de kg si nu prea am gasit pe marimea mea...) Voi va mai luati la spital sutien pt alaptat? daca ati sti cate intrebari as mai avea [:D] [gravi] 32 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...