Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Bai - dar acum im dau seama - soacrei ii trebuie viza pt Mexic ?
Buflea, la soacra nu-i trebuie viza de Mexic, romanilor nu le trebuie viza de Mexic. Iti spun sigur, caci compania sotului are plant in Mexic si a caltorit mult cand era inca pe pasaport romanesc. Cu aia scapi. Dar vezi putin daca voua ca americani nu va trebuie ... s-ar putea sa v-o puna chiar in Mexic in aeroport, dar s-ar putea sa aveti nevoie. Noi suntem canadieni si astia astia n-au nevoie de viza. Gasesti si oferte mai bune, dar trebuie sa le urmaresti tot timpul, ca ei tot schimba perioada. Nu spun cand schimba, de exemplu acum cateva saptamani cand m-am uitat din december 2nd am gasit la 3,000 acum sunt 4,000, dar e mai ieftin din November 28 ... deci ei tot schimba oferta, asa ca baga cate-un ochi in fiecare saptamana. Ofertele alea de $800 / persoana or fi, dar la stele mai putine. In general am platim cu totul inclus nu mai mult de $1,000 / persoana. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai buflea si la 800 de persoana, sunteti cinci tot vin 4000. Daca bagi 1000 de persoana ajungi la 5 mii. Puneti-o pe soacra sa isi plateasca [:D] Am observat ca parintii din Ro nu trebuie niciodata sa plateasca nimic, e subinteles ca cc copiii platesc, in vreme ce pt. altii din alte tari (nu tari bogate), copiii lor asteapta ca parintii sa isi plateasca "their way". Ai nostri sunt regi, mai ales soacrele.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Pai buflea si la 800 de persoana, sunteti cinci tot vin 4000. Daca bagi 1000 de persoana ajungi la 5 mii. Puneti-o pe soacra sa isi plateasca [:D] Am observat ca parintii din Ro nu trebuie niciodata sa plateasca nimic, e subinteles ca cc copiii platesc, in vreme ce pt. altii din alte tari (nu tari bogate), copiii lor asteapta ca parintii sa isi plateasca "their way". Ai nostri sunt regi, mai ales soacrele.[:D]
[flo] eu una nu ma duc cu soacra in vacanta ... mai ales in Mexic, ar strica tot farmecul vacantei ... as merge dupa ce pleaca ea acasa [:D] Eu de obicei cand vin socrii aici il trimit pe fiu cu ei cateva zile undeva iar eu cu copilul prefer sa stau acasa. Sunt cele mai faine zile din perioada sederii lor [:D] Soacra-mea e o prefacuta si jumatatea pe care nu mai pot sa o suport ... uneori nici de peste ocean [:D] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vecinelor [:)], Sorry to barge in like that, am si eu o intrebare la voi caci si eu ca si Buflea tot preturile alea de vacanta le-am gasit [bang]. Newmami, da site-uri canadiene cu preturi ca la voi nu stii? Ca pe aici, de la 2 ani in sus platesti pret integral [alcool], nu copiii pana in 12 ani free [:D] Am putea sa plecam in ultima instanta din Buffalo, dar parca cu 2 copii dupa noi, nu ne vine sa facem atata drum cu 2 mijloace de transport pana la destinatie. [flo] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari fetelor!!! Ne-am luat liberi toti...si ne-am petrecut-o in pool, iar eu si buni am umblat dupa cesti de cafea, bodrum si cafea godiva cu hazelnut (preferata lui buni)....hahaha!!!!! Spike e cel mai fericit...ca are cine sa il chinuie!!!!! Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai cum s-o las acasa ...stai aici pana in ianuarie, ar fi nesimtire sa plecam noi 4 in vacanta si pe ea sa o las acasa. Sunt complet bulversata - m-am prins ca daca plec de pe JFKennedy sau LaGuardia se reduce pretul considerabil - cel mai mic l-am gasit pana acum cu $3,700 dar nu la resortul ala de care spuneai tu la altuld e 3 stele. In stilul meu caracteristic (de Geaman autentic), am inceput sa ma sucesc - stau sa ma gandesc ca intre Craciun si Revelion am 1 sapt libera - o idee ar fi sa plec eu cu copiii si cu soacra si sa vine si barbatul ulterior. La sf lui Decembrie mai e vara la astia ? Se mai face baie ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
N-am mai cum s-o las acasa ...stai aici pana in ianuarie, ar fi nesimtire sa plecam noi 4 in vacanta si pe ea sa o las acasa. Sunt complet bulversata - m-am prins ca daca plec de pe JFKennedy sau LaGuardia se reduce pretul considerabil - cel mai mic l-am gasit pana acum cu $3,700 dar nu la resortul ala de care spuneai tu la altuld e 3 stele. In stilul meu caracteristic (de Geaman autentic), am inceput sa ma sucesc - stau sa ma gandesc ca intre Craciun si Revelion am 1 sapt libera - o idee ar fi sa plec eu cu copiii si cu soacra si sa vine si barbatul ulterior. La sf lui Decembrie mai e vara la astia ? Se mai face baie ?
Buflea, de obicei intre Craciun si Revelion preturile sunt duble, nu prea am vazut nimic avantajos. De facut baie in ocean si plaja, se face all year around. Oceanul nu se raceste. In schimb pool-urile nu sunt incalzite si fiindca ziua e scurta , e putin cam zbirrrrrr daca vreti la pool. Daca sunteti fun ocean, apa , nisip ... puteti merge linistiti si la sfarsit de decemrbie. Sorry, kristin, asa-i preturile din Canada sunt mult mai mari decat la Americani, cam la tot ... inclusive vacanate. Noi chiar si cand locuiam in Canada tot de pe site-uri astea luam si cu plecare din Detroit. Sinzi, a venit si bunica inapoi? Bravo voua, sunt sigura ca v-a fost dor tare unii de altii. Profitati din plin din ce a mai ramas din vacanta. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, a venit cu bunica!!!!.....Care e programata tot la 5 luni (da' vedem...la primul semn ca nu mai poate, am schimbat biletu!!!!) I-a placut in vacanta....prima luna jumate a fost super...apoi a inceput sa i se faca dor...iar ultima saptamana a fost destul de grea...canicula, nu prea mai era nimic nou care sa il atraga si sa ii risipeasca dorul de noi!!!! Dar....a fost tare ocupat...l-a dus buni la inot, tenis si pian.... Au fost in delta cu barca, la Busteni, la Sfinx, in Bucuresti o saptamana, la muzee acolo (pacat ca Antipa e in renovare...mi-a parut atat de rau!!!)....i-a placut.... A fost super rasfatat...s-a ingrasat[:I]....si a venit cu dor de Wii si Nindendo!!!! hahaha I-am luat acum Wii Sport Resort (care e super tare!!!!)......si e foooarte fericit!!!!! Citeste atat de bine in romaneste....incat sunt surprinsa..... Dar s-a facut mai lenes....hahaha....si invatat sa i se faca totul...nici sireturile nu se mai apleaca sa le inchida!!!! El spune ca vrea in Ro si la anul...dar nu asa mult!!!! hahaha!!!!! (ah...si a venit cu o gramada de bani de pe la rude agonisiti, cu care are muuulte planuri!!!) Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...