Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie la Agentia de turism RO-TOUR!!!


Recommended Posts

Martia trecuta, m-a sunat o ruda din Spania sa-mi spuna ca mi-a trimis un pachet prin intermediul acestei firme: RO-TOUR!!! si ca acel colet, conform spuselor celor de la agentia din orasul respectiv, urma sa ajunga vineri. Toate ok...mi-a dat chiar si un numar de telefon pentru ca, in decursul zilei de vineri sa iau legatura cu cei de la agentie din romania etc... A sosit si "ziua sosirii"...dar, in urma unui telefon (dat tot de mine... pentru ca nimeni de la agentie nu s-a sinchisit sa ma anunte in jurul carei ore sa ma prezint la locul de intalnire)...am aflat ca autocarul intrase in Romania joi spre vineri dimineata (la ora 3) si ca abia ce urmau sa mearga la depozit sa clasifice pachetele pentru destinatiile aferente... Asta se intampla undeva in jurul orelor 13.00... De asemenea, la telefon mi s-a mai spus ca pachetul e posibil sa nu ajunga vineri deoarece au multe colete de livrat in tara (agentia e din Constanta) si daca pachetul nu ajunge pana in ora 20.00, camioanele trag pe dreapta si in weekend ei nu au program. Ok... am inteles si chestia asta (desi mi s-a parut aberanta...) dar...na! poilitica firmei- mi-am spus... Azi, luni, s-a facut ora 13.00 si, bineinteles nici un telefon din partea celor de la agentie. Am sunat sa vad care e treaba (nu mai spun ca astazi ar fi trebuit sa fiu plecata din localitate, cu treburi...)... La numarul pe care am sunat (si vineri) si singurul pe care il aveam, de altfel, mi-a raspuns, de aceasta data, un d...omn care m-a rugat sa revin in jumatate de ora, timp in care se interesa... Bine, frateeee!!! tot eu, pe banii mei, sa revin!!! Ok...am facut-o si pe asta...doar ca, SURPRIZa, dupa 45 de minute...telefonul suna in gol!!! Nimeni nu-mi mai raspundea... Irirtata la maximum, am intrat pe net am gasit adresa site-ului lor si am sunat la sediul central. Unde am vorbit cu o domnisoara sau doamna, ma rog, care nu avea cum sa ma ajute deoarece se ocupa doar cu rezervarile la biletele de avion. Dar a fost draguta sa ma indrume catre alta colega, un alt nr. de telefon etc... Eeei...colega respectiva nu raspundea pe mobil, iar fix-ul, "colega" avea "amabilitatea" sa-i ridice receptorul si sa-l inchida (i-am auzit vocea...)... Ma rog...poate era ocupata, nu contest... Intr-un tarziu a raspuns barbatul, care imi daduse pauza de "juma"' de ora...si mi-a spus, foarte calm, ca nu exista nici un colet din Spania, nici un colet pe numele respectiv si ca nu are cum sa ma ajute... Am crezut ca nu-i adevarat... Am sunat in Spania, sa-i intreb pe respectivii daca nu e o gluma... Nope!!! Bietii oameni au si chitanta, tot...cum ca marti au expediat coletul. Am mai incercat un telefon la "colega" si cu noroc: mi-a raspuns. I-am spus problema pe care o intampinam...la care ea spune ca s-a uitat pe lista si intr-adevar nu era nici un pachet din Spania...I-am spus ca nu e posibil asa ceva... dar ea tot insista sa inteleg problema (de parca eram idioata si nu eu aveam o problema ci ea...) si ca nu vede cum sa rezolve... I-am spus ca persoanele din Spania sunt serioase, nu prizeaza nimic, nu isi injecteaza nimic si sunt perfect lucide, constientizeaza faptele pe care le fac... plus ca au si chitanta... Deh..."colega" tot o tragea cu faza ca eu nu inteleg cum sta treaba etc...Nu stiu cum de mi-am pastrat calmul...pana la urma mi-a spus ca are sa investigheze ce s-a intamplat si ca ma suna... Si a facut-o...dupa vreo doua ore (cred...nu mai retin...) m-a sunat sa-mi spuna ca, de fapt, pachetul a ajuns in R0mania dar soferul a uitat sa-l dea jos din autocar si, uite asa, a plecat inapoi in Spania...Dar, bucurati-va!!! caci azi pleaca din nou spre Romania!!! Inspirata de moment...i-am spus sa vb cu cei din Spania sa nu-l mai trimita, sa-l lase sa fie ridicat de expeditori...dar, chipurile, autocarul plecase deja... DAR!!! Joi, pot sa ma bucur de pe acum, ca voi intra in posesia pachetului... Mey..."in concluzie"...deci a aexistat un pachet in Romania (nu cum insistatu ei ca nu ar fi fost...)... Am intrat iar pe site-ul lor pentru a le face o reclamatie... deh...sunt fraieri sa aiba acest "acces"?! Am incercat sa vb cu un director...bineinteles ca nu era in birou... Nu stiu... m-ma gandit la protectia consumatorului...dar agentia e in Constanta... Nu stiu...initial am spus sa o las balta... dar NU!!! M-am saturat de nesimtirea din tara asta... de ignoranta... Nu voi face eu mare dreptate acu'... dar macar sa trag un semnal de alarma vis-a-vis de aceasta agentie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...