Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania (62)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
[pk] Fetelor, gata, sunt mamica![pk] Marti a sosit pe lume Florian Alexander, 51 cm , 3480 g [:D]. M-a luat pe neasteptate (daca se poate spune asta dupa 39 saptamini de sarcina [:D]). La 9 seara luni s-a rupt apa, a doua zi la 12:08 il aveam in brate (dupa lupta si lupta care mi-au adus o contuzie la coaste). Deocamdata ne luptam cu dormitul noaptea(nu avem probleme ziua [:-@]), cu dureri la alaptat si cu durerile de coaste ... Sunshine, multzam de raspuns, cred ca mavoi inscrie in citeva din cluburile astea, Florian maninca Pampersi pe piine ... ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Felicitari sa aveti parte de tot binele din lume! >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
[pk] Fetelor, gata, sunt mamica![pk] Marti a sosit pe lume Florian Alexander, 51 cm , 3480 g [:D]. M-a luat pe neasteptate (daca se poate spune asta dupa 39 saptamini de sarcina [:D]). La 9 seara luni s-a rupt apa, a doua zi la 12:08 il aveam in brate (dupa lupta si lupta care mi-au adus o contuzie la coaste). Deocamdata ne luptam cu dormitul noaptea(nu avem probleme ziua [:-@]), cu dureri la alaptat si cu durerile de coaste ... Sunshine, multzam de raspuns, cred ca mavoi inscrie in citeva din cluburile astea, Florian maninca Pampersi pe piine ... ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Aschiutza: felicitari!!!!!! [pup][pup][pup][flo][flo][flo] multa sanatate si fericire alaturi de BB Florian! ____________________________ harnici la [alap] de 35 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Alina
Citat:
citat din mesajul lui Marunzika
Buna dimineata! Am si eu o intrebare [:I]: amidonul de porumb este "Stärkemehl"? Sau daca nu, cum se chiama in germana si de unde pot cumpara asa ceva? Multumesc frumos [flo]! [url="http://www.youtube.com/watch?v=FrCujpzhqjc"][zana] Puppi Energia 24.08.2007[/url]
Eu cred ca e Maisstärke si gasesti la DM.La ce vrei sa-l folosesti? Alina,mami de 2 copii minunati
Multumesc [flo]! Vreau sa incerc sa fac Marshmallow Fondant cu reteta data de o draguta mamica de la Dulceturi si papanasi; face printesa mea 3 ani si isi doreste un tort cu printesa si ma gandeam, in caz de nu gasesc un laborator sau o cofetarie care sa-mi realizeze o rintesa 3D sa imi incerc eu norocul si sa imbrac tortul cu acest fondant la care-mi trebuie amidonul de porumb. [url="http://www.youtube.com/watch?v=FrCujpzhqjc"][zana] Puppi Energia 24.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tumpi
Citat:
citat din mesajul lui Alina
Citat:
citat din mesajul lui Marunzika
Buna dimineata! Am si eu o intrebare [:I]: amidonul de porumb este "Stärkemehl"? Sau daca nu, cum se chiama in germana si de unde pot cumpara asa ceva? Multumesc frumos [flo]! [url="http://www.youtube.com/watch?v=FrCujpzhqjc"][zana] Puppi Energia 24.08.2007[/url]
Eu cred ca e Maisstärke si gasesti la DM.La ce vrei sa-l folosesti? Alina,mami de 2 copii minunati
"Maisstärke" este, dar tot amidon de porumb este este si Speisestärke de la Mondamin. at de dr, este vorba de Ratiu Christian?Daca da, Helbi trece pe prima pg te rog adresa Dr. med. Christian Ratiu Frauenarzt und Geburtshilfe Weichselstraße 16 51371 Leverkusen (Rheindorf) Telefon: (0214) 25522 Fax: (0214) 22660 Dr. med. Gabriele Ratiu Praktische Ärztin Weichselstraße 16 51371 Leverkusen (Rheindorf) Telefon: (0214) 25522 Fax: (0214) 22660 si am mai gasit un dentist Praxis Dr.med.dent. Ana Ratiu Zahnärztin Von-Ketteler-Str. 40 51371 Leverkusen Nordrhein-Westfalen Deutschland Festnetztelefon: work 0214/62243 Si cred ca Sotul este Christian, ca el e ginecolog, iar ea e Gabrielle :) "Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)
