Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Simpla greseala sau ma inseala?


Recommended Posts

eu nu inteleg, va rog sa ma iertati.. doi adulti se intilnesc, ies impreuna, fac sex... ok. liber, consimtit de ambii, fara discutii despre vreo relatie sentimentala intre ei, fara vreo promisiune, fara nimic.. care e pb ca domnul e prost crescut? asa sunt unii, iti asumi, se poate intimpla. unii suna sa-ti spuna ce grozav a fost - asta daca chiar li s-a parut grozav, altii dispar in ceata, altii se indragostesc si ramin cu tine. e viata, pur si simplu. aaa... principial, da, e cam urit cum procedeaza, dar ca el "a dime a dozen". .. dar de aici si pina la a posta pe fb poze, ca sa afle si EA - cealalata, vezi, Doamne - si la a-i ataca virilitatea mi se pare cale lunga si lipsita de maturitate. roxana, el vrea sex tu altceva. daca vrei sex, just for fun, raspunde-i la mesaj. daca nu, mergi in viata si cauta un alt barbat care sa fie pregatit pt o relatie cum vrei tu. nu mi se pare ca ai nicio dilema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai nu e chiar asa...nenorocitul asta se culca cu cine vrea avand si o relatie stabila, din cand in cand ar trebui "pedepsiti" nesimtitii astia sa stie ca nu pot sa faca tot ce vor fara consecinte.Pt mine ar fi vorba de principiu nu de razbunare. Putina umilinta nu ii strica dar trebuie facuta public ca altfel baga totul sub pres si merge mai departe. Adriana 37+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Pai nu e chiar asa...nenorocitul asta se culca cu cine vrea avand si o relatie stabila, din cand in cand ar trebui "pedepsiti" nesimtitii astia sa stie ca nu pot sa faca tot ce vor fara consecinte.Pt mine ar fi vorba de principiu nu de razbunare. Putina umilinta nu ii strica dar trebuie facuta public ca altfel baga totul sub pres si merge mai departe.
1. De unde stii tu sigur ca cealalta relatie este stabila ? 2. Daca celalata relatie este mai "open" decat putem noi admite si derapajele sunt tolerate ? 3. De ce trebuie sa judecam si mai mult, sa pedepsim pe cei din jur in functie de valorile noastre personale, de parca ele ar reprezenta adevarul absolut ? Ilia a avut dreptate - el nu vrea mai mult - daca ea e multumita doar cu atat, atunci satisfactie de ambele parti, daca ea vrea mai mult, atunci sa caute pe altcineva. In definitiv ce mare lucru s-a intamplat ca sa-i taiem aluia "capul" si sa-l prezentam pe FB ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Pai nu e chiar asa...nenorocitul asta se culca cu cine vrea avand si o relatie stabila, din cand in cand ar trebui "pedepsiti" nesimtitii astia sa stie ca nu pot sa faca tot ce vor fara consecinte.Pt mine ar fi vorba de principiu nu de razbunare. Putina umilinta nu ii strica dar trebuie facuta public ca altfel baga totul sub pres si merge mai departe. Adriana 37+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
nenorocitul, nesimtitul... cam multe jigniri pt un om pe care nu-l cunoastem! el se culca cu cine VREA! cu cine vrea el, dar si femeia care se culca cu el VREA! de unde VREA e cel mai important cuvint. n-a violat-o, nici nu i-a promis c-o ia de nevasta. sexul nu mai presupune demult angajament in zilele noastre si nici nu implica altceva, cita vreme cei doi parteneri nu au macar o discutie - daca nu mai multe - in care sa stabileasca ca au inceput o relatie care va fi stabila si monogama. repet... roxana nu are nicio dilema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, Ilia - eu cred ca sunteti multe prea inteligente ambele inca sa nu luati in serios poantele cu facebook..... eu cel putin am incercat sa o destind pe Roxana.... Cine nu a trecut prin experienta: ne place, iesim, dorim, ne culcam... si hai, pa.... te mai sun eventual.....total deci fara obligatii sau sentimente, nu intelege/accepta asa usor un astfel de comportament. Off topic: Ilia, tu cum esti acum? Cum e la voi? Cand ai inceput tu subiectul eu inca nu eram despartita, acum inca putin si sunt gata cu divortul legal.... au trecut aproape un 2 ani de la primul tau post, cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Morgano
Buflea, Ilia - eu cred ca sunteti multe prea inteligente ambele inca sa nu luati in serios poantele cu facebook..... eu cel putin am incercat sa o destind pe Roxana.... Cine nu a trecut prin experienta: ne place, iesim, dorim, ne culcam... si hai, pa.... te mai sun eventual.....total deci fara obligatii sau sentimente, nu intelege/accepta asa usor un astfel de comportament. Off topic: Ilia, tu cum esti acum? Cum e la voi? Cand ai inceput tu subiectul eu inca nu eram despartita, acum inca putin si sunt gata cu divortul legal.... au trecut aproape un 2 ani de la primul tau post, cred.
