Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr Catalin Haiduc (5)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui felix76


Lore, nu-i bai ca nu si-a aratat fatuca la echo, rusinosi mai sunt puii astia cand sa apara in poza la Veduta. Ti-a placut de ea? Mie tare mult...
Chiar daca vor fi mai multe kg, la alaptat se vor topi, cel putin eu asa sper [:D]. Imi faceam probleme ca nu se vede burta si nu iau in greutate dar am tot citit ca pana pe la 17 sapt nu e problema daca nu apare burtica la interval, depinde mult de structura osoasa.

Felix [gravired] 15 fix

mutatie A1298C homozigota
tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
id="size1">
id="green">
align="right" id="quote2">

Felix, dr. Veduta este o draguta si mult mai tinerica decat imi imaginam![:D] In ceea ce priveste burtica ta: are timp destul sa creasca si, intr-adevar, depinde si de conformatia fiecareia.
[pup]

[gravired] 22+ viitoare mami de [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

felix, taman ca e ciudat cu organismul fiecareia. eu am luat brusc 10 kg dupa ce am pierdut prima sarcina. in sarcina cu primul meu baiat am luat in total vreo 11-13 kg (nu mai stiu chiar fix) deci bine. dar de ingrasat m-am ingrasat brusc dupa sarcina. eu un sarcina am mai putina pofta de mancare si inclinatie naturala spre sanatos si bun. in afara sarcinii se intampla ciudatenii [:)] legat de dr Veduta, in parafa ei scrie "medic OG" deci presupun ca ce am citit eu pe net ca mai intai a pacticat obstetrica la Elias este adevarat. ca a plecat sa se specializeze apoi in UK inteleg. Ceea ce nu inteleg este de ce nu mai profeseaza si ca obstetrician. Eu as fi mers 1000% pe mana ei daca facea nasteri pe undeva. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] 28+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinushca, nu vreau sa fiu indiscreta sau sa rascolesc amintiri neplacute, insa citind ca ai pierdut o sarcina ma simt oarecum pe aceeasi unda cu tine..si eu am pierdut o sarcina la 6 saptamani. Era o sarcina mica ce-i drept, insa pentru mine a fost traumatizanta experienta. Mai ales cand a trebuit sa merg la chiuretaj. Erau atatea femei care vroiau sa scape de copilul pe care il purtau in pantec si eu eram trista ca al meu nu mai era...[q]. Cand am aflat ca sunt insarcinata a doua oara am trait cu o teama sa nu se intample si a doua oara acelasi lucru, insa simteam ca lucrurile vor fi altfel de data aceasta [:)]. [gravired] 22+ viitoare mami de [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai am fost norocoase amandoua ca apoi a fost bine si cu un minim de efort ca unele femei dupa prima sarcina pierduta ori nu mai raman gravide ori mai pierd inca N sarcini pana descopera cauza. Eu gandesc pozitiv si m-am obisnuit destul de repede cu ideea ca lucrurile astea se intampla des (am citit de 30% din sarcini) fara sa fie cumva "vina noastra" si fara sa fie o cauza detectabila. Eu am facut chiuretajul pe la 10 saptamani ca abia atunci ajunsesem la eco si s-a vazut ca era gol sacul embrionar, deci a fost mai greu. Dupa aceea am ramas iar dar s-a dus cu "avort menstrual". Stiu ca se prinsese doar pentru ca am facut b-hcg. Iar a treia si a patra au fost cu noroc. Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] 28+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, eu cand te-am vazut prima data la spital mi s-a parut ca esti tare slabanoaga [:)] Felix, emotii din alea am si chiar destule. Am mai ales tot felul de ganduri: daca o sa fiu o mama buna, daca voi sti sa imi educ fetita asa cum imi doresc eu, daca voi putea sa ii ofer tot ce ii trebuie, daca, daca... -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 33+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n
Lore, eu cand te-am vazut prima data la spital mi s-a parut ca esti tare slabanoaga [:)] Felix, emotii din alea am si chiar destule. Am mai ales tot felul de ganduri: daca o sa fiu o mama buna, daca voi sti sa imi educ fetita asa cum imi doresc eu, daca voi putea sa ii ofer tot ce ii trebuie, daca, daca... -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 33+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
