Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

dr Catalin Haiduc (5)


Recommended Posts

Da, stiu cum e. Eu de luni voi intra in prenatal, fac 32 sapt [:)] As mai merge, dar e prea departe de casa si ma termina caldura asta. Sa ai grija cu nasitul, ca e super obositor. Si noi am fost nasi la inceputul lunii si ma miscam ca un pinguin obosit [:-)))]desi nu am luat f multe kg pana acum. Vezi ca iti iei ceva fara toc [:)] Pe 19 mergem si noi la morfologia de trim 3, abia astept sa vad cat a mai crescut printesica noastra. Lore, ai aflat ce e bebe din burtica?[:)] -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 31+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lore am fost la echo la Veduta! Poti intra cu cine vrei tu. E o draguta. Iti explica tot, atat inainte cat si in timpul echografiei. Bafta pe 17! Noi suntem bine la masuratori, din pozici pare a fi baietel dar e prea devreme sa stim exact. Felix [gravired] 13+ mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felix, sanatate multa tie si lui bebe [flo] Pt fetele care au nascut natural la Filantropia: v-ati luat vata sterile + fese sterile pt a face tampoane dupa nastere? De care fese ati luat? Cat de mari? -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 31+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, naturala sau cezariana, feshele sunt exact la fel. Ele prefera feshe ca sunt mai usor de pus si teoretic absorb o cantiate mai mare. Insa depinde de corpul tau cum se va comporta. Eu de exemplu sunt zgarcita cu sangele meu si la menstruatie. Si asa a fost si dupa nastere. Lohiile au fost in cantitate mica si am putut folosi tampoane normale imediat ce am putut ajunge singura intre picioarele proprii. De asemenea lohiile au durat doar cateva zile nu saptamani intregi cum se mai intampla la unele persoane. Deci in functie de cantitate poti alege cand sa treci de la vata la tampoane. La inceput iti fac ele toaleta oricum si si de aia prefera vata ca e mai rapid de pus. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] 26+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinushca
Ionela, naturala sau cezariana, feshele sunt exact la fel. Ele prefera feshe ca sunt mai usor de pus si teoretic absorb o cantiate mai mare. Insa depinde de corpul tau cum se va comporta. Eu de exemplu sunt zgarcita cu sangele meu si la menstruatie. Si asa a fost si dupa nastere. Lohiile au fost in cantitate mica si am putut folosi tampoane normale imediat ce am putut ajunge singura intre picioarele proprii. De asemenea lohiile au durat doar cateva zile nu saptamani intregi cum se mai intampla la unele persoane. Deci in functie de cantitate poti alege cand sa treci de la vata la tampoane. La inceput iti fac ele toaleta oricum si si de aia prefera vata ca e mai rapid de pus. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] 26+ [baietel]
Aha, am inteles. Deci daca voi fi ok, tampoanele normale sunt bune. Multumesc frumos [flo], e posibil sa mai revin cu intrebari. -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 31+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, nu stim inca ce este bebe, dar sper sa aflam marti [:D].Eu am asa o presimtire ca ar fi baietel, oricum baietel sau fetita nu avem "preferinte", sanatos sa fie. Noi ne dorim doi copii [olala] si ne gandeam sa nu fie diferenta de varsta mai mare de 2 ani intre ei. Sa te odihnesti in concediu si sa ai grija de tine si de bebelina. [flo] Felix, multumesc mult pentru informatie [flo]. Ma bucur ca bebe e bine, sa creasca mare si sa se nasca la termen! [pup] [gravired] 20+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Lore, dupa ce terminam cu zugraveala chiar am de gand sa ma odihnesc mult si sa mai cumpar diverse pt cand merg la spital si dupa. Inca nu am luat patut, sincer nu prea stiu daca sa luam de plasa sau din lemn [bang][bang][bang] -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 31+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ionela, noi am luat din lemn. mi s-a parut mai stabil si mai sigur in caz de diverse minuni. insa nu l-am folosit decat 5 luni. la 5 luni a adus sotul acasa o gripa urata si ne-am imbolnavit toti trei si de atunci nu a mai vrut sa doarma singur. acum o sa il montam la loc pentru bebe2 in ideea ca i-ar fi mai bine sa doarma linistit si nederanjat in patutul lui in primele luni. dar daca va vrea sa doarma cu noi nu am sa il refuz. ideea ar fi ca daca intrevezi faptul ca ai putea fi genul de mama care "se lasa convinsa" de copil sa doarma cu ea, mai bine iti iei de plasa pentru ca se strange si se depoziteaza mai usor, sau poate ramane pe post de tzarc (presupunand ca e genul de copil care sa accepte sa stea in tzarc). Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] 26+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, imi permit sa-ti dau un sfat: bebe poate dormi in cel de lemn pana pe la vreo 3 anisori, mai ales daca are 2 bare care se pot lua, le scoti si bebe intra singur la somnic. Plus ca este mult mai stabil decat unul de plasa si mai rezistent. Marginile le poti proteja cu niste bureti speciali, imbracati in material textil care se poate spala. Poti sa-ti cumperi unul caruia ii poti muta fundul mai sus sau mai jos, in functie de cat creste bebe, ca sa nu sara peste. Poti lua saltele de iarba de mare sau cocos, care-s super practice. Am 2 nepotele care au crescut in astfel de patut. Si parintii si ele sunt fff multumite, nu le doare spatele, s-au dezvoltat frumos. Una dintre ele sper ca-mi va da patutul ei pentru bebele meu, voi cumpara numai saltelutele. Lore, bafta la echo! Alinushca [flo] Felix [gravired] 13+ mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...