Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

E viral croup, dar cica e posibil sa fie linked cu ceva teren alergic.

Chestia este ca are tendinta sa se repete si la fiecare viroza stau cu inima cit un purice.

 

Cenia, nu stiu ce sa zic. Cum ti se pare scoala de acum? Daca-ti place las-o asa. Important este sa aiba teacher bun, nu neaparat ce nota are scoala.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miere, ma bucur tare mult sa aud ca in sfarsit s-a rezolvat cu GC. Sa aveti noroc sa gasiti joburile ce vi le doriti voi. Tinem pumnii sa treaca cu bine Aidan peste operatie.

Ramona, imi pare rau ca tot aveti probleme cu alergiile. Si zici ca Alex va purta ochelari? Are astigmatism? Bietul Luca are -3.75 la ochiul drept. Mi-e tare mila de el cand il vad cu ochelarii pe nas si am asa o teama ca pacatoasele astea de dioptrii tot vor creste.

Tu ai pus poze din vacanta voastra sau le-am ratat eu?

Pumba, asa sunt si eu de rasfatata. Mi-a venit mamuka si ne rasfata cu tot felul de delicatese. Eu am cumparat fel de fel de mancaruri de la magazinul bulgaresc si cand am servit-o pe mama cu zacusca mi-a zis sa nu mai cumpar ca poate sa imi faca si ea. Asa ca ieri am facut zacusca impreuna care a iesit mult mai buna decat cea cumparata.

Vezi ca ti-am trimis PM. Pot veni in Denver azi sau duminica. Da-mi de stire daca ne putem vedea.

Lai, felicitari pentru doctorat.

Adriana, ai o burtica tare frumoasa.

Luca a inceput ieri scoala. Ii dau pachetel la el. I-am facut un sandwish, i-am dat rosiute mici, o banana, feliute de mango si un iaurt. A venit acasa cu totul papat. Oare nu i-am dat de ajuns? Am hotarat ca o data pe saptamana ii voi cumpara mancare de la scoala si restul zilelor ii fac eu pachetelul. Oricum as iesi mai ieftin daca as cumpara mancarea de la cantina. insa nu prea imi place ce mancare ofera cantina. Dar voi ce dati la pachet copiiilor?

Nu stiu ce sa zic de invatatoarea lui. Pare draguta. Nu am auzit nimic de ea.

Luni incep si eu scoala. Semestrul asta nu m-au lasat sa iau decat doua cursuri. Ma si gandeam ca o sa am programul un pic mai lejer. Da’ de unde. Numai miercurea voi fi libera. Atat. La un curs am 32 de ore de teorie si 96 de ore o sa fiu in spital.

Iar am frunze de morcov la fundulet ca va trebui sa trec un alt examen de matematica cu 100%. Daca nu il iau cu procentul asta voi pica clasa. Asa am avut si semestrul trecut.

 

 

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)

Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

 

Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Nici mie nu imi plac toaletele aici, nu ai pic de intimitate, se aude tot[:D]plus ca te vede toata lumea de la genunchi in jos.
align="right" id="quote2">
Sa stii ca si eu m-am intrebat de ce au astia peretii pana la genunchi in cabinele de WC si am inteles numai dupa ce s-a blocat Alex odata la piscina, inauntru, intr-o cabina. Stii cum a iesit de acolo, pe sub usa ... acum nu garantez ca eu, daca m-as bloca, as reusi sa ma pliez si turtesc asa de bine ca el, dar cred ca totusi masura este luata pentru copii.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, cum sa iei 100%????? [bang] giizzzz!!!!! Eu am avut frica de chimie...ca sunt paralela...da' am descurcat io itele...bine ca nu a trebuit sa iau 100%[:D]

Bafta lui Luca la scoala!!!!!

 

 

Irina, copiii incep sa spuna cuvintele pocit[:D]...David spunea la ciocolata "katzi"[:D]...hahaha!!!! Nu's ce legatura avea una cu alta[:D].....

 

Ramona, sanatate Anutei!!! V-am spus eu sa va mutati aici...no alergeni[:D]

 

 

Am cunoscut si noi invatatoarea...spaniolita...pare super draguta si super activa[:D]

 

Buflea, si eu ma intreb ce discuta barbatii la pisoar!!! hahahaha.....

