Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (146)


Recommended Posts

Simi, mai spune odata cu scoala [:D], noi tocmai am avut o seara cu nabadai de discutii cu ta-su (descoperind ca plodu<nu si-a facut tema la pian pentru miercuri si miine are meci la soccer, deci nu mai are cind s-o faca); apropo de fotbal, eu l-am inscris sa aiba o activitate sportiva pentru vara si au un antrenor ce vrea sa scoata campioana americii din ei [bang]; de fapt venisem sa ma laud [:D] (cioara cu puiu:)), am primit azi invitatie de la scoala la festivitatea de sfirsit de an scolar in care scrie ca Tudor va fi premiat; habar n-am la ce, la matematica nu cred ca mai e cazul, dar si la politete daca ia diploma [:D] tot is fericita, tinind cont ca este evaluat intre copii "normali"; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vai cati bolnaviori!! sanatate la toti !! ce, ce, ce???...toata lumea merge la 1000 de insule?? ati pus de-o-ntalnire secreta ? [:D] katyuscha , bine ai venit ! povesteste-ne de la Vancouver. le cunosti pe fetele noastre Daiopri si rocs? mikiion, LMA pt Marc! simonna, vreau sa vad si eu maretie de Zarzara...in septembrie e sorocu'? denisa, tinem pumnii la interventie. nelia, mi-a placut enorm pe Mt St Hilaire...am urcat pana-n varf! sper sa mergem si noi vara asta...plus ca zona e super, case , terenuri... parca aveam mai multe de zis, dar ma incearca un memory loss...ceva de groaza..[:D] Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va rog spuneti-mi si mie ce as putea lua de durere de cap ca am niste migrene de nu stiu pe unde sa o apuc.iau tylenol dar degeaba ca nu ma ajuta nu mai stiu ce sa fac ca ma culc cu durere de cap si ma trezesc lafel cu durere de cap.si ma dor ochii rau iam zis la doktor si azis ca e de la sarcina ok dar in halul asta sa te doara nu exagerez cand va zic ca e extrem de dureros.pls daca stiti ceva remedii ziceti-mi si mie multumesc[flo] Mami de baietel dulce ANDREI 2 ANI SI 9 LUNI (26.09.2006) [gravi]17+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai apucat si eu sa citesc pe sarite... Ktrinelu, sa vezi pe Sutton ce frumos este![olala] Si in jurul lui la fel. Pe unde ai urcat pe St Hilaire, prin parcul national, acolo unde se plateste? Ca noi nu am urcat pe acolo, ci pe o alta poteca... pe unde cica nu e voie, dar noua ne place pe acolo ca seamana mai bine cu un munte. Te intreb pentru ca linga acea poteca exista o casa de piatra, pe care miine o cumpar daca e de vinzare. Este cea mai deosebita casa pe care am vazut-o pina acum pe aici! Daca nu ninge, cum bine spunea Simi, atunci in weekend mergem la Sutton, urcam, dormim la refugiu si coborim a doua zi. Dar eu astept muntii adevarati, expeditiile adevarate... Gata, au terminat cu gravideala, au mai crescut copiii, abia asteptam sa ne reluam rucsacii in spate si sa plecam. Tudora merge n-ai treaba, ea, care in oras se smiorcaie pentru fiecare metru pe care il face, pe dealurile facute pina acum a mers fara nici un moft si fara sa o caram deloc. In schimb, ciufutica e sportiva mare, care vrea la plaja, nu sa urce si sa tot urce... dar o dam noi pe brazda si pe ea. Bineinteles ca vom merge si pe la plaja pe undeva... daca va binevoi sa vina vara si aici cindva, cumva...[bang] Aseara, in loc sa pun mina sa invat si sa fac teme, am fost cu Octav pe munti, pe tarmuri de oceane si mari... cu Google Earth. Nu stiu daca voi va plimbati, dar noi stam foarte mult timp plecati![:D] E una din distractiile noastre preferate, sa calatorim virtual... sa vedem cum s-ar putea ajunge acolo unde ne-a placut ce am vazut (multe locuri au poze... superbe!!!) Am vazut si aici niste locuri de invidiat, cu niste peisaje care te lasa fara aer pur si simplu![olala] Lisandru are in continuare febra, 39 avea cind am venit de la curs, acum mi-a adormit in brate si parca i-a mai scazut. Eu si fetele sintem mai bine... dar pe mine incepe sa ma doara capul si mi-e frica unde poate ajunge durerea de cap, asa ca am luat Advil. Dar daca durerea creste, de data asta ma duc direct la urgente cu ea, nu mai stau, ca ultima data m-am speriat, a fost cumplit![bang] Si la Tudora la gradinita sint copiii care au streptococ, sper sa nu fie asta la Lisandru. Noi avem cam ce spune Simona, adica o tuse asa cu ecou, de undeva din plamini si o stare generala destul de proasta. Sanatate multa la toti bolnaviorii![pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui khristin
