Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum sa-mi caut de munca?


Recommended Posts

Cum vremurile nu se anunta deloc prietenoase, planuiesc sa ma reintorc la munca inainte de incheierea celor 2 ani de concediu pentru ingrijirea copilului.Locul anterior de munca este in curs de desfiintare si imi e un pic teama sa nu raman si fara indemnizatie.Lucram la o institutie de stat ce a fost preluata de primarie si posturile disponibile au fost scoase la concurs.Deci nu stiu daca as avea unde sa ma mai intorc, desi nu castigam deloc bine. Vizitez site-uri de joburi dar nu gasesc mare lucru.Vroiam sa va intreb daca vi se pare o idee buna sa trimit cv si scrisoare de intentie direct firmelor si nu prin agentii de recrutare.Sau cum ma sfatuiti sa procedez? Multumesc! Gabrilici, mami de Sofia dulce si haioasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, e o idee foarte buna sa trimiti CV+scrisoare de intentie direct firmelor. Insa daca anuntul este dat de o firma de recrutare, trimite-i firmei de recrutare, pentru ca daca cei din companie au apelat la ei, tot la agentia de recrutare va ajunge CV-ul tau, il vor directiona ei acolo. Ai grija sa detaliezi CV-ul si mai ales proiectele in care ai lucrat. Mult succes! _________________________ [url="http://spune-micevabun.blogspot.com/"]spune-mi ceva bun[/url] [url="http://perlelecopiilor.blogspot.com/"]perlute[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi caut altceva. Eu intru pe site-ul www.trafic.ro la locuri de munca si apar site-urile din top cu locuri de munca. Trimit CV-uri la posturile care ma intereseaza. Eu mai dau si anunt in Raid, un ziar numai in Prahova si Dambovita. De fiecare data cand m-am angajat a fost pentru ca mi-au vazut anuntul in ziar. Am fost si la interviuri la job-urile la care am aplicat pe internet, dar nu am avut succes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...