Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (146)


Recommended Posts

Biscuid="red">, e vorba de cazul de la umanitare, afli informatii in linkul pus in mesaj. Eu am aflat despre el de la subiectul Tudorei, una din fetele de acolo e prietena cu mama baietelului.

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor eu vreau sa trimit niste banuti lui Seby, baietelul cu operatiile cauzate de o infectie in ureche. M-am oferit sa pun si contul meu de paypal la dispozitie, daca mamica lui Seby este de acord. Pot strange si bani primiti in pliculet, doar sa poata ajunge sa faca operatia in conditii decente, cu un diagnostic corect.

Indata ce primesc acordul mamei va dau toate datele, cine vrea si are posibilitatea sa il ajute pe Seby o poate face.

 

Eu cu mama m-am mai calmat, am vorbit aseara cu ea ca am ramas singurele si i-am spus ca ma doare sa nu stiu ce este cu ea, daca se simte atat de rau ca trebuie mers la doctor. Apoi i-am dat exemplul mamei lui Miki (merci [pup]), sa inteleaga ca daca se imbolnaveste aici nu este un capat de lume, si-a luat o asigurare mare, poate sa profite de ea daca are nevoie.

Astazi se simtea mult mai bine, a plecat cu sotul meu la un magazin ucrainean sa cumpere de papa bun, poate vazand si produse romanesti acolo se mai linisteste.

 

 

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am citit ca si-a facut mamica lui Seby un cont paypal, se va activa in cateva zile. Haideti sa ajutam cum putem, cate putin si se strange suma pentru operatie si spitalizare. Eu pot strange in continuare bani la pliculet, cine vrea poate gasi adresa mea pe contul comun sau ne putem intalni. Cel mai de groaza este ca infectia aceea poate sa afecteze oasele capului si creierul oricand.

Ma rog [ruga] sa ramana stabil, sa poata fi operat repede si sa se intoarca acasa sanatos si vesel.

 

Nelia merci pt link, de cand a plecat Emma nu am mai avut puterea sa citesc la Umanitare, prea multa durere acolo.id="size1">

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicutzaid="red">, nici eu nu intru, dar stiu de la subiectul Tudorei. Eu nu intru de cele mai multe ori pentru ca nu am bani sa ajut si ma doare inima. Cind imi mai ramine cite ceva, mai trimit, dar e atit de putin, of, atit de putin... Acum trebuie sa astept bursa sa trimit, as vrea sa trimit.

 

Am venit de la medic, ca scriu si voua, ca poate ajuta pe altcineva.

 

Lisandru nu are otita[bis], dar se pare ca a avut o pneumonie virala, ca o complicatie la gripa pe care a avut-o, dar acum e bine, asa ca nu-si poate da seama exact, numai ca totusi, cind tuseste, desi sint clari plaminii, se aude ceva pe acolo si ea presupune asta. De fapt, pediatra presupune ca am avut toti din casa gripa porcina si ne-a linistit ca bine ca a fost o forma relativ usoara, pentru ca o data luata si dusa, nu o mai putem lua inca o data cica.

 

Ah, si ca i se pare mare taraboi cu aceasta gripa, dupa parerea ei, gripa din noiembrie-decembrie a fost mult mai virulenta, si mai demna de luat in seama, dar a fost fara morti... ca de aici a plecat toata tevatura, de la faptul ca au murit oameni in Mexic sau intorsi de acolo... si mai multi intr-o perioada scurta de timp fata de mortii de la alte gripe... Numai ca ea spune ca asta se poate intimpla doar la cei care sint la risc (batrini, bebelusi pina in doi ani, femei gravide, persoane bolnave de boli incurabile sau grave sau care din orice alt motiv au sistemul imunitar slabit) si numai pentru ca nu se duc la timp la medic, desi au toate simptomele. De fapt, orice are simptome grave si nu consulta totusi un medic (in linkul pus si ieri sint simptomele si cind trebuie sa mergem la spital: http://www.pandemiequebec.qc.ca/fr/actualites/actualites.shtml)

 

Am mai intrebat-o daca o iei ce poti sa faci, cind sa te duci la spital? Ca uite, noi am stat acasa si daca nu trebuia... Si mi-a spus ca numai daca ai simptome grave, atunci e bine sa mergi la urgente (la noi a tot lipsit cite ceva, de aceea nu m-am gindit sa ma duc). Altfel nu sfatuieste pentru ca te tin 8-10 ore sub observatie si ca sa-ti faca teste... si daca nu ai venit cu ea, sigur pleci cu ea, pentru ca in spitale e jale, poti sa o iei din parcare pina in ultima camaruta. Si a mai spus ca daca a trecut, trece fara consecinte.

 

Acuma eu ce fac, sa ma linistesc oare sau nu, ca Lisandru tot nu e bine... desi n-are nimic[:D] si nici Octav.[bang] Noi tusim doar... si nu foarte grav.

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo]si ceva raze de soare de la noi!

 

Pitilache, multumesc de id si parola. Am apucat sa vad unele poze, ce au mai crescut copilasii si ce frumosi sunt. Fiecare in felul lui.

