Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (146)


Recommended Posts

mikiion, eu tot zic, directoarea de la biblioteca e tot timpul pe la noi, e pe statele noastre de plata (ca sefa noastra e chairul educatiei) si as putea deschide gura si intinde mana cu un resume Tu baga engleza la greu, si iti zic eu ca ai sa ai sanse mari ! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Ce soare, ca eu m-am uitat acum si ploua in weekend![q] Si noi voiam sa iesim din nou... Donia, cum a fost la servici? Laura, ce i-ai facut Ioanei de e atit de motivata sa invete si sa ia note atit de bune? Ca la noi e jale, desi stam mai bine ca acum citeva luni. Cu motivatul vreau sa spun, ca asa, la note sta si ea binisor, cica are A pe linie la matematica in aceasta etapa si a primit diploma de cea mai tare en math din clasa. Si mai are o diploma la imaginatie si inca una la aptitudini sociale sau ceva de genul asta. Dar astea-s asa, sa-i stimuleze, ca nu au nici o valoare oficiala, sint pentru ei in clasa, dar ea e mindra rau! Mai mult ca are trei diplome si iubitul de Roy are doar doua, desi e cel mai bun din clasa.[:D] E fidea fata mea, tot pe asta-l place! Mikiion, mie imi place sa invat engleza, mi se pare atit de altfel decit franceza si romana, parca imi pune ordine in idei nu stiu cum sa ma exprim... este foarte logica. Si eu am de gind sa merg mai departe cu engleza si voi fi mai stimulata sa o fac dupa ce vad pozele lui Rocs cu muntii![olala] Ah, Simi, am incercat si eu nemincatul dupa ora 6![bang] Nu pot, mi-e foameeee... dar banuiesc ca tu te culci la 10-11, nu? Ca eu ma culc numai la 2, si daca pina la 11 rezista, pe la 12 mi se face o foameee... de fapt, eu atunci maninc prinzul, linistita si nebatuta de nimeni la cap. De asta-s grasa![q] Daisy, ce-mi place nick-ul tau! Cum sa ninga? Ma bucur ca apari si tu, chiar si la doua saptamini, tot e bine, ca uite, ne mai consolam si noi: la altii ninge, mey![:D] Ni se pare deodata chiar cald aici! Brrrr! Rocs, multumim ca ne dai vesti! Sa stii ca m-am mai gindit de vreo citeva ori la tine, la voi... de fapt, de fiecare data cind e frig si ploua si nu e soare ma gindesc la tine: ia, uite, ei cum au plecat!?![:D] Sa nu ne uiti cu pozele, da? Ma bucur ca totul e bine la voi si ca v-ati facut mari si, sint sigura, frumosi si destepti![pup] Mai intra cind ai timp si mai da-ne vesti! Eu nu mai stiu, am vreun numar de telefon de la tine!?! Mi-ar placea sa mai si vorbim cind apucam... Parintii tai ce fac? Transmite-le toate cele bune din partea mea![flo] In legatura cu spusul sau nespusul la prima ecografie sexul copilului... dupa ce am trimis aseara mesajul am cautat printre materiale si, intr-adevar, in Vancouver, datorita faptului ca sint multi indieni si alte natii cu culturi asemanatoare (cum ar fi cei din religia sikh) si multi asiatici, ca si astia au o problema cu fetele, toti vor baieti dom'le, ca e mai buni... s-a ajuns sa avorteze ca la ei acasa daca nu e ceea ce vor. Si este considerata una dintre problemele sociale grave acest Sex-selective abortion and female infanticide sau gendercide in general, mai ales in acea parte a Canadei. In Vancouver cel putin, proportia intre fete si baieti la nastere este si asa de 1 la 3 parca, daca se mai si elimina fetusii de gen feminin pe motivul ca ei vor baiat... femeia va fi minune a naturii ocrotita prin lege in citiva zeci de ani.[:D] Da' eu am si baiet si fete, asa ca tot m-as muta acolo, mai ales ca uite, ca sint si acolo probleme sociale girla. Oricum, m-a uns pe suflet asa un pic, ca n-am ajuns eu pina acolo, cind am aflat ca cele mai multe oferte de posturi in social work din Canada sint in BC, in special in Vancouver in imprejurimi![:D] Gata, ma duc sa fac lucruri, cum a spus Simonna si mi-a placut mult.[:)] Cum ar fi sa gatesc si eu ceva omeneste, ca nici nu stiu ce au mincat ai mei in ultima vreme, sa fac ordine, sa pun hainele spalate macar la loc in dulapuri, ca imi este aproape imposibil sa ma gindesc ca as putea sa le si calc sau macar impaturesc. Si sa scot plodutul asta mic si bolnavior cind se trezeste pe-afara, ca nu l-am mai scos dimineata, doar cind ma duc dupa ploadele mari ce mai ia si el aer.