Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (146)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

intru doar in fuga sa va spun ca am reusit sa mergem la concertul lui Bragovic din Dundas Square, Toronto. am fost cu totii, desigur si am mers cu trenul pana acolo, ca sa adaugam un pic de aventura si fun si pentru copii. a fost calcare in picioare. pe Goran, l-am vazut un pic, o singura data. dar cu toate astea si bazaitu' celui mare, "cand plecam acasa", muzica a fost superba, cum o stiam. nu puteai sta locului. a fost plin de sarbi si romani (multi timisoreni). m-a impresionat cand cantau sarbii impreuna cu wedding and funeral orchestra, ca na ei stiu limba [:D].

am reusit sa vedem si cum a luat Pittsburgh cupa Stanley, ca doar era Hard Rock Cafe bar langa. dar meciul nu am reusit sa-l vedem. daca ieseam de la locurile noastre, nu mai intram.

o saptamana minunata va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencita, Anaid="red">, astazi nu, ca am examen la engleza diseara si avem o gramada de foi cu exerciti, iar in weekend a fost imposibil sa deschid cartile, nebunie mare la noi... Dar miine daca va mai intilniti, vin si eu. Mai am abia simbata examen...[:D]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

biscu si eu pe fuga. Te invidiez sincer. Atat de mult mi-am dorit sa-l revad, am fost la un concert cu el in tara si am fost transpusa.

 

Denisa ma bucur ca sunteti bine. Sa ne vedem sanatosi!

 

Nelia [pup]

 

Simopnna eu tot astept sa-mi trimiti adresa.[:D] Voiam sa-ti trimit DVD-ul.

 

merg sa fac o ciorba. Va pup.

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,ma confrunt cu o problema serioasa si am nevoie de sfaturi voastre,urgent!

 

Am gasit o doamna dispusa sa vina din Ro pentru a sta cu bebelusii mei asa ca pe 30 martie a fost sa obtina viza ca si turist.De acolo au trimis-o la analize,pasaportul ei fiind pastrat la ambasada spre obtinerea vizei.De atunci...liniste! Nu mai apare nici un pasaport nici cu viza,nici fara...Am sunat la ambasada si ne-au spus ca nu pot da relatii despre statutul vizei prin telefon si deci trebuie sa le trimitem email.Am trimis,ne-a venit confirmarea de primire si de atunci tot astept un semn.

 

S-a mai confruntat cineva cu o problema asemanantoare?Sa fie cumva sistate vizele din cauza swine flu?Ce as mai putea face ca sa aflu in ce stadiu este aplicatia noastra?Simt ca o iau razna ,nu mai pot sa dorm,am nevoie enorma de bona la copii si incertitudinea asta ma innebuneste.

[pup]

 

SIMONA,mami de doua minuni

http://good-times.webshots.com/album/569597676cGJNoo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Simona, si sora-mea a trebuit sa astepte pentru viza trei saptamini aproximativ; in ultimul moment a primit viza prin DHL si am reusit sa iau biletul

 

Carmencitaaaaaaaaaaaaa ce faci, vii, ca daca nu ma opresc la barul cu salate si nu mai ies? Nelia, ne vedem si miine cu placere

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana,la noi sunt 2 1/2 luni.Cand a luat sora ta viza?
Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Simona, si sora-mea a trebuit sa astepte pentru viza trei saptamini aproximativ; in ultimul moment a primit viza prin DHL si am reusit sa iau biletul Carmencitaaaaaaaaaaaaa ce faci, vii, ca daca nu ma opresc la barul cu salate si nu mai ies? Nelia, ne vedem si miine cu placerehttp://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
align="right" id="quote2">SIMONA,mami de doua minuni http://good-times.webshots.com/album/569597676cGJNoo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia ce mi-ai facut....[q][q][q][q][q][q]

Sf gheorghe e visul meu romanesc, am petrecut acolo cea mai linistita vacanta a mea pe plaiuri mioritice, si e locul unde m-as intoarce oricand in vacanta.....acolo la Sahalin era asa de liniste si pace, nu as mai fii plecat

eu am un fost coleg de faculta de acolo si cand am fost in vizita nu as mai fii plecat din sat

Bafta la examen

 

Burticutele ce fac?