mai, imi pare rau, n-am luat-o ca gluma, ca doar am auzit atitea povesti despre cum ne razbunam noi femeile pe alte femei, ca mi s-a parut ca sunteti serioase, de aia m-am si revoltat, ca nu vad rost de razbunare aici. off topic: eu sunt foarte bine, cum nu credeam anul trecut pe vremea asta ca s-ar mai putea. dar.. multa terapie, multe discutii, multe rani - si ale mele si ale lui - puse pe masa sa curga tot puroiul si sa le putem bandaja. casnicia e o treaba grea... voi posta la subiectul meu noutatile, ca sa nu incarc alt subiect. mersi de intrebare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, razbunarea cea mai rafinata zic eu este indiferenta.... nici intr-un caz pusul poalelor in cap pe un site public ... prosta e ala ca se expune pe FB cu poze cu oficiala.... ca doar e clar ca aia e oficiala si stie si amanta de contul respectiv. Pana la urma e o chestie de bun simt sa-i fi zis Roxanei care e situatia reala, iar ea sa decida daca ii convine sau nu. Roxana cred ca a luat ce s-a intamplat ca un inceput de relatie, iar ala doar..... one night stand, si se pare ca i-a placut si din cand in cand mai vrea, isi face timp si de Roxana. Ilia, ma bucur ca incercati sa va refaceti relatia.... felul in care o faceti denota maturitate si sentimente puternice. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun si continuarea...Cand s-a intors din excursie, totusi, am acceptat sa ne vedem...si rau am facut..La inceput ne-am plimbat si am stat de vorba, i-am zis ca si eu am fost la mare cu un barbat (ceea ce nu e adevarat) si ca suntem liberi si putem face ce dorim. El s-a suparat din cauza asta si m-a intrebat socat daca mie nu mi-ar pasa daca ar fi el cu o alta femeie...In fine, apoi, am mers la el acasa si acum vine partea ciudata. Acolo era colega lui de apartament mancand in sufragerie. El m-a intrebat daca vreau sa mananc cu el si i-am zis ca nu mi-e foame. El mi-a raspuns ca atunci el va manca si sa merg in camera lui ca vine si el in 5 minute si m-a condus la el in camera. Eu am revenit in sufragerie dupa 2 minute si l-am vazut pe el si pe colega lui mancand din aceeasi farfurie..Atunci eu mi-am luat poseta si le-am zis ca plec si am iesit din casa trantind usa.El a venit dupa mine si m-a intrebat ce m-a suparat. I-am zis ca m-a suparat intreaga lui atitudine. Ne-am certat o gramada pe tema asta, apoi pana la urma el m-a impacat. Ne-am intors si am fost impreuna...Dupa, ma uitam la cartile din biblioteca si am vazut o hartie cu un mesaj scris de colega lui de apartament. Ea isi cerea scuze pentru problemele pe care i le-a creat in excursie si ii spunea ca il asteapta acasa si ca vor petrece de minune seara cand va reveni el. Eu l-am intrebat ce inseamna acest mesaj, am facut o criza de nervi, el mi.a zis ca nu e nimic si ca el e un barbat liber, ca eu sunt foarte impulsiva...Eu i-am zis ca mie nu imi plac aventurile si ca eu imi doresc o relatie serioasa, dar nu imi trebuie barbatul altei femei. El mi.a zis razand ca el se insoara cu mine...Apoi, i-am zis ca daca nu ma conduce acasa nu ma mai vede niciodata si a zis ca intro lume feminista nu intelege de ce atitudinea asta...In fine m-a condus din obligatie si a zis ca o face pt ca mai vrea sa ma vada. De atunci au trecut doua zile si nu a mai dat niciun semn de viata. Eu nu inteleg ce relatie au ei doi. Ea e tipa de pe facebook. Cum poate accepta ea ca el sa aduca alta femeie acasa?? Eu sunt socata si de atunci imi vine sa plang in continu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar e pe bune ce povestesti tu aici sau doar iti exersezi telentul de scriitoare?! La voi in Spania acolo a fost o boala rara si au murit toti barbatii si a ramas doar exemplarul asta? Ca altfel nu-mi explic atitudinea ta! Simpla curiozitate : cati ani ai?! Am uitat: si colega de apartament e si mai ciudata decat tine! Sa inteleg ca ea era in sufragerie in timp ce voi "erati impreuna" in dormitor?!! Data viitoare chemati-o si pe ea.... Eu [cafea] si Raducu [8D](22.04.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...