Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (146)


Recommended Posts

si apropo eu imi faceam sperante ca ma duk la spitalul pt femei din Vancouver si akolo or sa imi zica dar miam adus aminte ca akolo e plin de chineji asa ca cred ca o sa am 0 sanse sa imi zica dar am sa incer si acolo ca am programare la hematologie ca am probleme cu coagularea[q]pe 17 iulie exact dupa ziua mea poate mi-or face astia un cadou si mi-or zice[:D] Mami de baietel dulce ANDREI 2 ANI SI 9 LUNI (26.09.2006) [gravi]17+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Donia, ma bucur mult ca-ti place si ai inceput cu dreptul! Ai o meserie superba care te solicita enorm, dar si iti ofera multe satisfactii! Ma bucur pentru tine![flo] Nelia, imi place cum vorbesti despre mincare, ti-am mai spus. Se vede ca-ti place sa gatesti! Imi lasa apa-n gura! Iar cu nemincatul dupa ora 6, ce sa zic, e greu la inceput, dar dupa citeva zile e ok. Si e adevarat, ma culc foarte devreme, chiar la 10[:I]. Mi-a si rusine sa recunosc, dar pic frinta seara. Daiopri, sint cu gindul la tine![flo] Mi-am scos toate hainele de vara, le-am calcat, le-am pus pe umerash si...astept. Probabil ca in august le voi baga la loc in sertare asa cum le-am scos. Mai port prin casa cite-un pantalon scurt, dar nu prea mult ca-mi ingheata picioarele. De exemplu, azi noapte am dat caldura la copii in camere![bang] Am ajuns la concluzia ca n-are rost sa mai dai banii pe haine de vara. Cu paltonasul de asta iarna descheiat la nasturi, poti sa faci "vara" fara nici o problema Ce-o avea vremea asta cu noi?[:D] Noroc ca merg in tara 3 saptamini sa-mi incalzesc oasele pe-acolo! Nu mai spun, ca cu ploile astea creste iarba intr-un ritm nebun! Am tuns-o miercurea trecuta, acum am niste "lanuri" in spate de unde m-astept sa sara tigrii si gazele... A crescut patrunjelul cit gardul dar nu pot sa merg sa-l culeg ca ma umplu de noroi[:D] Hai va pup![pup] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katyushca, am patit si eu acelasi lucru pe cind eram insarcinata cu fetita mea, adica in 2001. N-au vrut sa-mi spuna sexul copilului, au zis ca asta-i politica spitalului (Royal Vic, la Montreal)[bang], numai ca... am avut norocul la a doua eco sa dau peste o asistenta rominca, o draguta, care, in timp ce facea eco, mi-a spus asa, in treacat - vaaaai, ce frumushica e micuta!. Am sarit in sus de bucurie, am pupat-o, efectiv, o fi zis ca-s nebuna, dar eram fericita![flo] Oricum si baiat de era, crezi ca n-as fi fost fericita? Sanatos sa fie![pup] Ai grija de tine si de burtica ta![pup] A si bine-ai venit la sezatoare![flo] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Some fun despre zodii, sa va mai descretesc fruntile-l-am primit azi de la o prietena azi prin email: 12 motive pentru care te afli in zodia ta Motto : „ Astrologia este psihologia Universului “ 12 motive pentru a fi BERBEC : 1. Primul motiv pentru care esti un Berbec : Esti foarte hotarat ! 2. Niciodata nu te plictisesti. 3. Opiniile sunt intotdeauna prezente. 4. Ai realizat mari lucrari de pionierat. 5.. Motto-ul tau : Aventurierii suntem noi.. 6. Iti place mancarea gen fast – food. 7. Te inalti ( te ridici ) inainte de a privi. 8.. Pasional, pasional, pasional... 9. Intotdeauna vrei sa fi primul in ceea ce faci. 10. Oh ! Temperamentul tau. 11. Ai gusturi indraznete. 12. Open mind : Nu cu ochii se poate vedea in intuneric. 12 motive pentru a fi TAUR : 1. Primul motiv : Renuntarea iti este un concept strain. 2. Motto-ul tau: Mai bine te lupti decat sa intorci spatele. 