Mqqm ma bucur ca Denisa si sotul sunt mai bine, sper ca au fost la un control la medic

Mie mi-a zis psysioterapeuta ca am o vertebra coinsata si de aia ma tot doare pe spate, in urma accidentului din iarna, acum nu stiu daca torticolisul de acum e acelas lucru, dar trew sa merg sa consul ca nu mai pot de umar, o sa cer si o radiofrafie

 

in alta oridine de idei bun venit bunicilor, sper sa petreci vacante placute cu ei, le urez acomodare usoara

Monicutza sper ca mama ta deja se simte mai bine

 

Maru ma bucur ca Andrei a reluat cu bine orele de calarie si ca si-a invins frica....Steph sambata a luat-o la galop prima data si ii era frica....s-a linistit cand a reusit sa opreasca calul si sa mearga numai la trap....dragii de ei.....[pup]calaretul

 

eu am avut peripetii cu catelul dupa ultimul mesaj, ca l-am scos afara si in tufe in fata balconului am o familie de marmote, si lulutz si-a bagat coltii intr-un pui si era tare fericit de ispracprava lui, dadea din coada nevoie mare....am crezut ca vad negru de suparare, dai baga-l la baie, scoate-i scaietii, tunde-l dezinfecteaza baia, mainile....pana seara am tras, e in punitie de atunci si nu mai prinde fara lesa nici in curte...inainte ii lasam dezlegat in curtea blocului...dar gata...s-a terminat

 

in wk am profitat si am dus copilul la plaja, tare s-a mai bucurat si balacit ieri

 

joi plecam in camping la Mont Megantic pt 3 nopti, e cam sauvage ca masina e la 3 km de locul de campare si nu exista apa potabila, sper sa avem parte de vreme buna si fara surprize si aventuri

 

am si eu o intrebare vrem sa ne luam o masina veche ceva sugesti? eu as merge pe un caravan ca-i mai spatioasa , si piesele is mai ieftine

alte sugesti? impartasiti-mi din experienta voastra

 

ma duc sa termin curatenia in closet, ca de dimineata m-am apuca si parca vad ca vine seara si tot n-am terminat

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona73, eu zic sa mai trimiti email la Ambasada.

Eventual sa ii intrebi in email daca-i ceva in neregula cu dosarul.

Iti tin pumnii sa se rezolve.

 

As mai avea cate ceva de zis, dar nu mai am timp.

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna [:D]

si la noi a ajuns mama cu ciomul ei de miercurea trecuta insa,atmosfera este superba.Sunt o doamna.nu misc nici macar un ac.nu fac nimic.ei fac absolut totul.In cateva zile pana cand si ultimul surub al colegului din garaj a ajuns pe etajera in cutiuta bine plasat[alcool]

Sambata am avut party-ul lui Robert.A fost fain de tot.Am sa pun poze.M-am simtit ca invitata la party,nu ca si gazda[:D]

Imi pare rau Monica sa aud ca ai "probleme" cu mama ta...Noi incercam sa profitam la max. unii de altii pt ca ai mei vor sta putin si nu se stie peste cat timp ne vom revedea[bang]

 

Pucku,vrem sa venim miercurea viitoare la Quebec(de ziua Qc.).Ce nesfatuiesti sa vizitam? Este faina atmosfera pe acolo de ziua Quebecului? am zambit pe sub mustati cand ai scris de cutzu-cutzu.Ma si vedeam in locul tau[:D]

 

Simona,cum ti-a iesit petrecerea?

 

bun venit tuturor bunicilor,sejur placut si fara probleme!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...