Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

sanzi,

 

Tu ai fost multumita de Montessori? Parca David a mers acolo un an, nu? E tradiva intrebarea mea, deja l-am inscris pe fecior la KG la un Montessori, am emotii de nu-mi vine sa cred...

Macar le asigura lunch acolo; singura grija o am cu mersul la baie. Sunt convinsa ca in primele zile o sa se tina si nu o sa mearga acolo.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Si eu care ziceam ca 7:55 (Ralu de anul asta) e devreme... Aici elementara este de la 8:20 la 2:44 :)Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
align="right" id="quote2">Sic, la mine e mai bine[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxanuta, David a fost acolo 3 ani....am fost foooarte multumita!!!! Dar cred ca depinde f mult si de profesori si colegi....si cat de "montessori" sunt de fapt!!!! Inca ma gandesc daca nu i-ar fi fost mai bine acolo si in scoala primara....[:D]

 

Eu sunt tare mahnita de David....nu vrea sa faca nimic....e atat de incet[bang]...dimineata nu s-a trezit sa mearga la scoala...mama nu a putut sa il dea jos din pat[alcool]..Mirela ii duce la scoala...si l-a luat pe sus...ca altfel intarzia si ea.....

La teme ...abia il urnesc....si ii ia o ora sa faca o pagina[bang]....se plange incotinuu...cica e "the worst kid in the world!!!!".....si boceste ca o sa ajunga cersetor ca nu poate sa isi faca temele....[:D]...(iar eu nu insist cu teme....doar ii aduc aminte sa isi mute privirea de pe pereti pe caiet....).....

Of...buncii astia....

 

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce e concluzia "bunicii astia?":) Sanzi, David e copil si e si baiat si e dupa vacanta. Incearca sa bagi o rutina stricta. Nu exista sa nu se trezeasca, iar temele incearca sa cazi de acord cu el sa le faca la o ora fixa si el sa aiba ceva de spus la asta. Eu pe fi-miu cam asa il manipulez. In loc sa ii zic "faci temele la ora X" sau "treci la teme", il intreb "cand crezi ca ar trebui sa fie ora de teme?" "cum crezi tu ca ar tb sa facem programul anul asta?" etc. Si dimineata poate sa isi puna el singur ceasul sa sune, intreaba-l la ce ora crede ca tb sa se trezeasca ca sa aiba timp sa se imbrace/manance/plece la scoala? Crezi ca ar merge?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, el si-a pus ceasul aseara[:D] sa sune....si cu toate astea...statea in varfu patului...mama era stresata pe aici si nu stia cum sa il dea jos din pat!!!!

Lectii tot timpul (si anul trecut) le faceam dupa ce ajungeam acasa...adica de la ora 3-4 mananca, se schimba, se relaxeaza...si la 4 ne apucam de teme....isi pune singur ceasul....30 de min...si are 4 pagini de facut la mate....

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Sinzi, ca-si intra David in mina.

 

Cam devreme 7:45, dar mai mult pentru mine ca ai mei copii sint cam matinali.[:D]

La anul Alex intra la middle school, acolo programul este 8:30 - 3:30. Apoi la liceu incep la ora 9.

Noroc ca-i aproape scoala, ajungem rapid.

 

Uitasem sa va spun ca aude bine Ana. Eu m-am si mirat ca mi-a zis altfel pediatrul. Problema este ca-i stuffy, desi ii dau un antihistaminic puternic de ceva vreme. Dr. asta zice sa nu-l dau pe termen lung si s-o trec pe Nasonex. Miere, la Aidan cit ajuta Zyrtec? Ei i-am mai dat Claritin, dar ala n-a ajutat deloc. Imi trebuie ceva cu side-effects minime, sa-i pot da mai mereu probabil.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi incepem la 8.00 am si terminam la 2.30 pm...deci avem programul cel mai scurt???

 

Ramona, ma bucur ca Ana aude bine!!!!! Cand David era mic, lua Singulair...(nu stiu daca are efecte mai tolerabile)[:D]...ca si noi am avut de furca cu cica un fond astmatic predominat de bronsite....

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi, chiar mi-a zis ca nici Singulair nu-i de dat pe termen lung. Mi-a dat multe exemple de "asa da" si "asa nu", n-am reusit sa le retin pe toate. La bune stiu ca a zis de Zyrtec si Allegra (asta mie nu mi-a picat bine cind mi-a fost prescris).

Deocamdata mi-a dat un sample de Nasonex si a zis sa-l folosesc in exclusivitate trei saptamini, sa vedem daca ajuta.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...