Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.......adoptie (29)


Recommended Posts

Bine v-am regasit si "La multi ani",chiar daca urarea mea vine cu ceva intarziere.Va citesc in continuare,timpul meu liber a devenit insa foarte limitat,asa ca mi-am gasit cu greu un moment sa scriu cateva randuri.Noi suntem bine,Anca este o adevarata domnisoara,cocheta,isteata,vorbareata.Peste cateva zile se implinesc 2 ani de cand suntem impreuna.Sincera sa fiu,au fost cei mai frumosi ani din viata mea,am invatat practic sa traiesc si sa ma bucur pentru fiecare clipa petrecuta alaturi de puiul meu. Andreea,mesajul tau m-a incitat si m-a convins sa scriu.Eu am stiut din prima ca Anca este fetita mea.Am vazut-o in patutul ei de dupa usa,m-am uitat ochi in ochi cu sotul meu si am rostit la unison :"O luam!".Chiar si asistenta sociala a ramas blocata de hotararea noastra,de lipsa de ezitare.Asa suntem noi.Am iubit-o pe Anca de la primul zambet pe care ni l-a adresat,la fel cum si noi doi ne-am iubit de cum ne-am cunoscut. Va doresc tuturor sa va gasiti cat mai repede odorul si celor care sunteti deja parinti sa va bucurati din plin de ei. Daca vreti sa ne vedeti pozelemai recente ,uitati-va la albumul "Iarna 2006". Pe curand, Meme http://community.webshots.com/user/danancamm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea_k, eu, de cum l-am vazut prima oara, am stiut ca va fi al meu. Am simtit fiori in stomac ca atunci cind m-am indragostit. Din acea clipa am luptat pentru el cu toate fortele. Dumnezeu m-a rasplatit si ii multumesc. O sa simti daca ea va fi a ta. Oricum, eu am stiut din secunoda 1 ca el va fi la meu (scuze ca ma repet). Bafta multa s aduci puiul aasa cit mai repede (indiferent ca va fi ea sau alt puiut). [pup] tuturor Irina si [copil]Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi cu intarziere "LA MULTI ANI"!!! Daniel Iustin, sa fi sanatos si fericit alaturi de mami si tati , sa le aduci numai bucurii si liniste in suflet. Eu inca mai "lucrez" si "alerg" sa strang acte, am fost putin aglomerata si la serviciu ....sper sa le termin saptamana asta si sa le depun pe marti, miercuri cel tarziu....abia atunci simt ca am facut si eu ceva pentru a grabi venirea lui bb.acasa…. Andreea, si eu ma gandesc la acelasi lucru de cand ne-am hotarat sa facem pasul acesta si de multe ori incerc sa mi-l(mi-o) imaginez... si vad in fata ochilor doar atat...un ingeras care-mi zambeste...nimic mai mult...nu stiu exact cum arata...dar simt ca o sa-l (s-o) iubesc din tot sufletul... Sunt cu lectura la capitolul 5, unde Aissa , Claudia si Rozi se felicitau care mai de care pentru alegerea facuta...fetelor va multumesc pentru ce aveti in "urma" voastra, lectura este placuta , interesanta, activa si desi timp nu prea am asa mult timp promit sa nu pierd nici o pagina din ce ati scris si prin ce ati trecut pana v-ati vazut cu sufletelul acasa... sa va traiasca "urmasii" vostri, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei. Am o intrebare poate deplasata dar tostusi ma risc si poate primesc un raspuns...in acea motivatie de a adopta , pot sa scriu exact cum as dori sa arate bb.-le, adica culoarea ochilor,a tenului, parului...stiu eu alte trasaturi care cred eu ca ar putea sa semene cu unul dintre noi....ce cred cei care citesc acele acte din dosar...ca vreau sa-mi aleg o (un) viitoare "miss"?....eu vreau doar sa ne placa, il luam pentru o viata, nu? Imbratisari dragi tuturor[grup]. Miha .