Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Violenta si amenintari in cuplu?


Recommended Posts

asa si ce doresti ma rog, sa ma baneze moderatorii ca mi spun parerea intr-un mod direct? ce nu ti convine exact, ca eu gandesc ca jumate din populatia globului? crezi ca te apreciaza cineva ca esti victima unui abuziv? nici mkr el.... eu n-am folosit cuvantul needucate, ci cuvantul proaste, cu sensul de fraiere. si da, doar o femeie fraiera sta si inghite mitocaniile unui idiot, a la long.si plange pe la colturi! dc esti smechera, iesi din ra.hat si iti faci o viata de care sa fii mandra, dc nu, stai si inghite batai si injuraturi, din partea mea, nu e problema mea. eu raman la parerea mea ca o femeie care sta si inghite o viata injuraturi si batai, este o fraiera, mai ales ca in ziua de azi ai sanse sa te descurci singura! si acum poti sa te duci la moderatori sa i rogi sa ma baneze si cu asta basta! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui camicreata
.Sunt sigura ca multe din ele nu au alta sansa decat aia de a ramane cu el sperand ca se va schimba sau ca poate legea va avea toate probele sa-i incredinteze copilul.
In tara asta legea incredinteaza copilul mamei in marea majoritate a cazurilor. Nu inteleg cum adica nu exista alta sansa decat sa ramana cu el sperand ca se va schimba? Sa se schimbe de ce? Poate de camasa. Ca daca stai cu el asa inseamna ca ti-e bun asa si ca iti convine sau nu vezi mai departe de el. De ce iti trebuie probe ca legea sa-ti incredinteze copilul? Lui ii trebuie probe sa dovedeasca ca nu esti apta sa-l cresti daca vrea sa-l creasca el. Solutii exista. Trebuie doar sa vrei sa le gasesti. Citeste cartea "Numai cu fiica mea" (sau vizioneaza filmul) si vei vedea ca si in cele mai extreme conditii poti gasi o solutie. Inainte sa ajungi pe lista femeilor ucise de sot. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau mila nimanui si nu am zis ca sunt batuta maltratata si asa mai departe.Nu vreau sa ma aprecieze nimeni de nimik,nu mai sarii de cur in sus si ignora mesajele mele asa cum o sa fac si io cu ale tale. Daca atr fii toate asa destepte cum ar mai fii stiriile interesante[:-@][:-@][alcool][alcool].Nu are rost sa-mi mai bat capul asa ca noroc si sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camicreata
Nu cred ca e vre-o femeie sa-i placa sa fie batuta,jignita etc.Daca sta cu acel om sigur nu are alta sansa mai buna. Repet inca o data dece moderatorii te lasa sa jignesti femeiile acelea care numai ele stiu prin ce trec si pt ce lupta in continuare. Sa-ti fie rusine ca iti permiti sa jignesti si sa judeci fara sa cunosti
Mi-a povestit o buna prietena ca bunica-sa (femeie batrana si evident batuta de barbat la viata ei) i-a spus viitorului ei sot "s-o mai bati maica, din cand in cand, ca femeia nebatuta e ca moara neferecata". Am ramas [wow] Bine zicea babyblue ca oricat ai iubi un barbat, totul are niste limite stricte si bine delimitate. Nu sa stai sa astepti si sa despici firu-n paispe ca omu azi ma jigneste si ma strange de carotida si mi cara palme si pumni cu nemiluita dar de fapt ma iubeste de nu mai poate si o sa se faca el om de omenie pana la urma sau o sa re-devina ce-a fost la inceput, tandru si blajin uite asa tam-nesam peste noapte.. ca o sa-i deschida Dumnezeu ochii. Guess what: nu se va intampla asa. Si cum adica sta cu acel om ca n-are alta sansa mai buna? Singura si linistita i-ar fi mai bine. Ti-o zice una care a trecut si prin d-astea la viata ei si stie ce vorbeste nu din auzite ci din ce-a trait. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei lasa, ca mai stim si noi femei isterice care arunca o sticla in capul barbatului si nimeresc peretele (ce noroc pt prostul ala)[alcool]! Si asta pentru ca nu i-a facut ea lui pantofii sau el ei, dracu' mai stie. Si dupa aia se lauda pe forum ca fraierul s-a amuzat! Cred ca unele au niste frustrari cat casa, de se leaga una-doua de femei si le mai si categorisesc in toate felurile. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camicreata