3 .Vei manca orice. 4. Niciodata nu vei primi premiul pentru « tactica » . 5. Muncesti prea mult. 6.. Iti place incaltamintea practica. 7. Noi stim (toata lumea stie) ca o vei face (vei duce proiectul la bun sfarsit). 8. Esti, oh, atat de romantic.... 9. ...si atat de sociabil. 10. Pentru mintea ta iscoditoare, nu exista taine. 11. Iti place sa te asociezi cu parteneri puternici. 12. Open mind : Atunci cand o usa se inchide, se deschide alta. 12 motive pentru a fi GEAMAN : 1. Esti maret la multiple sarcini. 2. Vorbesti, vorbesti, vorbesti.... 3. Iti plac lucrurile noi. 4. Motto-ul tau : Cred orice, atata timp cat iubesc. 5. Nimeni nu te intelege (esti un neinteles) . 6.. Nu esti confuz cand vine vorba de dovezi. 7. Faci prietenii solide. 8. Esti cu adevarat amuzant. 9. Niciodata nu furi. 10 . Etalezi o spontanietate care iti amplifica naturaletea. 11. Esti pe aceeasi frecventa cu ritmurile societatii. 12. Open mind : Fantezia nu este decat inceputul. 12 motive pentru a fi RAC : 1. Exerciti o atractie mistica. 2. Nu poti ascunde ceea ce gandesti. 3. Iti place sa stai acasa. 4. Adori mancarea buna (sanatoasa) . 5. Consideri ca ti se ranesc cu usurinta sentimentele. 6. Motto-ul tau : Amprentele digitale si fulgii de zapada nu sunt singurele elemente caracterizate prin unicitate absoluta. 7. Te comporti ca o closca cu puii ei. 8. Te gandesti ca esti intr-o continua distractie. 9. Iti place sa ii indestulezi pe oameni, sa-i hranesti. 10. Lasa-ma sa-ti plang pe umar ! 11. Nimeni nu iti poate impune o idee sau o atitudine. 12.. Open mind : Si a trai este un act de creatie. 12 motive pentru a fi Leu : 1. Niciodata nu vei fi un las, un om slab. 2. Mereu, gata de drum. 3. Motto-ul tau : Sunt cel mai bun ! 4. Un asa magnetism animalic...mai rar. 5. Te poti plange cu voce tare. 6. Iti place ca oamenii sa depinda de tine. 7. Nascut actor – ai actoria in sange. 8. Intotdeauna distractiv sa-l ai in preajma. 9. Legaturi pline de semnificatii. 10. Charisma si hotarare de a izbandi 11. Te implici fara rezerve in ceea ce faci. 12. Open mind : Un copac are multe ramuri si frunze, dar o singura tulpina. 12 motive pentru a fi Fecioara : 1. Expert in folosirea cuvintelor. 2. Motto-ul tau : Realizarea cea mai mare a unei persoane cu adevarat ambitioase poate fi simpla amabilitate. 3. Faci cele mai pertinente recenzii critice. 4.. Atat de elegant si curat.. 5. Mentii standardele altora la cote inalte. 6. Potrivit pentru a fi un mare comediant. 7. Esti foarte bun in a-ti ascunde emotiile. 8. Model de constrangere excesiva. 9. Sincer si real. 10. Complet concentrat asupra obiectivelor. 11. Detaliile sunt viata ta. 12. Open mind : Nu intotdeauna calea cea mai grea este si cea mai buna. 12 motive pentru a fi Balanta : 1. Vrei ca toata lumea sa fie fericita. 2. Motto-ul tau : Am gust in toate. 3. Nu ai idei sau prejudecati preconcepute. 4. Oh, atat de iubitor. 5. Iti place sa fii drept. 6. Super sensibil. 7. O furtuna a mintii, dar de lux. 8. Urasti sa iei o decizie. 9. In continuu iti redecorezi casa. 10. Mare amator de senzational. 11. Iti cunosti bine limitele. 12. Open mind : Toti muncim pentru Dumnezeu. Este un patron dur si salariul nu-i intotdeauna grozav, dar exista destule rasplati. 12 motive pentru a fi Scorpion : 1. Nu are frica. 2. Oh, atat de misterios. 3. Vrea ceea ce tu nu poti avea.. 4. Motto-ul tau : Lasa-ma in pace ! 5. Un ganditor atat de profund. 6. Esti un spirit fara granite.. 7. Ai o limba cam ascutita. 8. Oare iti dai seama cat de rebel esti ? 