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha nu stiu ce sa zic, as spune sa nu scrii asa ceva, nu de alta, dar iti poate da soarta peste nas, in sensul bun, si sa gasesti un copil care sa iti intre la suflet si sa nu semene cu ce ai descris tu in motivatie. E adevarat ca noua nu ni s-a cerut o asemenea motivatie si nu stiu ce ar trebui sa contina. PS: ma bucur ca iti place ce scriam noi pe atunci, si eu am salvate primele capitole si le pastrez ca un fel de jurnal... Imi pare rau insa ca multe dintre fete nu mai au vreme sau dispozitie sa scrie... Cristina si [zana] Ale (30.09.2004)[url="http://photos.yahoo.com/temiscris"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit mult la primul moment in care am vazut-o pe Patricia, daca am simtit ca e EA...pai sa spun drept nu am fost convinsa...m-a impresionat ca era bolnavioara, dormea pe burtica cu funduletul in sus (mi-a placut)si era cu piciorusele goale...s-a trezit si am luat-o in brate, era cu febra, mucoasa, haraia si avea ochii unflati...m-am intrebat daca ea ne v-a schimba viata, deci nu eram izbita...Am si stat numai vreo 10min cu ea, si nu m-am gandit sa ma intorc la spital, desi as fi putut...Dar cand am vazut alte fetite, m-am convins ca e ea!!!Si dupa, Asa ca , daca e sa fie puiul tau, e, cu izbeala sau nu! Eu zic sa lasati timpul sa hotarasca, si sa vedeti si alti copii, fara sa va impuneti nimic...totul vine de la sine. Acum stiu ca Patricia ne-a cautat si este mai mult decat copilul visat! Dora,o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, parerea mea este sa nu scrii in motivatie asa ceva..pt ca asta ar insemna in principiu copilul ideal asa cum ti-l doresti tu, insa de fapt este altfel..ai sa vezi ca nu o sa stai sa astepti un bb dupa culoarea ochilor sau a parului, daca o sa-l gasesti si o sa-ti placa ai sa-l iei si daca e brunet sau blond. Noi in motivatie am scris pur si simplu ca nu putem avea copii.. si a fost ok. Mult succes. http://community.webshots.com/user/inapopescu Ina si Andreiutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AndreeaK,inainte de a cunoaste fetita visurilor mele ,am vazut un baietel pe care as fii putut sa-l iau acasa a doua zi,era frumusel .Culmea sotului meu nu i-a placut.....doar pt ca era baietel.Pe pitica mea am cunoscut-o cand avea 1 luna si jumatate.Nu am simtit nici un moment ca este ea.Am luptat pt ea si am mai revazut-o la 3 luni si jum.Era la maternala.Arata jalnic,dar pe mine asta m-a facut sa o vreau si mai mult.De cand am aflat de ea(cand avea 15 zile) m-am gandit numai la ea si m-am incapatanat sa o vreau doar pe ea.Am vizitat-o de cand avea 3 luni jumatate,era rahitica rau insa eu o vedeam o superba.Capul era diform (asta am vazut doar cand mi-a fost atrasa atentia la spital)Medicii ma intrebau daca sunt sigura ca o vreau.Arata jalnic!Dumnezeu mi-a scoso in cale,m-a facut sa lupt pt ea,ba chiar sa o iau pe 22 dec pt ca asa mi se aratase in vis,dar am fost si "verificata".Perioada in care am stat in spital (27.12-6.01.2006)m-a facut sa o vreau si mai mult.Am plans si am suferit alaturi de ea.Acuma vreau sa-ti spun ca s-a facut un inger de fata.O iubesc si eu si sotul meu(de care care aveam indoieli).Mama mea o divinizeaza,colegii,prietenii ne-au fost alaturi(mai putin socrii!!!!!)Andreea K!!!!! Nu o sa simti dragoste pt bb de la inceput ,nu te speria! O sa ti se dea un"semn" ca el(ea) este alesul(a). corina urziceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...