Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (146)


Recommended Posts

Khristin, eu nu eram in pozele de la ziua lui Marc. Acum, daca pe mamica Irinei o stii, la fel si pe Mikiion, singura care mai ramane in poze este cumnata lui Mikiion care este top model daca ma intrebi pe mine, si nu este insarcinata. Eu nu am aratat asa nici in visele mele cele mai frumoase, dar uite o sa pun cateva poze ca sa vedeti cat sunt de balena (am citit ce-a scris Olga despre mamicile balene, de-aia am si ales comparatia asta). Singura tinuta care mai ma "indreapta" este cea in care m-a vazut Simonna. Nu stiu sa-ti raspund la cazul cu tablourile pentru ca asta tine mai mult de vama, dar am vazut ca ti-au raspuns fetele care au avut de adus asa ceva. Am facut si eu prajtura Doniei, dar cu cranberries, mi se par cele mai apropiate de gustul visinelor. Lui Victor nu-i place, Seb, asa si asa, ma sacrific in concluzie ! Nelia, imi pare rau pentru vestile triste... Victor e iar mucios, cum zicea Denisa despre Marc, tot asa a fost toata iarna si primavara. Mai si tuseste dar inca nu a facut febra. La noi nu merge siropul ala de ceapa cu miere, la fel toate siropurile alea de plante aduse din Ro, cel putin eu nu am observat vreun efect. Asa ca ii dam inainte cu mucitul si ne rugam la DD sa nu dea cu febra (cel putin nu pana sambata). Denisa, ai intrebat totusi doctorul daca e ok sa zboare la asa scurt timp dupa ce ii pune tubuletele ? Nu stiu, zic si eu ca e mai bine sa-ti iei toate masurile de precautie. Ma duc sa incarc niste poze cu balena si trimit link. Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +25s cu [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana, ca te vad, mi-am adus aminte sa zic: multam mult pentru tot ajutorul, sa traiasca neamu matali, sa ai sanatate la cupilasi, sa te iubeasca sotiorul pana la adanci batraneturi! zic eu in numele Denisei, da e ok sa zboare dupa tuburi (am intrebat si eu aici la rugamintea Denisei, nu era ok sa zboare fara operatie, da deloc! Sanatate multa la copilasi bolnavi! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ups e cumnata mea. Dar ea e sportiva de performanta( volei0 si lucreaza aici la o sala de fitenes ca instructor. Asa ca nu va bateti cu ea nici in vis[:D] Oricum nu poate sa ramana insarcinata...poveste lunga. Se pare ca a rezolvat ceva printr-o operatie acum vreo 2 luni. Dar inca nu s-a produs nimic fericit intre timp. Daca ati fi vazut-o cum se uita cu jind la burtica mamicei lui Irina....n-ati mai invidia-o..... Asa ca ..... khristin stiam ca ai fost la 1000 de insule dar nu stiam ca au fost Florentina si Irina. Eu am fost impresionata de ce s-a schimbat Irina in iarna asta. Eu n-o mai vazusem de ceva timp( din decembrie) Si am fost uimita la sfarsitul iernii ce schimbata poate fi. Despre invitatie , din pacate, nu cred ca e posibil. Nu ca nu ne-ar place.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