Diana, cum ziceam ca ma temeam de gafa, si uite ca n-am scapat [bang]...dar m-a indus in eroare mesajul lui mikiion care spunea de Irina si Victor, si nu stiu de ce am dedus ca personajele din poze tre' sa fie musai mamicile lor [alcool]. Sorry [flo] Mikiion, sa-i spui cumnatei ca am laudat-o pe aici [8D] Pucku, sa stii ca 5eme maladie e acelasi lucru cu the 5th disease care a avut-o Yasmine acum vreo cateva saptamani. Este foarte foarte periculoasa pt. gravidutze. Acum nu vreau sa te sperii, asigura-te tu ca despre asta e vorba. Eu de ex. i-am scris o nota profei fiemii, desi am tinut-o acasa pe perioada respectiva, sa o informez, pt. ca stiu ca in politica tuturor districtelor scolare orice gravida trebuie sa fie mutata temporar in alta locatie daca exista vreun caz din asta. Noi ajugem in QC la sfarsitul lunii, ne-ar placea sa ne cunoastem. [:)] Cristina Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony
No problem, n-am de ce sa ma supar, eu chiar m-am amuzat, o fi vreun semn ca o sa ajung la forma aia dupa bebe2 ?! Din pacate eu nu am putut sa ma bucur de aniversarile prietenilor lui Victor decat din poze si ce a mai filmat sotul, dat fiind programul meu de lucru in weekend. Stiu ca in mod normal mama ar trebui sa fie acolo dar la noi mai mult a fost tatal. Deocamdata Victor nu a simtit lipsa mea pentru ca am compensat in alte moduri, dar cand va creste ... sunt inca in cautare de solutii. Mikiion, bafta cumnatei la bebe, cu asa copii frumosi la ziua lui Marc, sigur o sa fie bine si pentru ea ! Pucku, Simonna, pentru 5th disease, si eu am trecut prin frica asta ca m-au anuntat de la gradi a lui V acum ceva timp cum ca ar avea cazuri, si mi-au zis sa-mi sun medicul. L-am sunat, s-a uitat in dosarul meu si mi-a spus ca am anticorpi pentru boala asta deci e ok. Analiza mi-a fost facuta atunci la inceput cand mi-au luat 2 l de sange de-am lesinat pe acolo, dar uite totusi ca nu degeaba. Maru, ma faci sa [:I]. Se apropie sfarsitul anului scolar, felicitari tuturor performerilor ! Pana si Victor are party de sfarsit de an, joi pe 11, cica musai sa vina la gradi. Asta daca nu-l loveste vreo boala ca tare urat mai tuseste. Ma duc sa mai strang de prin casa, azi am stat numai dupa V si m-am odihnit. Pai parca de-aia sunt zilele libere, nu ? Maine o iau de la coada. Pe curand, Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +26s cu [am]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa daca mai treci pe aici. Ce insemna running nose .( adica nas care curge?) si de ce ii pui tubulete pentru asta? Si noi suntem in asteptare de operatie dar noi avem vreo 8 otite la activ.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi in gasca cu febra si tuse seaca. Tudor a stat azi acasa si sta si maine. Sanatate la toti bolnaviorii.[pup] Pucku si mie mi-a spus cand am fost gravida cu Petra sa anunt medicul ca au caz de boala asta si mi-a spus ca e periculoasa in primul trimestru asa ca intreaba medicul ce sa faci. Stai acasa toata sarcina? Nelia noi ne uitam dupa cabana in zona dintre Magog si Megantic, sper sa apucam sa ne cataram pe ceva munit vara asta. Am fost inainte de a se naste Tudor in Gaspe pe Chic Choc, e frumos, dar nu imi place genul de turism care se face aici, dupa ce ca pana ajungi in gol nu poti sa faci un pas de la poteca, ajungi sus si e un fel de podet care te plimba deasupra jnepenisului la cateva puncte de facut poze si gata jos. Sa vedem in est cum va fi. [url="http://picasaweb.google.com/smt934"][bonjovi]si[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...