Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *61* Cu un licurici in suflete


Recommended Posts

Salutare.

 

Eu sunt obosita, am adormit aseara la 1.30 ca a fost o furtuuuna cu fulgere si tunete... Si nu de teama, cum ma intreba sotul la tel de dimi, ci de presiune atmosferica cred...

 

Laura, ma bucur ca sunteti mai bine, sa ne spui cum e la inot! Daca ii place.

 

V-am spus ca suntem singuri? Adica noi 4... [q] Pana maine. Azi inot iar, intensiv saptamana asta, ca pleaca mai repede Cristina si sa apuce si ea cat mai multe lectii! Deja inoata bine pe sub apa! Iese sa respire... Stefan insa mai mult se joaca, nu ia in serios inotul, cum as vrea eu... dar e normal cum vede el lucrurile, numai ca va dura mai mult pana va ajunge sa faca ce face Cristina de 3 ore doar!!! Si nu ma gandesc la bani, as fi vrut sa fie ca la schi! Repede si bine!

 

Va pup, o zi super sa aveti!

 

Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]id="green">

-------------------------------------------------------------------------

"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, mamici! Vin si eu cu cafea multa, pe alese, neagra, cu sau fara lapte, dulce...

Nina, unde esti? Imi lipsesc randurile tale [pup]. Ce face Cristinica. [flo]

andyp [flo], sanatate multa lui Andi. Cum se mai simte? Ce face Alexia? [pup]

katty[pup] si Cristina 22 [pup] ce sunt aia bukagami si gormiti? Am intrebat nepotelul ce sa-i aduc cand mergem acasa si mi-a zis bukagami. M-a bagat in ceata. Aici nu am gasit nimic de genul asta. Probabil ca nici nu stiu ce sa caut [:I] Unde gasesc in Ro asa ceva? [flo]

Nico [pup],va mai chinuie maselutele? Are timp Stefan sa invete si sa inoate bine. [flo]

sanzi [flo], La multi ani fericiti! [pup] pentru ziua de ieri. Sa aveti un concediu cat mai placut in continuare.

CristinaC [pup], v-ati mutat?

dodo [pup], ce fac copilasii?

Khristin ati terminat scoala sau mai aveti? [flo]

 

Noi am avut activitate intensa in ultima perioada. Scos masina in afara Ucrainei, zugravit bucataria si curatenia aferenta, testari la greu la scoala, referate, prezentarea Romaniei...

Prezentarea a fost o reusita, zic eu [:I], care sunt vesnic nemultumita. Copiii au cascat gura la propriu la imaginile cu tara noastra (avem tara superba [:I]), iar intrebarile despre tara noastra au fost dementiale [:-)))]. Am avut intrebari de la cat de veche e Romania pana la "Toti romanii se ingroapa in cimitire vesele?" [:-)))]. Vulcanii noroiosi au fost foarte apreciati si am fost intrebata daca noroiul de acolo e bun pentru spa [:D]. Sara a facut furori cu un costum po****r de morosanca. Opincile au fost studiate de baieti foarte intens, iar camasa de fete. Traista a fost scotocita de toata lumea. Profesoarele nu mai conteneau cu intrebarile. A fost frumos si interesant si pentru mine.

Si uite asa s-a terminat si clasa I si pentru noi. Azi este ultima zi. Program scurt, doar pana la 11.30.

Asa ca am profitat de timpul liber si am intrat sa va citesc, pupicesc si sa va scriu doua randuri (care numai doua nu sunt...). Am sa ma intorc la facut bagaje. Plecam si noi acasa in Romania. Asa ca nu stiu cand voi mai intra pe DC.

Eu va doresc vacanta placuta, concedii superbe si multa sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina-drum bun si sedere placuta!!

Nu veniti de tot, asa e?

Felicitari Sarei!!

 

Bakuganii sunt niste personaje din desene, iar jucaria este de fapt o bilutza magnetica[alcool]Gormiti e iarasi ceva personaj.Nasol si asta[:D]Katty, heeelp....

 

Sanzi-sa ii porti sanatoasa!! Ce dor mi-e si mie sa-mi bag nasu' printre bijuterii!!!

 

Nico-a trecut vremea rea?

 

Katty-unde esti?

 

Lauraaa...

 

Andrei este acum la un curs de creatie cu materiale ecologice.Maica-mea l-a dus si zice ca ii place copilului.Sunt curioasa si eu de aprecierile lui Andrei.[:D]

 

O zi buna, dragelor!

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata." id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici, prin zona...sunt, Cristina22, mercic de intrebare!!

Neata!

Sunt happy, ca azi il iau pe Andrei de la mama si vine acasa, tare dor mi-a fost de el...