InaCanada, ar merita Ioana un cadou, ne-am gandit si noi, dar ea s-a gandit mai departe si mi-a scris la scoala o compunere in care ma intreaba daca m-am gandit vreodata sa o rasplatesc financiar pt notele bune pe care le ia...si mi-a dat ea sugestii ce sa faca cu banii si mie idei de ce as recompensa-o... Ce mult te invidiez ca pleci spre zari calde...eu de cate ori deschid canalul de vreme, doar ploaie vad... Mikion, imi place diviziunea muncii la voi ! Si noi vrem sa varuim camerele copiilor vara asta, Ioana ziceaceva de Tinker Bell iar David sigur ar vrea cars combinate cu Thomas the engine. Noi vrem parchet in living, dar cred ca va mai astepta... A, era sa uit : La multi ani, Marc! Marule, eu mereu sunt restanta, asa ca citesc cate un capitol si raspund cam la fiecare in parte...sin ultimele 2 saptamani am avut o gramada de evenimente, de aceea sunt guraliva. Khristin, eu am adus acum 2 ani o icoana veche de 100de ani, fara valoare artistica, doar sentimentala, si m-am dus la Directia de patrimoniu cu icoana, 2 foto de ale ei, am platit o taxa si mi-au dat un document stampilat. La vama nu m-a intrebat nimeni nik, dar eu eram pregatita in caz de ceva probleme. Pucku, multa sanatate tie si lui Steph! Mai, da multi bolnaviori pe aici, le dorim multa sanatate... Noi plecam la tuns, au ramas Mama si cu David, la el m-am gandit la un mohak, ceva, sa-l facem mai baietel, ca are inca fata de bebelus. Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm, sper ca ai ajuns cu D. la un medic, ca nu-mi place ce zici tu acolo. Macar sa fiti linistiti ca totul e bine! Eu am crezut ca a fost tot ceva usor, dar nu-i de gluma. Da un semn si zi ca-i bine! Febra lui Radu e tot acolo, Advil la sase ore, coboara la 100 si urca inapoi la 102 in citeva ore. Tuseste nu-s cum din git, ca parca asa nu l-am mai auzit, nu expectoreaza, nu e tuse seaca, nu e aia de la laringita... Nu-s cum sa zic, parca are ecou... Evident ca azi au dat testele la mate si engleza, dar recupereaza el, doar n-o sa-l lase repetent! Chiar am vb. cu prietena mea care-i farmacista, mi-a ridicat si ea din umeri, da-i advil si tine-l acasa. Mai am o prietena care lucreaza intr-un CLSC, cred c-o chem sa-l asculte la plamini. De mult n-a mai fost asa, mai stam miine si, daca tot asa febra are, ma duc cu el la CLSC si mint ca o are de saptamina trecuta. Khristin si Mikiion, culmea e ca eu imi aduc aminte de Irina, adica stiu ca era acolo finuta lui Khristin si mi-aduc aminte ca era un copilas tare dragalash! Donia, sarmina de avertisment, ma cam baga in ceata farenhaizii, in genere ii transform pe Net in celsiusi, da pe 102 ala cu 9 n-am mai simtit nevoia, era clar ca nu-i de joaca... Parca nu mai are obrajii asa rosii, inca nu i-a iesit nimic prin alte parti de corp! Ajung la concluzia ca nu-i 5e maladie. Pucku, mie mi-au dat astia o carte de-i zice Mieux vivre avec votre enfant si acolo zic ei ca exista risc de 1 pe 10 de ceva probleme cu bebelul daca mamica e in contact cu 5e maladie. Asigura-te intii ca aia are Steph, n-re rost sa panichezi ca nici atit nu-i faci bine la bebe. Rox, yap, despre ea e vorba, aia mica are 5 luni deja :) Si, cind am vazut-o simbata, era toata un ghemotoc de flu-flu-uri roz... super-cuminte, de altfel. Katiuska, bine ai venit, felicitari pentru burtica. Trec pe la Maple Sirup, sa te punem pe lista :) Bon, auziti la copilul meu, care se tine cu miinile de piept si zice: Sint ametit aici, asa... Incearca el sa descrie ceva feeling... Acum imi dau seama ca bucurie mai mare decit sa ai copilul sanatos nu este... Sanatate, inca o data, bolnaviorilor, care par mai multi decit azi dimineata.... Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf cati bonaviori. Multa sanatate!!! Katyuscha bine ai venit.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, cum ziceam ca ma temeam de gafa, si uite ca n-am scapat [bang]...dar m-a indus in eroare mesajul lui mikiion care spunea de Irina si Victor, si nu stiu de ce am dedus ca personajele din poze tre' sa fie musai mamicile lor [alcool]. Sorry [flo] Mikiion, sa-i spui cumnatei ca am laudat-o pe aici [8D] Pucku, sa stii ca 5eme maladie e acelasi lucru cu the 5th disease care a avut-o Yasmine acum vreo cateva saptamani. Este foarte foarte periculoasa pt. gravidutze. Acum nu vreau sa te sperii, asigura-te tu ca despre asta e vorba. Eu de ex. i-am scris o nota profei fiemii, desi am tinut-o acasa pe perioada respectiva, sa o informez, pt. ca stiu ca in politica tuturor districtelor scolare orice gravida trebuie sa fie mutata temporar in alta locatie daca exista vreun caz din asta. Noi ajugem in QC la sfarsitul lunii, ne-ar placea sa ne cunoastem. [:)] Simona, ai mare dreptate cu sanatatea, sa vezi cum e sa o iei iar de la capat cu tura a doua [:I], eu uneori marturisesc ca ma lasa nervii la febre, urticarii si alte placeri din astea [bang] Katyiusha, bine ai venit la sezatoare [flo] Denisa, va tin pumnii pt. joi [flo]. Stiu de la ceilalti finuti ai mei ca dureaza foarte putin interventia si nu exista efecte secundare. Donia, si cand ziceai ca-ncepi??? [:D] Multumesc fetelor pt. informatiile cu picturile, o sa transmit mai departe [flo] Ce vreme afara ... [bang] Cristina Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara![flo] Dana, eu ajung acasa pe la 6, asa ca ultima masa e in tren unde maninc un mar[:D].Glumesc, desigur. Acasa maninc pe la 6 fructe cu iaurt sau cereale (fara zahar) cu iaurt. Ceaiul pe care-l beau e ceai verde, sau de tei, sau d emusetel, ce am si eu la indemina, nimic special. Cine intreba de Advilul cel vestit al Simonnei: Children's Advil Cold, asa-i zice, e o cutie galbena. Si merge, scade febra! Ce-mi place e ca se administreaza la 8 ore, nu la 4, ca Tempra. Azi Alice a mers la scoala, a dat test la mate in pauza de prinz (deci n-a mincat) ca vineri a avut "neinspiratia" sa fie bolnava[bang] Nu cred c-a facut mare lucru! Asta e, coronita s-a dus pe apa simbetei![:D] Ideea e ca n-ai voie sa fii bolnav. [bang] N-aveti idee cum astept sa se termine scoala! Dau chef, parol! Va uram sanatate la toata lumea! Simbata viitoare mergem si noi la 1000 de insule, cu vaporasul! Abia astept! Daca nu ninge pina atunci, bineinteles![:D] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...