Buna tuturor.BABYBLU M-ai lasat fara cuvinte atat tu cat si cei care iti dau dreptate.Nu vad slaba si proasta si needucata o femeie care sta cu sotul ce o abuza sau o toaca psihic zi de zi.Sunt sigura ca multe din ele nu au alta sansa decat aia de a ramane cu el sperand ca se va schimba sau ca poate legea va avea toate probele sa-i incredinteze copilul.O spun din propria experienta si pot sa strig in gura mare ca nu este usor si stiu ce inseamna sa vb un pic mai rastit si copilul sa incepe sa planga sa vina la tine si sa strige mamiiiiiiiii.Dar uite ca stai daca nu vrei sa pleci si fara copil si datorii si multe altele. Nu mai judecati chiar asa,suntem toti destepti si imediat ce da startul cineva incepem [:-@][:-@][:-@]. Nu raspundeam la subiect daca nu atingeai punctul acesta. Va doresc o viata cat mai buna
Nu e vorba nici pe departe de femei needucate sau proaste sau fara scoli. Din pacate la facultati nu te invata nimeni scoala vietii. Singurul mobil al femeilor care stau intr-o relatie abuziva fie ea abuziva fizic, sau psihic, stau pt ca nu sunt pe picioarele lor. Orice mama, in stare sa se intretina pe ea, si copilul/copiii ei nu va sta, si nu se va lasa calcata in picioare. >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, te contrazic. Sunt si unele care, desi sunt independente financiar, stau cu barbatul care le maltrateaza fiindca fie sunt obsedate de el, fie le e foarte frica de singuratate, fie sunt prea increzatoare ca vor transforma ele dracu'n inger, fie au (sau au ajuns sa aiba) o parere prea proasta despre sine incat nu cred ca poate exista cineva mai bun care sa se si uite la ele. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
Yasmine, te contrazic. Sunt si unele care, desi sunt independente financiar, stau cu barbatul care le maltrateaza fiindca fie sunt obsedate de el, fie le e foarte frica de singuratate, fie sunt prea increzatoare ca vor transforma ele dracu'n inger, fie au (sau au ajuns sa aiba) o parere prea proasta despre sine incat nu cred ca poate exista cineva mai bun care sa se si uite la ele. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Acu or fi si din astea, eu nu te contrazic. Eu inca nu am intalnit nici una din astea, dar am intalnit nenumarate, care au ramas pt. ca NU au putut, sau NU au vrut sa se puna pe picioarele lor. Zic si eu, pt. ca sunt "mai in varsta" respectiv 39 de ani [pk]. >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine [flo], uite aici e un exemplu de femeie de care-ti spuneam eu [url]http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155181&whichpage=1[/url]. Care financiar vorbind poate sa se rupa de abuzator, dar nu vrea pt ca crede ea ca cealalta e de vina si-i instiga barbatul la violenta, ca el saracul e un inger de fapt si ea nu se vede traind fara el... Observ cu regret ca mare-i gradina Domnului.... [bang] Si nu pricep cum vine asta sa nu poti trai fara un anume barbat. Daca eu de exemplu pot trai foarte bine si fericita fara barbatul ala de ce nu poate si ea?? Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba eu am intalnit taman din categoria celor care chiar aveau scoala si bani si puteau f bine sa iasa din situatia in care erau, dar nu voiau, pt ca vorba emiliei, erau prea obsedate de barbat si credeau ca-l schimba ele. despre alea spun eu ca-s fraiere/proaste. eu n-am folosit termenul de needucate, nu judecam femeia din punctul de vedere al culturii generale si al numarului de scoli, ci doar din punctul de vedere al mentalitatii si al felului de a gandi despre viata si despre propria lor demnitate. pe de alta parte cunosc ff multe femei, care au luat masuri drastice cand au vazut ca barbatul adulat, era doar un abuziv.si n-au mai murit si eu personal le respect f mult! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...