Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *61* Cu un licurici in suflete


Recommended Posts

Dev, bine c-ati ajuns, ce drum lung ati facut!

 

Katty, ti-am vazut noua tunsoare, iti sta foarte bine, si l-am admirat in filmulet pe Andrei ce bine mergea cu rolele. Taticul era pe post de antrenor, nu?

 

Am muncit singuri ca sa mai economisim niste bani, bani pe care, de altfel, tot pentru casa o sa-i cheltuim - pe mobila noua si alte decoratiuni interioare - covoare, perdele.

 

Intram in ultima luna de gradinita! Pe 16, mi se pare, innopteaza copiii prescolari la gradinita, dar Robert nu vrea, spune ca nu se simte in siguranta sa doarma acolo, si ca ar sta si pana seara sa se joace, dar totul pana la dormit ca, de dormit, se doarme acasa[:)]. Asta e, la urma urmei il las pe el sa hotarasca pentru ca e vorba in primul rand de confortul lui si in ultimul rand de "conveniente". La gradinita n-am de gand sa ma justific educatoarei, ii spun ca nu-l intereseaza dormitul acolo si gata.

 

Am primit de la scoala o lista lunga cu toate materialele necesare pentru clasa I, o sa merg la o librarie specializata sa cumpar totul. Ghiozdan as fi cumparat in august, dar trebuie luat tot acum pentru ca ii cheama in iulie cu ele la gradinita.

 

Ieri Robert a fost 4 ore la petrecerea unui coleg, toate bune si frumoase, era in plina forma dar azi a inceput sa-l doara in gat, in timpul zilei amigdalele erau cat de cat OK, dar spre seara se marisera foarte mult, aproape ca erau unite - si eu, si sotul, ne-am speriat si-am zis in acelasi timp acelasi lucru: "Cum poate sa mai inghita? Febra nu mare, in jur de 38, i-am dat paracetamol, doarme, maine il duc la doctor, da Doamne sa nu fie streptococ. La gradinita, iar anuntul amenintator cu "SCARLATINA" - anunt pe care il urasc! Sa ne tineti pumnii sa fie doar o amigdalita!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristina-nu te necaji, nu e scarlatina.Ma gandesc ca poate a exagerat cu sucul rece la petrecere.

Sanatate!

 

Katty-'poi Andrei e un acrobat, pe bune!! Bravo lui!!

Iti sta foarte bine cu parul scurt!! Ai mai avut parul atat de scurt?

 

Dev-cum e acasa??Ce zice Sara?

 

Laura-in fiecare zi ati avut tenis?? Felicitari lui Andy!

Il sun pe antrenor, sper sa ramanem la programul initial si sa incepem de azi!

 

O saptamana frumoasa!

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata." id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Cine pofteste o [cafea] mare si neagra???

 

Cristina_C, sper sa nu fie scarlatina, ci doar urmarea petrecerii la care a fost Robert! Andrei mai pateste asa dupa petreceri, fiindca acolo daca e muzica, mai mult urla decat vorbesc sa se inteleaga intre ei!!! Iar cu petrecerea de la scoala, daca nu vrea sa doarma acolo, nu-l lasati, si noi ii ascultam doleantele in chestiuni de-astea!!!

Multumesc de aprecieri ptr. tunsoare si pentru Andrei! [flo] Taticu nu e antrenor, doar indrumator...nu stim nici noi, dar intentionam sa ne luam si noi role sa vajaim impreuna prin parc[:D]!

 

Cristina22, multam si tie de aprecieri!!![asia] Am mai fost tunsa, dar nu stiu daca chiar asa de mult, cand eram insarcinata cu Andrei!

Deci azi aveti program de tenis!!!

 

Sa aveti o saptamana excelenta!!! Noi mai avem saptamana asta dupa care...iupii...conced...

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

NOi am avut o perioada cam dificila, Liviu a facut o faringita urata cu puroi si febra care nu ceda si tuse urata cu niste crize de m-au bagat in sperieti aducandu-mi aminte de crizele de astm. INcet incet si-a revenit, inca mai tuseste dar usor, azi am terminat antibioticul.

Victor ca sa ii tina si el isonul a facut o infectie la ochisor, i se lipise si ii curgea puroi de acolo si i-am pus si lui picaturi cu antibiotic o sapatamana si se pare ca acum e mai bine.

 

Cateva poze :http://community.webshots.com/album/573210292bKWgGg

 


my deviantArt Gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Suntem bine, cam tufliti... ca e vremea schimbatoare...dar ne revenim.

 

CristinaC, ce bine ca va mutati curand! Casele noi au un loc special in inima mea, poate fiindca nu am reusit sa ma leg de niciuna pana acum...

 

Lucia, sanatate si lasa, trec belelele si vin numai bucurii!!

 

Katty, imediat ma uit si eu pe pozele voastre! O noua saptamana si apoi concediu, zici? Super!

 

Cristina22, au disparut bubitele? Incepe distractia!![pk]

 

Va pup, la multi ani sarbatoritilor de azi!

 

 

Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]id="green">

-------------------------------------------------------------------------

"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

KAtty, ce poze faine! SI ce bine iti sta cu breton!!

 

Cristina, sa nu fie Streptococ!!! Of, asa o fi scarlatina si prin Austria?

 

Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]id="green">

-------------------------------------------------------------------------

"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, Katty, Nico, multumesc de incurajari[flo]

N-are streptococ, i-am facut testul, dar doctorul a vazut si el amigdalele si i-a dat 7 zile de antibiotic. Sa mai spun ca a ajuns la febra 40 noaptea trecuta? Era rosu si fierbinte ca un cuptor, cu antitermic cu tot. Acum e bine, a si mancat, febra a scazut, e vesel chiar.

Cred ca de la petrecere i se trage, s-au jucat afara cu apa rece la groapa cu nisip, probabil au baut tot rece, au mancat si inghetata... ce ma fac, sambata asta are alta petrecere, si-o sa fie iar cald, 27 de grade si deja stiu ca or sa se joace in piscina, supra-incalziti! Sper sa n-o luam de la capat!

 

Nicoleta, s-ar putea. Veniti in Austria?

 

Lucia, bine ca sunt bine baietii acum![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina_C, ma bucur ca Robert nu are streptococ, dar ii urez sanatate si sa se faca repede bine cu tratamentul dat!

 

Lucia, dragalas foc buburuzul mic! Iar tu arati minunat! Nici nu zici ca abia ai nascut! Ptiu! Sa nu te deochi!!![:D]

 

Nicoleta, ati sarbatorit-o pe Cristina, surioara???

 

Chiar, La multi ani, sarbatoritilor de azi, daca avem pe aici: petrici si Paulici!id="blue">

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia- e atat de scump si frumos, Victor!! De fapt e perfect, pletosul[pup]!!

Ce mai zice Liviu de fratiorul lui?

 

Katty-si eu ma tot gandesc, da' n-am pe nimeni de sarbatorit azi[:D]

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata." id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani, tuturor sarbatoritilor din zilele acestea ! [s]id="blue">id="Comic Sans MS">

 

[hia], dragi mamici !

Suntem si noi pe aici, doar ca mama ne-a dat ceva emotii, ceea ce m-a tinut departe de forum. Acum e bine, Cristina se bucura ca poate sta din nou la buni, mai aproape de prietena ei de la et. 10. [:D]

O saptamana cat mai faina, va doresc, tuturor !

[grup][pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

id="right">

id="right">Copilasi din 2002

Scorpiutzeid="blue">

id="Comic Sans MS">id="size1">

Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump ! [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...