Cristina (devo), bakuganii sunt niste bile, care se vand insotite de niste cartele magnetice, atunci cand pui bila pe carton se desface...Pe carton sunt inscrise puterile bakuganilor si din ce clasa de putere provin, daca sunt de aer, de foc, etc...Exista si lansatoare de bakugani si piste bakugani, cred ca pe un site de jucarii te poti edifica mai bine! [alcool]

Gormitii sunt tot niste mici monstruleti, unii buni, altii rai, care se vand separat, fiecare cu cartonul lui, unde scrie tot asa numele, ce putere are si ce abilitati, scopul e sa se faca colectie, schimb! exista tot niste castele de gormiti si alte accesorii...[alcool]

 

Nicoleta, felicitari Cristinei pentru inot, e si mai mare, o sa vina cu timpul si la Stefan abilitatea de a inota...eu nu mai zic nimic in privinta asta dupa experienta de anul trecut cand l-am dus pe Andrei la bazin la Floreasca si 2 ore s-a chinuit antrenorul doar sa-l bage in bazin!!![q]

 

Cristina22, ce frumos cu atelierul de creatie din materiale ecologice, suna foarte interesant! sa ne zici cum a fost si ce-au facut acolo!

 

Sinzi, sa porti sanatoasa cadoutele biju!

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katty-tu chiar le stii cu bakuganii si gormiti...[:D]

Andrei ce zice? Ii place fara voi?

 

Am vorbit cu Andrei-ul meu la telefon, cum a iesit de la curs.Era foarte entuziasmat.Si-a facut un arici, pe care i l-a dat acasa.Mi-a zis la telefon ca "in realitate e un arici, dar nu e real"[:D]

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata." id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de lamuriri [flo]. Ii gasesc de cumparat in magazin sau doar de comandat de pe Internet?

cristina22 [pup], interesant cursul. Are loc pe toata durata vacantei? Cum mai stati cu bubitele? Oricum Andreiul tau a avut o "varianta" usoara. Sara mea a trecut printr-o "varianta" de cosmar ce a dura undeva spre doua luni. Nici nu vreau sa-mi amintesc.

Nu venim de tot, venim doar doua saptamani.

katty, ce bine ca aveti bunici asa aproape [pup].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina (dev), se gasesc de cumparat si in hipermarketuri si in piata (bakugani, nu stiu si de gormiti), si de comandat de pe net! Logic ca in piata si in Europa sunt la jumatate de pret! Editez, ca e mai corect sa zic ca am vazut si gormiti si bakugani in hipermarketuri, iar in piata numai bakugani...

Poate ne pui si noua pozici din ziua prezentarii Romaniei, s-o vedem pe Sara moroshanca!!![:D]

 

 

Cristina22, lui Andrei ii place fara noi, ii place la buni, normal ca mama (e singura bunica, nu mai are si altii, ceilalti 3 nu mai sunt) il rasfata, e foarte vesel tot timpul, mai putin cand se apropie sa-l luam acasa si deja i se face dor si e nerabdator!!! Asteptam sa vedem ariciul lui Andrei![:D]

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

De mult nu mi-am mai adus si eu aportul la subiect, timpul asta nu sade in loc. Am mai citit din cand in cand si m-am pus la curent cu noutatile ca sa nu fiu chiar pe langa subiect.

Sanzi id="red">l-am vazut pe David in recitalul lui la pian, a cantat foarte frumos, il dati mai departe la muzica? Pe Ana am inscris-o in clasa I a la Liceul de Arta la muzica. A fost in cea mai mare parte alegerea ei,nu am influentat-o deloc. Doar cand am fost la testare profesorii din comisie ne-au spus ca are "ureche" buna si ar putea invata vioara pana in clasa a IV a si doar din clasa a V a sa faca pian, dar Ana nu prea a vrut vioara asa ca a ramas tot la pian.

Noi nu prea vom avea concediu cine stie ce anul asta, e un an greu si nu am avut cum cu taote ca fetele taaare mult si-au dorit mare, poate poate daca ne surade si noua vreo mostenire hahaha.

 

am mai pus cateva poze cu fetele si un filmulet ca sa vedeti ce fete mari am :)

http://family.webshots.com/album/573111810SxQvWB

 

O dupa amiaza placuta

 

 

 

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! Am venit cu cafeaua [cafea][cafea][cafea][cafea] pentru toata lumea.

katty, multumesc pentru explicatiuni. Am sa-i iau cand ajung in Romania. Probabil ca si pe aici sunt daca zici ca sunt asa cautati, doar nu stiu eu la ce sa ma uit.

Am sa pun si pozici de la prezentare, dar nu am decat 3. Nu prea era timp si de poze.

Eu va doresc o zi placuta si usoara! La cerere pot trimite racoare pentru doritori.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dev-racoare si nori avem si noi...offf...doar e we!

Ai terminat bagajele?

 

Carmen-felicitari pianistei!

 

Katty-voi pune o poza cu ariciul din atze[:D]! Saptamana viitoare vor face insigne.

Ce face Andrei? E la servici?[:D]

 

O zi buna!

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata." id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...