Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Violenta si amenintari in cuplu?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui violetan
Pe mine m-a enervat o singura chestie: cum dreaq un cuplu de 39-40 de ani este "mai in varsta, sa zic asa"????[bang][bang][bang]
[:-)))] Adica mai purisani...te cam apropii de varsta, hai? Stai linistita...viata nu curge dupa parerile altora... Dar am observat si eu ca tinerii (cu parinti de aprox 40 de ani) au tendinta de a-i imbatrani pe toti cei ce au varsta parintilor lor...adica a babacilor, a batranilor...nimic nou. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

victory este bine ca iti pui intrebari, toti incercam sa invatam si din experienta celor din jur , chiar daca inevitabil tragem niste concluzii pentru noi, deci judecam. DAR tu iti pui problema gresit. Incearca sa cauti motivele pentru care doi oameni aleg sa ramana impreuna nu cele pentru care ar trebui sa divorteaze, ai avea mai multe de invatat. Eu iti urez succes, sa gasesti raspunsul la intrebarile tale si pe viitor sa te ajute!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi accept. Se pare ca nu ati inteles mai nimic,ceea ce ma interesa pe mine este acel copil nevinovat care este expus la aceste traume nu viata lor ca adulti,la o adica face fiecare ce vrea cu viata lui,ca adult iti asumi responsabilitati. Ma bucur ca aici toata lumea se leaga de "barfe", ,a ajuta un suflet nevinovat nu inseamna ilegalitate. Nu am 17 ani si nici o viata roz,dar lupt pt copii si as da orice sa pot pune zambetul pe buze unui copil caruia i se rapeste copilaria prin astfel de moduri. Imi cer scuze daca vi s-a parut ceva nepotrivit. Poate daca ati fi citit subiectele mele anterioare ati fi vazut ca ma interesa de fapt acel copil si nu altceva. Iar in calitate de mama,da sunt mandra ca eu pot sa ma plimb cu fiul meu,care este un copil fericit chiar daca a ramas doar cu mine,datorita faptului ca am luptat sa nu duca o copilarie traumatizanta,langa un om pt care in viata erau alte lucruri mai importante decat propriul fiu. Va multumesc tuturor pt "sfaturi". Voi parasi acest forum,chiar daca au fost anumite aspecte care m-au ajutat foarte intr-un greu al vietii mele. Multumesc celor care mi-au fost alaturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stim cu totii ca pe langa acest caz sunt mi altele,mie imi pare rau ca sunt martora la asa ceva,doream sfaturi din partea voastra pt a ajuta acest copil nevinovat,e doar ceva ce eu nu inteleg si nu am sa inteleg de ce ajung aceste cupluri la violenta?de ce sunt copiii implicati in aceste scene?e normal?de ce poate o mama sa accepte ca si copilul sa fie martor? Era o intrebare,de ce nu il condamn pe el,simplu,ca nu este mama,si este atat de evident ca pt el e mai importanta distractia decat familia. Faptul ca sunt la "despre copii" mi s-a parut normal sa vb despre copii si cum putem ajuta acesti copii. Eu sunt o persoana care nu se plafoneaza de nimic cand vine vorba de copilul meu,lupt sa ii fie bine indiferent de ce implica asta. Va multumesc inca o data,si sfatul meu este sa luati totusi esenta,pt ca in majoritatea subiectelor se deviaza si apar acele neintelegeri. Vad o multime de persoane care stau la panda si asteapta subiecte pe care sa le critice,si sa arunce vorbe nelalocul lor,ma intreb oare cine pe cine judeca?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui victory Poate daca ati fi citit subiectele mele anterioare ati fi vazut ca ma interesa de fapt acel copil si nu altceva. Iar in calitate de mama,da sunt mandra ca eu pot sa ma plimb cu fiul meu,care este un copil fericit chiar daca a ramas doar cu mine,datorita faptului ca am luptat sa nu duca o copilarie traumatizanta,langa un om pt care in viata erau alte lucruri mai importante decat propriul fiu.
Ba tocmai ca ti le-am citit si stiu cat esti de mandra ca ai divortat. Cine te citeste ar putea crede ca o casnicie fericita e nimic pe langa un divort fericit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92 Cine te citeste ar putea crede ca o casnicie fericita e nimic pe langa un divort fericit.
Fericirea e fericire, punct. Unii-s fericiti in casnicie, altii gasesc fericirea abia dupa ce scapa din casnicie. Un divort care te face fericit face tot atat de mult cat o casnicie care te face fericit.Ba in unele cazuri, fericirii de dupa divort i se adauga sentimentul ala de eliberare si regasire,(mai cu seama in cazurile in care casnicia a insemnat trauma). So, care-i problema? ne apucam sa masuram fericirea dupa starea civila ?Unde-i relevanta, ca-mi scapa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...