Multumesc pt raspunsul cu amidonul [flo]! Mai mult ca sigur ca despre el e vorba, caci ceea ce stiu e ca are cabinetul in Rheindorf; o prietena merge la el si momentan nu o pot intreba detalii ca-i in Ro. [url="http://www.youtube.com/watch?v=FrCujpzhqjc"][zana] Puppi Energia 24.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
[pk] Fetelor, gata, sunt mamica![pk] Marti a sosit pe lume Florian Alexander, 51 cm , 3480 g [:D]. M-a luat pe neasteptate (daca se poate spune asta dupa 39 saptamini de sarcina [:D]). La 9 seara luni s-a rupt apa, a doua zi la 12:08 il aveam in brate (dupa lupta si lupta care mi-au adus o contuzie la coaste). Deocamdata ne luptam cu dormitul noaptea(nu avem probleme ziua [:-@]), cu dureri la alaptat si cu durerile de coaste ... Sunshine, multzam de raspuns, cred ca mavoi inscrie in citeva din cluburile astea, Florian maninca Pampersi pe piine ... ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Felicitari [flo]! Refacere rapida si un bb mancacios si necolicos iti dorim! [url="http://www.youtube.com/watch?v=FrCujpzhqjc"][zana] Puppi Energia 24.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
[pk] Fetelor, gata, sunt mamica![pk] Marti a sosit pe lume Florian Alexander, 51 cm , 3480 g [:D]. M-a luat pe neasteptate (daca se poate spune asta dupa 39 saptamini de sarcina [:D]). La 9 seara luni s-a rupt apa, a doua zi la 12:08 il aveam in brate (dupa lupta si lupta care mi-au adus o contuzie la coaste). Deocamdata ne luptam cu dormitul noaptea(nu avem probleme ziua [:-@]), cu dureri la alaptat si cu durerile de coaste ... Sunshine, multzam de raspuns, cred ca mavoi inscrie in citeva din cluburile astea, Florian maninca Pampersi pe piine ... ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Felicitari pt bebe Florian! sa fie sanatos si mancacios!! Adriana 37+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrian Wolf-dr roman Praxis für Neurochirurgie (Wirbelsäulenchirurgie, Schmerztherapie, Neuroonkologie) Friedrich-Ebert-Str.17 51373 Leverkusen (Wiesdorf) Tel: 0214/840 45 45 Mie personal mi-a parut foarte bun, desi eu aveam nevoie de un neurolog, de la casa de sanatate am primit gresit adr lui; mi-a zis ca daca tot am venit incearca sa vada ce am si, surpriza a fost mare sa fie sg dr, dupa 2 ani de ameteli si umblat pe la diversi sa-mi spuna rapid ce am. O seara placuta tuturor si multumesc pt raspunsuri [flo]! [url="http://www.youtube.com/watch?v=FrCujpzhqjc"][zana] Puppi Energia 24.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschiutza, felicitari pt bebelin. Florian, bine ai venit , o viata frumoasa si luminoasa. Adreea, uite ca mi-am adus aminte ca tot veni vorba de dr.trece inca unul in München. Dr. Eugen-Daniel Negulescu Facharzt für Neurologie Pelkovenstr. 31 80992 München Tel.: (0 89) 1 41 30 20 Inca figureaza pe net cu adresa veche.Culmea e ca a lucrat cu neurologul la care mergea sotul si lumea tot suna acolo.Eu l-am preferat pe el,desi a durat o luna pana am obtinut termin.E un tip foarte de treaba. Maruntzika, azi in magazin m-am uitat sa vad ce Speisestärke mai e din amidon de porumb.Se pare ca cel de la Ruf.Bafta la realizat fondant. Nu ma pricep prea tare la modelat,dar de ce nu incerci pasta de zahar? "Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschiutza,sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii si zile senine! Deci e leut de 10 august?[:D] Maruntzica,eu pt un tort cu o papusa Barbie,am folosit pt rochie,foaie de martzipan cumparata de la Kaufland,drept ii ca a fost alba-crem si i-am pus volane roz si perlute argintii din alea mincabile.Succes si sa ne arati tortul![:)] Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...