Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.......adoptie (29)


Recommended Posts

Minnie felicitari. stai linistita vei fi o mamica suuuuuuuuuuuuuper. Silvia_ Pui LA MULTI ANI! sa aveti parte de multe bucurii si impliniri impreuna. Alexa Ioana felicitari pentru atestat iti tin pumnii sa-ti gasesti cat mai repede puiutul dorit Ilinca_ Tomescu sanatate puiutei tale [pup] Flory [pup] si odihnestete cat mai mult Meme sa va traiasca printesa e o frumoasa [pup] pe toata lumea Lorelei si [url="http://photos.yahoo.com/eduardfritz"]ROBERT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Minnie, FELICITARI. O sa fii o mamica grozava. Ai sa vezi. Eu nu am avut nici un fel de emotii cind am adus flacaul acasa (desi poate era normal0. Parca am fost mama intr-o viata anterioara. Desi vad ca toate v-ati speriat putin la inceput, la mine totul a venit normal. Am stiut si sa-l schimb si sa-i dau as pape si cum sa il culc si cum sa-l imbrac. Asa a fost la mine insa fiecare mamica si puiut sunt diferiti. Eu ma bucur in fiecare zi pentru minunea pe care mi-a dat-o Dumnezeu si ii multumesc in fiecare clipa. Va pupic pe toate mamicile si viitoarele mamic. Flory, ai grija de Rares si, sa dea Domnul sa ne vedem la vara in parc cu cei doi flacai ai tai si, cu cit mai multe mamici. [pup] Irina si [copil]Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florypop, sa-ti traiasca sufletelul din burtik si ma rog sa te ajute Doamne-Doamne sa fie totul bine pana la capat, sa faci ce "spune" el...adica odihna cat mai multa si sa aveti grija de voi... Aissa, cred ca e ceva firesc sa te simti asa, probabil ca si eu as simti la fel...dupa ce ne dorim de atata timp un copil si nu-l putem avea natural, dupa ce ne luptam cu orice pret pentru a reusi sa adoptam un bb. care sa fie al nostru pentru toata viata , pe care sa-l crestem si sa-l iubim, dupa ce il avem acasa ...am vrea sa petrecem fiecare secunda din cat ne-a mai ramas de trait alaturi de sufletelul nostru....sa ne bucuram de tot ce inseamna EL sau EA pt. noi...cred ca e un sentiment mult mai puternic pentru noi cele care nu reusim sa-i avem natural....stim f. bine cat am luptat pentru a avea un bb.-le nostru... Silvia_pui, sa-ti traiasca ingerasul, este atat de frumos, sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati in fiecare clipa de el... Alexa Ioana, Felicitari!!![bis][bis][bis] pentru atestat si mai aveti putina rabdare veti avea si bb.-le... va doresc sa fiti cat mai curand "parinti cu bebe in regula"... Minnie , fericito...sa-ti traiasca "smantanica", ma rog sa fie totul bine si sa ne spui cum e cu ea acasa... Ilinca_tomescu,[pup] pentru fetita smechera si jucausa... Irina_q, [pup] si tie si [pup]lui Mihai... Noi mai avem de facut certificatele medicale si de scos cazierele si in functie de acestea depunem dosarul pe joi sau vineri....declaratia notariala trebuie sa fie cate una pentru fiecare in parte, adica eu sa dau o declaratie si sotul una?...noua ni s-a facut o declaratie pentru amandoi in care se specifica ca suntem soti si ca nu suntem decazuti din drepturile parintesti....of!!! cat mai avem pana a fi parinti.... Va doresc un we linistit si frumos ca vremea de afara(la noi desi este frigut,este muuult soare ),alaturi de ingerasii vostri. Miha.