 

Daiopri,merci de urari. Eu pot in principiu sa vin catre tine joi dupa ora 4 sau vineri dimineata-prinz ca sunt libera. Sunt sigura ca noua freza iti vine bine,asa ca nici gand sa ma sperii. Ma bucur ca te odihnesti acum cu surioara aici,incearca sa mergi la gym-ul ala fain de langa tine, fa cat mai multa miscare. Te sun eu la inceputul saptamanii viitoare sa stabilim cum si ce.Nu veniti in weekend la Teddy Bear picnic langa Coquitlam centre?

 

 

Donia, am citit mesajul tau dupa ce m-am intors de la concert...prea tarziu...apucasem sa dau deja apa la soricei...eu si cu o mamica insarcinata ce am facut inundatie pe acolo, ea macar avea o scuza

[:D]

 

Nelia, iti trimit numarul de telefon pe pm. Si mie mi-ar place sa mai stam de vorba.[flo].Multa sanatate lui Lisandru.

 

Laura, camionul de gunoi noi l-am luat de la Winners. Arata cam asa , insa are doar un container:

http://www.amazon.com/Bruder-Toys-02661-Garbage-Truck/dp/B00005LACY/ref=sr_1_14?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1244840473&sr=8-14

Numai ca nu a fost la pretul ala, am dat doar vreo 20-25 CAD. Ii mai luasem o macara de Craciun tot de la Bruder (care au masini f. rezistente, dar preturile sunt enorme dupa parerea mea), tot de acolo si am vazut ca s-a jucat foarte mult cu ea, si, recent, la cererea lui expresa, am avut noroc sa gasesc tot acolo si camionul de gunoi. E in al noulea cer de cand a primit-o. De ziua lui nu a vrut sa manance nimic pana la 2 la pranz de bucuros si ocupat ce a fost.

Am uitat sa te felicit pentru Ioana.Am apucat sa citesc articolul din ziar,bravo ei si sa o tina tot asa! Iar fotografia e de milioane! Cu ce sa ne laudam daca nu cu minunile noastre?

 

Mihaela, asa e, ar fi bine sa se intalneasca copilasii nostri, ca prea s-au tot urmarit.Poate veniti si voi la Vancouver!Va asteptam!

 

Monicutza, da-i timp mamei tale si du-o prin locurile unde poate auzi vorbind-se romaneste...magazine, parcuri, etc...E tare bine cu ei aici, spun din prisma uneia care isi aduce parintii cam in fiecare an cate 5-6 luni, insa pe an ce trece am impresia ca le place tot mai putin. Dar vin pentru nepoti , vad ca este unica posibilitate sa fie alaturi de ei atata timp, si, desi vin amandoi mereu,le e dor de casa din ce in ce mai mult.Rabdare multa si incearca sa te pui un pic si in pozitia ei.

 

Am trimis si eu poze de la concertul de sfarsit de an al lui Julia in contul comun. Am ramas datoare cu unele cu muntii, sosesc si alea indata ce la gasesc.

 

Un weekend placut fetelor si sa ne "auzim " cu bine.

 

 

 

Roxana, mami de Julia ( 10 oct. 2003) si Luca( 31 mai 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mergand ieri pe strada si m-a izbit un miros puternic si frumos. Si in acelasi timp tare cunoscut. Asa de cunoscut ca nu stiam de unde sa-l iau. M-am tot uitat in jurul meu si nimic. Pana cand, la un moment dat am ridicat privirea si am realizat ce era! Teiul inflorit! Un parfum cum nu am mai mirosit de mult!

 

Simo petrecere frumoasa si fara ploaie!

 

Nelia scatter inseamna a imprastia.

 

Rocs am vazut pozele, ai printesica tare dragalasa! Felicitari pentru absolvire!

 

Mimitete ramasesem datoare cu un raspuns. Este foarte posibil sa fie vecini finii mei cu prietenii tai. Ei stau langa un parc cu 2 lacuri, in jurul carora, ea face jogging in fiecare dimineata, si pe care sunt rate si lebede. Tare frumos e! Luni seara o sa ma duc iar pe la ei, caci am o conferinta acolo.

 

Un week-end frumos va doresc tuturor!

 

 

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocs, sarumana pt linkul cu camionul, am vazut ca are si containere pe care le rastoarna, mama ce meserias este, tre; sa bag un Winners urgent , pun camionul in closet si-l scot exact cand pleaca mama, sa-i abat atentia lui David...sper sa mearga...

 

Maru, sper din tot sufletul ca ai mei copii sa nu-i bage in sperieti pe parintii tai, ca ei poate sunt obisnuiti cu copii cuminti, nu hyper ca David si Ioana ...

Ioana dupa cum stii e comunicativa si oricum, a mai crescut si ea, te intelegi lejer cu ea, insa cu David am emotii, ca asta vorbeste alieno-romana si e mai greu de inteles...

 

Am fost aseara la Bregovic...a fost tare fain, pacat ca nu au filmat spectacolul, sa-l dea pe ecranele alea mari din Plaza, ma mai uitam la cei care filmau sau fotografiau si vedeam in ecran ce se-ntampla pe scena...

Atmosfera incendiara, plin de romani si ex-iugoslavi, nici n-am stiut cand au trecut aproape 3 ore !

 

Biscu, ce-ai facut, a invins aseara muzica ori hockey-ul ?

 

Ritah, chiar ma intrebam cum stati cu renovarile, ai venit bunicii ? Ce face baietelul, se simte bine la day-care ?

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...