Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Andrei are o ghinda in gura, nu? Aidan a depasit faza asta cu bagatul in gura...de cate ori nu l-am prins cu gura plina de rumegus in park, sau lingand rotile carutului. Acum mai baga in gura diverse chestii doar ca sa ma sperie, eu am fost panicata rau cu inecatul si acum lui ii place sa se joace cu bateriile de la diverse telecomenzi, cateodata le mai baga in gura numai ca sa imi vada mie fata speriata[:D] Adriana si eu as fi zis ca nu a avut nici o reactie pana la vaccinul ala nenorocit, sincer m-am/ne-am speriat de felul in care a reactionat, statea in patut si se lovea cu capul de gratii, nu am putut sa il alinam in nici un fel. Imi cer vaccinurile la zi la gradi, sigur, dar nu ma poate obliga nimeni sa i le fac. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Te cred ca a fost scary...noi am amanat cel de hepatita pana la 4 ani si a fost ok.Poate pt unele vaccinuri, la unii copii, e bine sa fie organismul mai matur asa ca daca poti sa astepti fa-o Adriana 37+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, tocmai m-am uitat pe fisa de vaccinuri a lui Aidan si imi vine sa strang de gat barbatul pe care l-am trimis ultima oara cu el la vaccin. I-am scris clar ce vaccinuri vreau si ce nu vreau si l-a durat fix in cur. A semnat ca popa si i-a facut si hep A plus o doza absolut suplimentara de polio (si dobitocii astia de la cabinet nu au vazut ca el avea seria completa de polio). am niste nervi[bang], practic i-a facut 4 vaccinuri deodata, eu care niciodata nu i-am facut mai mult de doua, barbatii astia sunt sub orice critica la capitolul atentie zau asa...cica el nu are dreptul sa greseasca?? helauu...nu cu asta, gresesti cand uiti sa duci gunoiul/speli vase, etc, dar nu cand semnezi pt niste vaccinuri fara sa te uit pe foaia aia fir-ar ea sa fie de treaba.. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu aveti cartonasul acela pe care se trece fiecare data si vaccinul facut? asa este ff usor de urmarit. Plus ca ptr fiecare vaccin sunt atatea pozitii cate vaccine tr facute. Azi mi am luat inima n dinti si am mers sa vedem scoala Ralucai. Este fff mare, intr o zona minunata de case, pe niste dealuri in apropierea oceanului; cu f multe gradini de iarba si flori. Cu locker ele alea sute si sute. Frumos. Cam mare dar frumos! Au ferma de animale, aici Ralu a pus o, nu stiu cum o sa se descurce ptr ca ei ii e frica si de o musca mai grasa :O Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, m-am adunat si eu de pe drumuri. N-am apucat sa citesc prea mult din urma, dar ma bucur mult pentru Miere ca au inceput sa se rezolve problemele cu Aidan; imi pare rau Ramona ca si voi sunteti cu probleme, tin pumnii sa se rezolve repede si bine; Josephine acomodare usoara!; bravo Ciuf si Andreea pentru vacantele faine; felicitari Sinzi lui David cel curajos; spor la scoala tuturor copilasilor care se pregatesc sa (re)-inceapa! Eu am o veste mare - mi-am terminat doctoratul! Plutesc de fericire [9cer] si imi fac 1001 de planuri, toate chestiile pe care mi le doresc de luni si ani de zile sa le fac si-a tot trebuit sa le las deoparte. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca vorbeati de vaccinare; si noi tot la capitolul asta sintem stresati. Eva a facut toate vaccinurile, absolut nici o reactie la toate pe care le-a avut pina acum; nici febra, nici inrosit, nici umflat, nici urlat ... Lui Zoe i-am facut vaccinurile de 2 luni la controlul de atunci, i s-au umflat picioarele la locul ambelor intepaturi, s-a invinetit la ambele intepaturi, plus a urlat infiorator mai bine de o ora, de-am zis ca i se sparge ceva in cap, asa de tare racnea (chiar ii spuneam sotului, ingrozita, ca uite asa dintr-un copil normal, devine autista); am sunat la pediatra, i-am dat varianta Walgreens de tylenol, abia-abia a adormit. Acum, la 4 luni (care va fi in 2 saptamini), inca mai citesc, ma gindesc si razgindesc ce si cum sa ii fac ... Oricum, nu vreau cu nici un chip sa ii fac toate vaccinurile deodata (proasta am fost la 2 luni!!!). Daca corpul unui bebelus asa de mic nu suporta doze putin mai mari de medicamente sau stage 1 de mincare la bebelusi (ca cica organismul nu e pregatit pt asta), cum naiba sa suporte 7-8 diferite vaccinuri pline de chimicale. Irina, nu cred ca ii trebuie neaparat vaccinul ala la daycare. Le spui ca l-ai refuzat si gata; nu te obliga nimeni sa ii faci si nu au voie sa comenteze sau sa anunte pe altii (cred ca e cam la fel ca si cu copiii care au diferite diseases sau hiv, ca nu au voie sa spuna la nimeni - si daca pe aia nu-i arunca din daycare, pe Aidan de ce sa nu-l primeasca, doar pt un vaccin nefacut). Denisa, imi pare ff rau pt baietelul tau ... Sper sa isi revina, multi copilasi, mai ales baieti, incep sa vorbeasca mai tirziu, mai ales in familii si zone bilingv. Noi sintem bine, Zoe creste intr-o zi cit altii intr-o saptamina [:D] E alaptata exclusiv (daaaa, am reusit si noi asta!!!) si bobineaza la 1.5-2 ore, mai putin noaptea, cind ne lasa sa dormim [nani] Acusica face 4 luni, bodoganeste tot timpul in limba ei, ride, zimbeste la toata lumea, se joaca si trage de tot ce prinde. Solidele o sa le incepem de pe la 6 luni, pt ca nu cred ca-i pregatita sa manince cu lingurita. Cam atit. Oana [majoreta] Eva (29 iunie 2005) si [bb] Zoe (27 aprilie 2010) I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia felicitari! Bravo! Corina am carnetel, dar eu am schimbat pediatrul cand avea A. 6 luni si au incurcat astia borcanele un pic:(( Nu pot sa le fac scandal pt ca barbate-miu a semnat acceptul:(( si doar ii scrisesem pe hartie ce vaccinuri vreau sa ii faca. Oana felicitari pt bebelusa mancacioasa si pt alaptat. eu nu i-am facut mai mult de doua vaccinuri concomitent, am urmat schema Dr. Sears, numai ca mi-a incurcat barbatul planurile:)) Liris ce mai faceti voi? Sunt siderata de ceea ce s-a intamplat la giulesti! Groaznic si de neiertat. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...