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea: ha ha! nu o sa mai intre in veci nenea Ratzoi! si eu merg acolo des pentru : peria de wc. o schimb atit de des!! , bureti bucatarie iau 8 pt 0.99, ardei grasi 3 buc la 0.99, clame par, elestice pentru fete ca le pierd mereu, condimente la borcan etc. nu ma jenez deloc. copii is so happy ca pot alege orice jucarie!

 

Ramona; habar nu am ce fel de teacher e! mi-a facut impresie buna cu site cu informatii in prima zi dar atit : http://mrscentaskindergartenclassroom.shutterfly.com/

 

apoi s-a purtat urit cu sotzu cind nu era hotarit cu bus sau fara bus. noi nu ne suparam repede deci nu are importanta evenimentu.

 

de la voi aici am invatat ca charter is bune importante pentru educatia copilului si de asta l-am inscris....

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, sa stii ca nu l-au testat pentru astigmatism, ba chiar si controlul obisnuit mi s-a parut cam neprofesionist. O sa trebuiasca sa-i mai fac un control in curind. La altcineva!

Cred ca n-am mai pus poze din vacanta, in perioada aia a plouat pe aici cu poze meseriase si ale mele nu se compara.[:D]

Sintem terminati cu alergiile, trebuie sa mergem la Sinzi.[:D] A fost un job la Orlando, dar pina la urma n-am aplicat. M-am gindit ca-i mai ca la Miere, cam cu alergeni si nu vreau sa ma mut tot la 2-3 ani.[:D] Acum imi pare rau, iar lui Alex si mai si - cica se deschide Legoland si acolo.[:D]

Mie imi plac 99c stores, gasesc intotdeauna cite o prostioara de cumparat. N-am niciunul pe aproape, asa ca nu ajung foarte des.

Am fost la "meet the teacher" si sint foarte happy. Pe a lui Alex o stiu de anul trecut, deci acolo stiam la ce sa ma astept, dar am cunoscut-o si pe a lui Ana, are ochi de care trebuie, mi-a placut din prima.[:D]

Sper ca nu intervine nici o schimbare anul asta. In drum spre iesire ne-am dat nas in nas cu directoarea si mi-am calcat pe mindrie, am mers la ea si i-am spus cit sintem de bucurosi, bla-bla. Adevarul este ca eu cred ca a contat faptul ca am facut gura anul trecut (in mod civilizat). Apreciez ca a inteles ca ma intereseaza educatia copiilor, putea sa se poarte nasol pina la capat si sa ne dea alti teachers anul asta. Deci hats off to her!

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Ramona

In sfirsit aud ca esti happy cu scoala copiilor! Daca imi place de teacher la kindergarden nu o sa fie bine daca nu o sa imi placa la ceilalti ani. si tot asa

 

nu or fi degeaba liste de asteptare la charter. inseamna ca is bune la ceva. incerc sa ma motivez singura, ha ha ca luam decizia cea mai buna pentru viitorul copiilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cenia, nici eu nu stiu ce sa zic. Eu cred ca de fapt in clasele mici nu e asa importanta scoala, dar mai incolo, catre middle school, devine importanta. Dc. nu intrati acum la charter, mai aveti sansa mai incolo? Ca daca nu, poate e bine sa il bagi deja la charter. Apoi mai conteaza si programul familiei voastre. Dc. puteti sa il duceti cu masina, atunci duceti-l, dc. aveti program mai complicat si va ajuta busul, tb tinut cont si de asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chri70, multumesc pentru raspuns! am notat. din motive obiective trebuie sa amanam vacanta pe alta data, am sa am timp mai mult la dispozitie pentru cautat hoteluri sau casa. eu locuiesc in chicago, cu masina vroiam sa plecam. mai greu va fi cu cel mic, el nu are rabdare sa stea un minut linistit! dar vom face pauze dese si sper sa nu-si piarda rabdarea prea usor copiii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrai sa vad daca a raspuns Pumba. Mi-ar parea tare rau sa nu ne vedem. Parca a mai fost ea mai demult in Denver.

Eu m-am apucat de invatat ca astia ne dau sa citim dinainte de a incepe scoala si chiar luni avem un quiz.

Dar tot bag un pescuit rapid. Nu ma las.Sa aveti un weekend fain.

 

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)

Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

 

Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...