Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buflea, daca nu cer inca lasa i in pace! o sa ti ceara stai linistita!!!Dar nici urechilea nu le a verificat la check upuri? ptr ca daca urechea e sanatoasa ma gandesc ca i ok. Ramona acum unde tr sa mergeti ptr dop? sau nu i sigur ca i dop? Armina nu stiu care e situatia voastra sau a fost dar tu scrii ca l scoteai pe Dan afara, e aici tv ul este nani... Ei l au obisnuit, parerea mea, la copilas sub 2 ani sa mearga tv ul non stop (dimineata pana seara) in camera in care este el iar el de multe ori cu ochii la 20 cm de ecran :(. Asta i a fost prima alternativa in vietisoara lui nu jucariile; acele Baby Einstein...toata ziua... Poate sunt eu mai inapoiata dar prefer s o invat eu pe bebe fiecare lucrusor, asa cum si cat poate ea, decat s o proptesc la un ecran sa invete de acolo; precizez inca o data all day long. Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ai, Ciuf, ce te invidiez! MI-e dor si mie de Laguna, de Newport, de Corona del Mar... Ma bucur ca v-ati distrat! Noi am vrea sa mergem in decembrie la Disney, in FL. Oare e destul de mare Amalia? O sa aiba 3ani si 8luni. TV avem si noi o bucata. Amalia se uita pe PBS dimineata, dar cred ca activ, cu ochii beliti sta cam 1 ora pe zi. In rest tre sa mearga, ca altfel e jale. O mai pacalim ca vine politia, o scoatem afara si uitam sa mai intram in casa, acum vara merge, ca o ducem in parc la fantani si se joaca cu apa, dar la iarna nu stiu ce om face... Mami de [url="http://picasaweb.google.com/ibianca2004/Iunie2010#"]Amalia si Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca daca veniti in decembrie, neaparat sa imi dai de veste. Venim si noi, Orlando e la 2 ore departare. Ciuf ma bucur ca v-ati distrat. Acum ca ai enumerat toate locurile pe unde ati fost, mi-ai trezit amintiri, si noi am fost prin aceleasi locuri, si mie mi s-a parut murdar sudul Californiei, cam aceleasi impresii legate de plaje. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, pare o vacanta super! Cu asiaticii si sud americanii prezenti, nu ma mir, in California traiesc ff multi asiatici si .... sud americani[:D] Mie imi place California anytime.:) Poate ma retrag acolo, desi nu e un bun retirement spot, da' un one bedroom mi-oi permite si io la varsta a treia:) Ca restul preturilor nu's mult mai mari decat in rest. Bufloaso, dc. te intere, iti trimit eu un DS si un DSI (asta are un mic defect, dar nu capital) sa ii incerci pe copii si dupa aia vezi tu dc. merita sa le cumperi unele noi. E adevarat ca pot fi addictive, dar eu lui fi-miu in timpul scolii i-l dau doar in weekend, iar in vacanta se joaca cu copiii, asa ca nu au fost probleme. Nu ii dau voie sa se joace cu el decat dc. nu sunt copii afara, ceea ce nu se intampla (oricum vrea sa se joace cu copiii, dar a mai incercat sa se duca cu DSI-XL afara si sa se joace iar copiii aia sa se uite la el, ceea ce nu i-am dat voie sa faca)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramona, imi pare rau ca sunt ceva probleme cu copiii. adriana, noi ne chinuim de ani de zile sa gasim ceva in europa, fara noroc insa. bine si dupa termenii nostri. ciuf, ce frumos scrii tu acolo, mi s-a facut un dor de california, ca sa nu mai zic ca imi dadeau lacrimile cand ai scris de st george. sotul vrea sa ne mutam inapoi in utah, eu nu as mai vrea utah, am tot zis coasta de est dar nu-i asa insorit cum imi place mie, pana la urma am zis ca poate colorado.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca era dop de ceara cred ca ar fi vazut pediatrul cu chestia aia de verifica urechea. Timpanul e o membrana f subtire si ei cand se uita cu aparatul ala pot vedea si dc este sau nu lichid in spatele timpanului, sau dc timpanul este umflat si rosu ceea ce indica o infectie. Daca are dop de ceara , nu cred ca ar fi putut sa mai vada timpanul. Ce fel de teste de auz i-au facut? [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-a pus un aparat la ureche si ea trebuia sa spuna "beep" cind facea el galagie. Nu era destul de tare cit sa aud si eu, dar dr. a zis ca n-a trecut... Ea a zis "beep", dar probabil nu cind trebuia. El a spus ca urechea arata OK. Nu stiu ce ar putea sa fie, chestia cu dopul de ceara mi-o spun mai mult ca sa ma linistesc. Multumesc Andreea, sper sa fie bine pina la urma. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...