Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

educatia copilului in stres


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Timea, e trist.Am fost si eu in situatia asta.Eu am ales sa ies, prin divort.ma simt mai bine, cel putin stiu ca nu mai asista copilul la scandal si ma simt si eu mai bine psihic, fara urlete in creieri.Totusi, trebuie sa stii si ca metoda asta de scapare are si ea problemele ei.Daca crezi ca mai poti salva ceva, incearca.Tu il cunosti mai bine..poate puteti discuta.Totusi, fetele au dreptate..aschia nu sare departe de trunchi..si gandeste-te putin si la relatia pe care o are sotul cu mama lui.probabil asa va arata si relatia ta cu baiatul tau peste un timp.Gandeste-te daca este suportabila sau nu...ca nici baiatul nu va sari departe de trunchi :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui hellene_n
nu am acuzat-o pe ea de nimic. dar cred ca a gresit ptr. ca nu a reusit sa-i dezvolte lui instinctul de tata. e lucru mare ca tatal sa-l iubeasca pe bebe inca de cand acesta e bebelus. atunci s-ar fi implicat si el in toaaattteee cele ce-l priveau pe bebe, iar ea nu-si mai punea problema SINGURA cum sa-si educe copiulul.
Foarte interesanta ideea.. oare ce poate sa faca o tanara mama ca sa dezvolte instinctu de tata? Ce poate sa faca o tanara sotie si mama ca sa evite o eventuala gelozie intre sot si copil datorita faptului ca mama acorda mai mut timp si afectiune decat sotului? Exista retete pentru asa ceva ? sau instictu de tata e ceva biologic? E cazul sa deschid un topic pe asa ceva caci tare interesanta mi se pare aceasta idee....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...