9. Cercetezi vietile altora cu ochi critici si precisi. 10. Acorzi o mare insemnatate bunului simt. 11. Personaj care modifica actiunea piesei. 12. Open mind : Sa pierzi cu eleganta poate fi o victorie importanta. 12 motive pentru a fi un Sagetator : 1. Esti o ratusca norocoasa. 2. Motto-ul tau : Media mea este buna, pe bune! Vorbesc serios! 3. Vei calatori oriunde pentru orice. 4. Viata de petreceri. 5. Bun simt al umorului. 6.. Iti plac prietenii tai la nebunie. 7. Mai multa rabdare decat o stanca. 8. Nu suporti sa ti se puna pumnul in gura. 9. Fa un eveniment olimpic decat sa fi un antrenor de pampalai. 10. Extrem de competitiv. 11. Momentul cel mai important – Prezentul. 12. Open mind : Simplele realitati ale vietii cotidiene au o legatura importanta cu lumea idealurilor marete.. 12 motive pentru a fi un Capricorn : 1. Muncesti cu inteligenta nu cu greutate. 2. Timpul este intodeauna de partea ta. 3. Motto-ul tau : Prefer sa lupt decat sa ma schimb. 4.. O asa clasa....mai rar. 5. Tie iti pasa ceea ce altii gandesc. 6. Ca iepurasul cu baterii energizer – continui sa functionezi la nesfarsit. 7.. Intuitia nu te inseala. 8. Arme puternice – inteligenta si ironia. 9. Stii sa improvizezi. 10. Nu iti place sa faci « valuri » . 11. Flexibil in codul moral. 12. Open mind : Emotiile pot fi calmate cu ajutorul respiratiei. 12 motive pentru a fi un Varsator : 1. Rareori incerci sa faci ceva la care stii ca nu te pricepi. 2. Motto-ul tau : Informatia inseamna Putere. 3. Atat de independent. 4. Imprevizibil total. 5. Fascinat de tot ce il inconjoara. 6. Dornic sa salveze lumea. 7. Nu ii pasa ceea ce cred ceilalti. 8.. Pastreaza optiunile deschise. 9. Un nonconformist notoriu. 10. Individualist in alegerile pe care le faci. 11. Iti plac delicatesele neobisnuite. 12. Open mind : Lumea necunoscutului trebuie intotdeauna respectata. 12 motive pentru a fi un Peste : 1. Un farmec si o imaginatie atragatoare. 2. Niciodata nu arunca nimic... 3. Motto-ul tau : In cotidian, exista miracole ce se repeta mereu. 4. Atat de retras, pustnic... 5. Intotdeauna meriti mai bun, mai bine. 6. Compasiv si generos. 7. Nici pe departe usor de determinat. 8. Poate fi foarte la obiect. 9. Inclinat spre conceptualizare. 10. Supraincarcat cu enormitatea universului. 11. Emotii profunde si sensibile. 12. Open mind : Precautia nu trebuie confundata in mod gresit cu lasitatea. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor-multumim ca va ganditi la noi-maine va fi opertia in jur de 11am,asa ca eu sper in jur de 1-2pm sa fim acasa si o sa intru sa scriu 2 vorbe. Diana-mersi mult de tot pt ajutor si info[pup] Sanatate bolnaviorilor si numai bine. Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][pup][pup] Sunt f. bine. Multumim de intrebare si ganduri. In general mai dau cu batul la celalalt subiect despre cum sunt. Ca aici e cam cetit si ma trezesc ca afla mama[:D] Sora mea a ajuns cu bine si sunt in distractii acusi. Fac nani bine mersi si e alta viata. Vroiam sa doresc sanatate multa bolnaviorilor. Si tinem pumnii denisa[flo] Katy bine ai venit. Singura solutie este sa vb cu dr tau si sa te mai trimita o data si atunci sa spui tehnicianului sa treaca in fisa daca vede si dr iti zice. Eu am aflat la amandoi copii de la dr meu. Sau poti merge la 3d si pt 99 cad iti zic sexul.Sarcina usoara in continuare. Rocs dragalasa LMA pt Luca! Scuze ca am uitat complet si eu. Si felicitari domnisoarei[flo] Cand mai poti tu sa vii mai aproape de mine putem incerca sa ne vedem. Ca