Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Lai, bine ca mi-ai spus, nu stiam de ce nu primesti PM. :)

marilu, eu merg in Va Beach in fiecare an, la prieteni. Am stat la hotel doar de doua ori: o data la La Quinta, a doua oara la un hotel de familie mai aproape de plaja (am uitat numele). Cele la litoral sunt mai scumpe, dar convenabile.

 

Nu stiu unde stai si cat esti dispusa sa calatoresti. Assateague si Cincoteague sunt aproape (relativ vorbind). Spre deosebire de VA Beach, care e super populata, ca litoralul romanesc, plajele acolo sunt intime, si poti sa inchiriezi o casa pe un weekend pt cat ai plati un hotel in VA Beach. Distractie placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramona nu! noi mergem la aceeasi doctorita de 5 ani. O controleaza pe Ralu cam 1 si jumatate. Incepe cu un aparat in care uita Ralu si unde tr sa apese pe nu stiu ce buton cand vede stiu eu ce. Apoi ochi acoperiti pe rand sa se uite dupa o bagheta ce o tot misca ea n mana. Ii apropie bagheta aia si sa zica cand o vede dublu; apoi se uita cu o lumina in ochii ei. Pune fata la un aparat si se apropie ff tare cu o alta luminita de ochi ; aici Ralu tresare la prima incercare ptr ca i ff aproape. Apoi cititul cu modificarea lentilelor si fotografierea ochilor pe rand cu transmiterea pozei pe computer. Acolo se vede tot globul ocular. Cam asta imi aduc aminte acum. Oricum parca nu se mai termina...

 

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

 

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona imi pare rau sa aud ca si voi aveti probleme cu alergiile si urechile. Pe aici s-a domolit sezonul de polen, urmeaza inca unul in toamna, dar e mai slabut decat primavara. Sper sa nu incepa iar Aidan cu tusea, nu i-am mai dat medicatie pt asthma de vreo 3 luni si jumatate si e ok.

 

Si eu cred ca problemele Anutei cu urechile sunt legate de alergie.Multa sanatate!

 

Sinzi suna-ma cand vrei tu.

Ocala e la jumatate de ora de GNV.

 

Aidan ma distreaza cu cuvintele stalcite pe care le spune. E asa de scump cand spune cheese (iese un fel de tziiizz) si five, cred ca le aude si distorsionat din cauza urechilor, incearca sa spuna si cuvinte mai grele gen elephant si i se incurca limba in gura:))

 

Baby Gatorid="size1">

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, Ramona, oricand [asia]

 

Andreea, stiinte politice, cu specializare pe America Latina.

 

Miere, cred ca-i un scump Aidan [olala]

 

Multumesc inca o data pentru felicitari si urari, dragelor [asia]

 

Noi plecam sa ne dam cu cauciucu' pe rau weekendul asta pe undeva pe langa Austin, cica-i plin de college kids si-s toti beti turta [:D]

 

Lai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, chestia-i ca nici noi n-am avut polen lunile astea, totusi rinita ne siciie.

In schimb este mult ozon, tot felul de particule in aer, nenorociri din astea. Sezonul de polena abia incepe...

Sper ca Aidan este mai bine acum.

 

Distractie placut Lai, it sounds like fun!

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Alex a avut croup - prima data m-am speriat, am fost la doctor, nu ne-a dat nimic, ca cica e viral - adica ne-a "aburit" si pe noi cu sfaturi. La Alex a tinut "latratul" cam 3 zile.

A doua oara nici nu m-am mai dus la doctor - l-am "aburit" numai in prima zi, tot 3 zile a latrat.

 

Interesant este ca Alex a "latrat" numai iarna. Croup-ul asta tine de alergii, sau e dor un virus ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha - dimineata, cand vin la serviciu, trec pe langa un "99c" imens, care are toate prostiile pamantului. Intru in el aproape zilnic ca mie imi place sa casc gura la toate nimicurile alea ...ce ziceit fetelor ca ma intalnesc de dimineata cu Ratoiul la "99c" - hahahaha - ditamai CFO-ul, isi cumpara croissant de la 99c. M-a pufnit rasul si el s-a fastacit - de parca il vazusem in fundul gol - si a inceput sa imi dea o explicatie din aia - ca e prima data cand intra, ca oare o fi bun de mancat ala ...bla, bla, bla.

 

Barbata-meu la fel - se plange ca nu au cabine suficient le WC si se "putza in putza" la pishoar cu CEO-ul de la el. Cica s-au vazut dansele de atatea ori ca mai se sa impreieteneasca - si ala cica i-a spus barbatului - "it looks like we have the same schedule" - hahaha - si mai trebuie sa faci si conversatie - dai cu pisu si incepi - "how are things" - how are you doing [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor help

Dupa ce m-am plins si lamentat pe aici ca nu mi l-au luat la charter school iata ca dupa ce amd inceput publc school, de o saptamina, iata ca ne suna de la charter school.[:-/]

acuma sa il transfer?

 

avantaje public: bus pe strada casei mele. scoala noua deschisa de 2 ani.

charter: are rezultate bune la teste, pe greatschool.org are 10 scor, nu, are bus, trebuie dus adus every day 6 mile. nu e trafic mare, nu e freeway.

voi ce ati face?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea - e viral, dar dc inflamatia e mare ajuta Prednisolon (Orapred).

 

Nici mie nu imi plac toaletele aici, nu ai pic de intimitate, se aude tot[:D]plus ca te vede toata lumea de la genunchi in jos.

 

Baby Gatorid="size1">

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...