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AISSA ieri m-am intalnit cu o prietena care are un baietel mai mic decat Robert cu 5 zile si am inceput sa ii insir cam tot ce spuneai si tu [:)] chiar am intrebat-o daca sunt o mamica exagerata ca imi fac mii de griji cand mi se pare ca Robert nu este in regula sau are cate o mica problemuta. ma gandeam ca faptul ca ne-am dorit atat de mult sa fim parinti, sa iubim, sa ingrijim si sa vedem crescand alaturi de noi un pui de om sa nu ma faca o mamica prea exagerata. prietena mea a inceput sa rada de mine si mi-a spus ca si ea este la fel si ca i se pare normal ca asa sa fie orice mama, ocrotitoare si grijulie cu puiutul ei, asa ca draga Aissa esti o super mamica in adevaratul sens al cuvantului [pup]. [pup]. pe toata lumea Lorelei si [url="http://photos.yahoo.com/eduardfritz"]ROBERT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[floare3][floare3][floare3] Nu stiu daca va mai aduceti aminte de mine, ca eu am scris f. putin, atunci cand v-am comunicat hotararea de a adopta un bb! Pe atunci nici macar nu aveam vreun act strans in completarea dosarului! Iata-ma acum , cu cererea depusa inca de saptamana trecuta! Mai am de dus certificatele medicale pe care le am deja, dar astept sa iasa si cazierul marti, ca sa le duc impreuna! Am inteles de la tipa cu care vb des la tel. ca cererea s-a intors deja la ei dar ca nu s-a repartizat inca! Nu stiu exact ce presupune asta dar banuiesc ca ma vor suna pe la inceputul saptamanii viitoare, pt. a stabili o eventuala intalnire! Cam atat. Simteam nevoia sa va comunic si voua evolutia! Eu sper ca in scurt timp sa avem in mana atestatul! Va[grup] pe toate si va [pup] cu drag! Simonettu, care va iubeste mult!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,azi am avut o zi tare frumoasa.E prima data cand merg prin magazine si nu ma uit la ceva pt.mine.Am umblat vreo 4 ore,am cumparat cate-n luna si in stele,mai avem luni patutul(l-am ochit deja),cadita,si sapt viitoare sau cealalta caruciorul.La noi nu va fi problema sa iesim,ca avem bunicii la 50 metri,bunici care-s super incantati de papusica. Dupa aceea am fost la ea sa in spunem ca i-am cumparat.Am gasit-o treaza,m-a ascultat f. atenta,ca i-am povestit tot ce facusem azi ,si dupa vreo 10 min.am pus-o in patut ,am mangaiat-o,si i-am spus ca plecam,dar revenim maine.Fetelor,incredibil dar a inceput in acel moment sa plnga,si cand ne-am indepartat de ea,infirmiera a zis ca se uita peste cap dupa noi.Imi vine sa plang si sa merg acum s-o iau de acolo,dar...mai rabd un picut.Sunt topita dupa ea,si tati ,dar putin emotinat si sigur temator,desi nu recunoaste si el. Va pup pe toate si pe copilasi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simionette bine ai venit sau mai bine zis revenit printre noi. multa bafta in continuare si sa-ti gasesti cat mai repede [copil] dorit. Minnie ma bucur mult pentru voi. incearca sa te odihnesti cat mai mult zilele astea (chiar daca stiu ca din cauza emotiilor si nerabdarii de a fi cat mai repede mamica nu prea poti) Mimsi sa va traiasca [copil] tziparici dupa cum zici tu(kg, cm) e super bine. [pup]Lorelei si [url="http://photos.yahoo.com/eduardfritz"]ROBERT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei, ai un baietel superb! Sa va aduca numai bucurii! Eu am deja o promisiune, dar pana nu e ceva sigur nu vreau sa vb! Mai gasisem o fetitza in urma cu 3 saptamani dar pana sa merg s-o vad, ii gasisera deja familie, pe urma am aflat ca are streptococ auriu, saracuta de ea! Va dati seama ca atunci cand mi s-a spus de ea nu m-am mai ganmdit la altceva! Din pacate nu a fost fetita noastra! Sunt f. optimista ca bble nostru este numai al nostru, ca-l vom gasi si ca nimeni nu ni-l va lua! Ma bucur pt fiecare dintre voi care au reusit si sunt alaturi de toti cei care se afla pe drumul acesta lung si greu! Simonettu, care va iubeste mult!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...