Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Top clinici fertilitate Romania


Recommended Posts

Buna! Eu am fost pacienta Gynera si sunt foarte multumita de colaborarea cu medicii de acolo, ba mai mult decat atat, le datorez ce am eu mai scump pe lumea asta: pe baietelul meu de 1 jumatate. In cazul meu, procedura FIV a fost una de succes inca de la prima incercare. Ii multumesc din suflet doamnei doctor Ionela Anghelescu si embriolog Anca Coricovac pentru tot ce au facut pentru noi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 3 weeks later...

Bună.

Va recomand cu mare incredere clinica Wellborn ( fostul Promed) din Băneasa,dna. Dr.Deliana Predoi

Medicii sunt super profesioniști ,asistente ,coordonatoarea sunt f f drăguțe. în

FiV reușit din prima .

Dosar embrioni si explicarea evoluției zilnice a lor de către medicul embriolog

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Buna fetelor,

 

Eu am o sg experienta cu Clinica de fertilizare din Cluj, am inceput FIV si pe parcurs am hotarat la propunerea medicului sa intrerupem procedura.

 

Dupa 10 zile cu gonapeptyl + 5 zile de menopur am avut o "productie" slaba a ovarelor ( putini foliculi care nu cresteau)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Buna. Ma numesc Cornelia si am 27 de ani. De aproximativ 2 ani, eu si sotul meu incercam sa avem un bebe. Am fost la controale, am facut tot ce mi-au spus medicii (am luat vitamine, am facut teste de ovulatie, contact sexual de mai multe ori pe zi). Nimic nu a functionat. O prietena mi-a recomandat-o pe doctorita Dumitrescu pentru ca a nascut cu ea si mi-a zis ca si ea a ramas greu gravida. Am mers la un consult si am fost uimita sa aflu ca dosarul meu si analizele facute spun ca eu nu am nicio problema si ca de fapt trebuie controlata sperma sotului. Nu mai imi spusese nimeni sa facem asta. Am primit vestea cumplita si rezultatul ca fiind cu zero spermatozoizi, deci nu aveam nicio sansa sa raman gravida natural.  Sotul meu a mers la urolog si dupa multe discutii si analize a aflat ca nu poate obtine sperma cu care sa ma lase gravida. Singura solutie ar fi fost o biopsie (proba) luata direct din testicole si apoi sa facem fertilizare in vitro (ICSI, o forma speciala atunci cand sunt probleme cu sperma si cu o testare separata pentru a verifica sa nu existe probleme genetice ale spermatozoizilor ). Am urmat si eu tratament cu injectii si mi s-au prelevat celule din ovare. Am fost norocoasa sa am 23 de celule pentru ca, la varsta mea nu sunt probleme cu ovarele, mi-a spus dna doctor. Partea mai grea a venit dupa ce cu primul tratament nu am ramas gravida. A trebuit ca sotul sa repete punctia din testicole si sa se decongeleze o parte din celulele mele ca sa faca alti embrioni. Am avut noroc sa dam peste o echipa de medici si oameni sufletisti, care ne-au incurajat mult si ne-au explicat sa avem rabdare pentru ca au tot ce le trebuie ca sa obtuinem rezultate bune de data asta. Si asa a fost. Am avut 3 embrioni si am ramas insarcinata cu gemeni. Toate rugamintile noastre si visele noastre s-au implinit si cand am fost la prima ecografie am zis ca lesin de bucurie cand doamna doctor ne-a spus ca vom avea nu unul, ci doi copii. Acum sunt in saptamana 20 si stau foarte mult acasa pentru ca vreau sa se nasca bebelusii la termen si sa nu stam mult internati in spital.  As vrea sa le urez noroc celor care nu raman gravide si sa ii trimita pe soti la analize pentru ca pot exista si astfel de probleme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...