am mai scapat de virusi pana una alta[:D] Si daca nu te sperii de freza mea (eu nu m-am depresat nici la asta[:D]) nici o problema. Nelia condoleante si sanatate la flacaul pe care mai sa nu il recunosc ce a crescut. Olga si eu zic sa mai amani botezul. Eu a trebuit sa astept sa treaca postul Pastelui sa pot sa fac. Asa ca mai bine ar fi sa fiti mai destinsi putin. Sanatate la bebi si putere taticului[pk] Mereu m-am chinuit sa ii multumesc si lui Oana si mamaana de urari si uit. Scuze fetelor da mi-e greu sa ma concentrez. Pisoiul e in vocalize si acum nu mai prind loc la calc. Ana felicitari pt Tudor. Ai mai rezolvat ceva cu analizele? Maru, Simi [pup] DanaPodeanu tu ce mai faci. Domnisoarele cu sarcinute ne gandim la voi si va dorim toate cele bune. Mqqm cat mai ai?[pup] Hai ca fugim afara ca asa cum va zicea rocs la noi e vara nu gluma. Noroc ca a cumparat sotul AC si stau ca boerul[:D][:D] Pupici tuturor si toate cele bune
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daiopri [pup][pup] eu te proclam mamica cea mai tare si curajoasa de pe sezatoare. Eu sunt bine,numar zilele pina am intilnirea cu soarele si oceanul , ca pe aici pe la noi nu stiu cind mai vine vara. Dupa ce ca nu folosesc piscina aia din curte, mai si bag bani in ea [bang], acum vreo luna am reparat termopompa (pe care a stricat-o sotul din greseala) si acum am constatat ca pierd apa pe undeva[bang] Deci probabil vor sparge cimentul, sapa groapa sa vada ce furtun e spart. Dar, noi sa fim sanatosi. Olga, asa mi s-a strins inima de socrul tau.Mamica mea a facut icter mecanic si in final a murit tot de aceeasi boala. Si eu zic sa amini botezul si sa fii alaturi de sotul tau, ca nu e usor deloc.[flo] Denisa, tin si eu pumnii la operatie, sa fie totul ok. Mona, interesante zodiile, m-am regasit aproape total. Katyuska, bine ai venit la sezatoare. Simi, acelasi lucru l-am simtit si eu ieri, pe la 10 crapam de foame. Dar tu nu maninci nici la masa de seara prea mult, cred ca slabitul se datoreaza si cantitatii mici de mincare. Ana, felicitari ptr Tudor, tre' sa fii o mamica tare mindra. [pup] Donia, ai vazut ca n-a fost dracul asa negru? Diana, pe 20 dimineata lucrezi? Simonna, trimis pm cu info Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, [pup] inca odata; drept cadou i-am luat copilului o carte de exercitii de facut peste vara (avem de recuperat pe ici-colo) [:D]; nu va mai zic ce <fericit> a fost cind l-am anuntat Vreau sa va intreb (sper sa intrati careva azi pe sezatoare ca ma <arde> raspunsul) daca este gratuit sau nu insotitorul pentru persoane mature pe avion; sora-mea vine prin Londra si i-am cerut insotitor pentru schimbul din aeroport, si acum tipul de la agentie spune ca ma va costa cel putin 60 euro; asa este ? (oricum il platesc, dar macar sa stiu....) Diana......help [:)] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, m-am gandit sa mai intru si eu , macar sa zic buna ziua , daca nu m-ati uitat, eu am deschis subiectul cu mamicile si burticile. Ana, voiam sa iti spun ca si eu lucrez in centru foarte aproape de metrou square victoria si am putea sa ne intalnim intr-o pauza, eventual si cu Nelia sau cine mai e doritor. Si eu lucrez la guvern asa ca putem sa schimbam impresii. Eu stiu ca doar anumite companii lufthan sa au serviciul gratuit de insotitor sora ta cu ce companie vine? Salutari la toata lumea si multa sanatate la copiii bolnaviori, nu e nimic mai rau decat cand iti este copilul bolnav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...