[:-)))] Ionela, m-a amuzat foarte tare aprecierea ta cum ca ti-as fi parut "slabanoaga"! Ma flatezi si ma simt bine,insa acum m-am rotunjit un pic si la fata si picioarele s-au mai durdulit, burtica e numai bine rotunda [:D]. Esti o draguta, oricum tu aratai foarte bine cand te-am vazut la 26 de saptamani si cred ca si acum arati la fel. Legat de ce ii spuneai lui Felix, legat de temerile tale: sunt perfect normale. Eu cred ca vei fi o mama buna, la fel ca toate viitoarele mamici pe care le-am "cunoscut" pe forum. Atat timp cat iti iubesti copilul, vei face tot ce iti sta in putinta sa ii fie bine si asta te face o mama buna![pup] Si eu ma gandesc ca imi va fi teama sa il tin in brate sau sa il spal, dar sunt convinsa ca ma voi obisnui repede si ma voi descurca! [gravired] 22+ viitoare mami de [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele dragutele, imi pare rau ca ati trecut prin experiente asa traumatizante! Ma bucur ca ati trecut cu bine si acum totul merge cum trebuie! [pup] Ii multumesc lui DD ca m-a ferit de asemenea dureri. Alinushca, eu stiu ca Veduta are echo doar in 3 zile din saptamana, in restul nu stiu ce face, poate nasteri??? Nu am auzit sa aibe cabinet particular pentru ca si eu m-as fi dus la ea cu incredere, mi se pare o doctorita model chiar daca e asa tinerica. Plus ca e o persoana reconfortanta care inspira incredere! Ionela, fiecare dintre noi vom fi cele mai bune mame pentru puii nostri, chiar daca vom avea multe de invatat pe parcurs. Sunt niste copii doriti din suflet si iubiti inca dinainte de a fi conceputi. Lore [pup] eu am pus mana pe atatia bebelusi ai prietenilor sau fratilor fara sa imi fie teama... Sper sa pot sa-l spal si sa-l ingrijesc pe al meu exact cum vreau eu, fara ajutorul bunicelor sau al altor persoane, chiar din prima zi cand vom ajunge acasa. Acu sunt curajoasa, sper sa raman asa pana la ziua Z [:D] Poate ca e devreme dar am simtit azi o fluturare care s-a repetat. O fi bebe sau doar speranta mea sa-l simt mai repede??? Pupici pe burtici, Felix [gravired] 15+ mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felix [pup]! Nu stiu ce sa iti zic de fluturarea pe care ai simtit-o.. este posibil sa fie si bebe. Eu l-am simtit pe bebelusul meu prin saptamana 19 cand a dat o lovitura zdravana de a saltat burtica. Si acum de cate ori il simt loviturile lui le percep ca bataile unei inimi, dar neregulate si foarte perceptibile. Stiu ca esti nerabdatoare, pentru ca si eu eram pe la 15 saptamani la fel. M-am intristat un pci cand o cumnata de-a mea care este insarcinata cu o sapt. mai mult ca mine mi-a zis ca il simtea pe bebe miscand de zor. Bebele meu nu este foarte miscacios nici acum, il simt dimineata uneori, seara cand stau in pat si uneori in timpul zilei. Loveste de cateva ori, apoi se potoleste. Am observat ca are o predilectie sa ma inghionteasca in partea dreapta [:D]. Mi-e asa de drag de el [olala]! [gravired] 22+ viitoare mami de [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreee, ce frumoooos! Vreau si eu inghionteli! Mi-e asa drag cand povestesti! Imi imaginez cum voi simti si eu! Abia astept! Nu-i bai daca nu e asa miscacios, cand va mai creste sa vezi ce activitate intensa va fi in burtica ta! [pup] Imi amintesc burta cumnata-mii care lua diverse forme in lunile mari, uneori se muta cu totul dintr-o parte intr-alta, alteori se vedea cate un picior... Atat de frumos!!! Felix [gravired] 15+ mutatie A1298C homozigota tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi If you smile,through your fear and sorrow Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile... That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying? You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, si acum arat cam la fel, doar burta e mai mare, parca as avea o minge sub bluza [:D]. Felix, eu am inceput sa simt bebelina mea pe la 16 sapt, tot ca o fluturare in burtica. Acum, [buburuza] mea are orele ei de joaca: dimineata cand se trezeste sotul e si ea treaza, dupa ce pleaca el la serviciu adoarme, pe la 1-2 se trezeste iar si mai are ora de joaca de la 11 pana pe la 12 seara. Acum se simt foarte bine miscarile, uneori parca dor[olala] La mine, sta in partea dreapta, cu capul in jos, corpul si funduletul sunt plasate bine in dreapta si piciorusele ii sunt undeva pe la stomac. Pana sa fiu insarcinata dormeam pe burta si mi-a fost destul de greu sa ma obisnuiesc sa dorm pe partea stanga. Acum pe stanga dorm cel mai bine [:)] -------------------------------------------------- Sunt o [buburuza] cu Raisa Nicoleta[fetita] de 33+ [url="http://picasaweb.google.ro/105791852560755416762/Diverse#5462937032327796146"]Minunea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...