[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Denisa![pup] Ma gindesc la voi, sa fie bine![flo] Daiopri, sa ne mai scrii cum esti. Si la tine ma gindesc mereu![pup] Marule, tare draga imi esti tu mie! Am citit cu lacrimi in ochi milionul de cuvinte![flo] Si inca o data anunturile, pe care le primisem si eu, si am vazut filmuletul ala haios, pe care il avem si noi si il tot punem cind vreau sa detensionez atmosfera din casa, merge de minune![:D] Citeodata e atit de tensionata ca ar merge si niste fructe, da' de unde!?![:)] Ce a patit Andrei cu calul, asta am patit si eu cind mergeam la calarie in Bucuresti. Exact la fel, calul a inteles ca eu vreau mai repede, nu am stiut sa-l strunesc si a luat-o la galop... prin padure, cu parul in vint... care s-a agatat de o craca, ca era lung si nu aveam nimic pe cap... am fost incercata de doua sentimente: unul de frica groaznica si altul de placere... ce placere, extaz! A fost pentru prima si ultima oara cind am mers cu un cal in galop! Pina la urma a invins ultimul sentiment, asta mi-a ramas in amintiri, frica a disparut. Abia astept sa ducem si noi fetele in vara asta la calarie, ca asa ne-am propus. Agata nu vrea nici o tabara, a zis ca daca nu-i Romania, nu-i nimic! Vrea doar sa stea si atit... Si nu-i vom lua, pastram banii pentru drumetii si cele citeva activitati pe care le-a cerut si le va face. Adica patinaj, iubirea ei! Si calarie! Mai vrea si soccer sau macar tenis... intr-o zi ma innebunise ca ea vrea la scrima... Si cind ma gindesc ca doar atitea vrea cind vrea sa stea si atit, da' cind n-o mai vrea!?![:D][bang]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Apar si eu sa spun ca am supravietuit! [:D] Si ca intr-o oarecare masura a fost mai usor decat credeam, si ca botezul asta al focului cu 12 ore dintr-o rasuflare n-a fost chiar rau... macar la sfarsitul zilei stiam pe unde se afla usa pentru iesirea din spital [:D] Oricum azi ma simt tare obosita, sunt multe de absorbit, insa acum stiu ca n-o sa fie imposibil. Colegele par foarte faine, sefele la fel... mai merg pe acolo! [:D] Multumesc mult pentru incurajari si urari, mi-au ridicat moralul! [flo] Denisa, succes cu tubuletele, am inteles ca e tare usoara interventia, insa stiu ca oricine si-ar face griji [pup] rocs, felicitari pentru graduation, ce-am mai plans eu cand a fost vremea... inca si acum ma emotionez de cate ori aud de graduation la gradi si imi dau lacrimile cand aud muzica pe care au facut montajul cu pozele! Tine-te tare! [:D] nelia, ce gatesti? Ca tot mereu sunt in pana de idei. Azi fac ardei umpluti, sunt curatati ardeii de 2 zile, dar de abia acum le vine randul... Ana, felicitari lui Tudor pentru premiu! Nu te necaji, eu cred ca si colaborarea in echipa se invata, nu cred ca e doar problema lui Tudor. Mai iesim o tura la parc, revin mai tarziu sa-mi mai hodinesc oasele.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, ma bucur ca a fost bine! Astazi fac supa crema de conopida si spanac cu oua si cu mamaliguta, pentru miine peste cu orez si legume, plus supa de astazi. Si as mai fi vrut sa fac Albinita sau macar o tarta cu fructe, dar nu cred ca rezist pina acolo in bucatarie.[:D] Ieri am avut gulas de pui cu galuste de cartofi si ciorba de perisoare care a iesit buna rau de data asta si s-a mincat in trei zile. Am mai avut un piure de cartofi cu snitele de vitel si cu salata... Si mai am in plan niste pastai simple, cu usturoi si marar si cam atit saptamina asta. Ca mai am si doua pizze in frigider si rulouri de primavara, cind ne arde si nu e nimic gatit, ne mai ostoim foamea si cu din astea. Ardei umpluti... yamiam, astia si cu puiul cu smintina sint preferatele Agatei... dintre preferate, ca ei ii plac multeee feluri de mincare.[:D] Tot cu Lisandru in brate stau si cum prea multe nu pot sa fac decit sa ma uit pe ici pe colo pe net, uite ca tot pe aici sint.. desi m-am apucat de toate. Sigur are iar otita, ca prea plinge si e mofturos nevoie mare![q]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia intradevar stau intr-o zona cu multi indieni si sotul aseara mia zis aceeasi chestie ca cica indienii vor sa aiba numai baieti ca sa nu isi piarda numele ca cica daca au fata fac avort.mama lor de indieni.dar daca ma duk in alta zona sa fac eco?dar daca nu reusesc sa imi zica cred ca am sa renunt sa mai intreb.asta e [q] eu abia m-am trezit si direct la calc am venit sa vad ce ati amai descutat[:D]ce mai barfiti[:D]ma duc sa mananca ca imi cere asta mik mankare[olala] v-am[pup][pup]pe mai tarziu[flo] Mami de baietel dulce ANDREI 2 ANI SI 9 LUNI (26.09.2006) [gravi]17+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...